Kodlamada İyi Öğrenciyi Destekleme

Kodla Büyü

flore

Site Gezgini
Merhabalar, ortaokulda çalışıyorum, 6. sınıf bir öğrencim var code org scratch vs. halletti, sınıfından çok önde onu desteklemek için derste neler yaptırabilirim başka önerilerinizi bekliyorum.

app inventor ile mobil uygulama oyun falan yapmaya çalışsın. Zaten code.org scratch falan somut ürün oluşturma için ön adımlar. Bundan sonra hem yaşına uygun hem de sonuçlarını bizzat telefon veya tablette görebileceği app inventor platformunu önerebilirim

Böyle bir öğrencim var benim de. Python çalışıyoruz, proje veriyorum zorluğa göre haftalık ya da 2 haftalık-okul derslerini aksatmayacak şekilde-. Şimdiye kadar gayet verimli ilerledik. Projeler birikince diğer öğrencilere sunum yaptıracağım.

blok tabanlıları hallettiyse , metin tabanlı kodlama ya geçiş yapabilirler, html&css ile başlanılabilir, keyifli olur , ortaya hemen bir ürün çıkar.

Bu yaş çocuğunun kod/metin tabanlı ile boğuşmasından ziyade blok tabanlı ve elle tutulur projeler yapması gerektiğini düşünüyorum. Appinventor ile Mobil uygulama ve Arduino(Blok tabanlı herhangi bir arayüz) ile Robotik yaptırırdım; öyle de yapıyorum zaten.

Arduino kesinlikle çok şey katıyor. Mblock ile gayet başarılı Arduino projeler çıkıyor. Sonrasinda öğrenciler kendi fikirleriyle Yarışmalar ve Tübitak etkinliklerine katilirsa yürür gider.

Merhabalar, ortaokulda çalışıyorum, 6. sınıf bir öğrencim var code org scratch vs. halletti, sınıfından çok önde onu desteklemek için derste neler yaptırabilirim başka önerilerinizi bekliyorum.
hocam öğrencinin maddi durumu varsa arduino alsın. fiziksel projeler yapmak öğrencinin şevkini 3-4 kat daha arttıracaktır.

Ben memnun kaldığım için az önce başka bir hocama daha önerdim. Pinoo setlerini incelemenizi öneririm hocam. Hangi kabloyu nereye bağlayacağız diye uğraşmıyor çocuklar, direkt sensörle uyumlu olan renge bağlıyor bitiyor.

pinoo-nedir-e1610468998368.jpg

Merhabalar, ortaokulda çalışıyorum, 6. sınıf bir öğrencim var code org scratch vs. halletti, sınıfından çok önde onu desteklemek için derste neler yaptırabilirim başka önerilerinizi bekliyoru
scratch'i halletti demek aslında biraz genel bir yorum olmuş sanki sayın hocam. Scratch bazında büyük çaplı yarısmalar yapılıyor mesela. Yaşına göre güçlü denecek rpojeleri yerine getirebiliyorsa yukarıda bir hocamında bahsettiği gibi python ile devam etmesi güzel bir adım olur kanısındayım.

çok teşekkür ederim herkese, şimdilik appinventorla ilerliyoruz, arduıno bilgisi de var daha sonra ona yönelicez bakalım, seneye scratch yarışmalarına katılmayı düşünüyoruz, bu yıl kaçırdık başvuruları, scrach cup var bildiğim başka varsa katılabiceğimiz yarışma varsa önerirseniz sevinirim

arkadaşlar burada bir online kodlama aracından bahsedilmişti scratch yerine yapay zeka da içeren bir türlü bulamadım hangi konudaydı hatırlayamadım. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Geri