Kodlama Haftası

Kodla Büyü

tripod

Üye
Arkadaşlar merhaba, ekimin 2. haftası kodlama haftası olarak kutlanmaya başlanmış. Sizce bu kapsamda okulda nasıl etkinlikler yapabilirim. (Elimde mbot setlerimde de mevcut)

codeweek ile ilgili sınıflarda neler yapıyorsunuz arkadaşlar? 5. sınıflara giriyorum ben. Henüz konularda kodlama anlatmıyoruz. 23 üne kadar etkinlik istenmiş.

Son düzenleme:
bu hafta ile ilgili görsel panoyo asılacak bir şeyler var mı arkadaşlar farkındalık oluşturması açısından

konu daha önce açılmış, ben de tekrar canlandırayım dedim. kodlama haftasında neler yapacaksınız arkadaşlar

Ben meslek lisesindeyim, 3 etkinlik yapacağız.
11 lerle App inventer ile uygulama geliştiriyorum
10 karda kodlabuyu.com kullanarak Algoritma tasarlıyor, Algoritma öğreniyorum
Hem 10 hem 11 lerle tinkercad kullanarak 3D tasarlıyorum
Etkinliklerini düzenleyeceğiz.

hocam biz ilk defa katılacağız. etkinlik başlıklarını bu şekilde belirleyip yaptığınız uygulamaları mı yüklüyorsunuz etkinlik olarak yoksa sadece fotoğraf felan mı yapıldığını gösteren.

Bu yıl yüzlerce okulda tospaa bilgisayarsız kodlama etkinliği düzenleniyor. Özellikle ilköğretim 'de çalışan , bilgisayar imkanı sınırlı arkadaşların dikkatine...
www.tospaa.org
oynarmısın.jpg

hocam biz ilk defa katılacağız. etkinlik başlıklarını bu şekilde belirleyip yaptığınız uygulamaları mı yüklüyorsunuz etkinlik olarak yoksa sadece fotoğraf felan mı yapıldığını gösteren.
Etkinlik oluşturup, etkinliği gerçekleştiriyorsunuz. Etkinlik bitiş tarihinden sonra site üzerinden bir tür anket dolduruyormuşsunuz, kaç öğrenci katıldı falan gibi bilgiler giriliyormuş. Belki birkaç da fotoğraf gerekebilir, siz etkinliğinizi fotoğraflayın. Geçen yılki uygulamalardan anladığım kadarıyla her şey beyana dayalı gerçekleşiyor. Kanıta dayalı ya da resmiyete dayandırılacak bir şey istenmiyor.

Liselerde oluyor mu codeweek bizde katılalım dedik ama genelde hep ilkokul ortaokul sanırım..
Neden olmasın?

Ben meslek lisesindeyim, 3 etkinlik yapacağız.
11 lerle App inventer ile uygulama geliştiriyorum
10 karda kodlabuyu.com kullanarak Algoritma tasarlıyor, Algoritma öğreniyorum
Hem 10 hem 11 lerle tinkercad kullanarak 3D tasarlıyorum
Etkinliklerini düzenleyeceğiz.

ortaokul lise sınırlaması yok. Yetişkinlere bile etkinlik düzenleyebilirsiniz arkadaşlar

bende lisedeyim hocam, liseler de katılabiliyor. Teşekkürler yakuphan hocam içeriği konusunda tam bilgim yoktu, sizin yazdıklarınız açıklayıcı oldu.

Bende 9 ve 10larda etkinlik yapmayı düşünüyorum. etkinliklerimi kesinleştirince paylaşırım.

bende lisedeyim hocam, liseler de katılabiliyor. Teşekkürler yakuphan hocam içeriği konusunda tam bilgim yoktu, sizin yazdıklarınız açıklayıcı oldu.

Bende 9 ve 10larda etkinlik yapmayı düşünüyorum. etkinliklerimi kesinleştirince paylaşırım.
hocam neler yaptınız paylaşabilir misiniz?

Geri