Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Kodlama Eğitimi, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında murathan21 tarafından paylaşıldı.

1. murathan21

murathan21 Seçkin Üye Seçkin Üye

2. xtasy

xtasy Seçkin Üye Seçkin Üye

hayal kuran arkadaşları bu hayallerinden uyandırınca bana kızmışlardı ama yeğitekin bakış açısı buysa zaten talim terbiyeyi düşünemiyorum.. dersin müfredatını niye güncelliyorsunuz ki ben zaten kodlama öğretiyorum yıllardır ortada kitap bile yok. bir sürü yaygara koptu bunun için. sandım ki gerçekten birileri birşeylerin farkına vardı.

3. tolgahan0010

tolgahan0010 Seçkin Üye Seçkin Üye

şu an dedikleri olayı zaten derslerimiz de çoğumuz yapıyoruz. yeni bir şey bulmuşlar gibi bir de çalışma başlattı falan yazmışlar. bari bir kitap falan hazırlansa. rezalet ki ne rezalet

4. ogretmen006

ogretmen006 Süper Üye Süper Üye

hayırlısı olsun diyelim

5. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Büyük işler başarmış gibi kapı önünde pozlar da verilmiş. İşlem tamam.

6. g.cetin.66

g.cetin.66 Süper Üye Süper Üye

gülüp geçiyorum sadece :++: birilerinden birşeyler olur diye bekleyenlere 2 kez gülüp geçiyorum :puhaha:
    bu haberlerden resimlerden bakanlık sitelerinde çooook var hiç bakmaya bile gerek duymuyorum.

7. brcdmr

brcdmr Aktif Üye

Tebrikler buyuk is basarmislar

8. esenordelarthe

esenordelarthe Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

arkadaşlar önce bir çalışmayı görseydik de sonra yerden yere vursaydık.
    :D

Üstelik ben ilk kez kişilerin göz önüne çıktığını görüyorum. ad belli, yer belli, yurt belli.
    iletelim derdimizi önerilerimizi tabii yine yerden yere vuracağız o başka :D :D

9. xtasy

xtasy Seçkin Üye Seçkin Üye

iyi de hocam adamlar mevcut dersin müfredatını güncellemek için toplanmışlar. zaten karar verilmiş

10. kazuo

kazuo Seçkin Üye Seçkin Üye

11. penewitz

penewitz Seçkin Üye Seçkin Üye

ya gerçekten ayıptır, ben ilk defa meb akıllı bir iş yaptı, türkiyeyi ileri götürecek bir karar aldı diyordum, sonra bir haber geliyor müfredat güncellenecekmiş, bu kadar olmaz söz bulamyorum, yıllardır bir kitap çıkartmaktan aciz büyüklerimiz sanki çok farklı bişey yapıyor, 7,8, de seçmeli okutulan dersten belki bişey beklerler, bazıları güvenmeyin bişey çıkmaz derken hayır bu sefer olacak diyordum ama malesef onlar haklı çıktı, meb in başına fikri ışık gibi bir adam gelmedikçe bu böyle gider

12. penewitz

penewitz Seçkin Üye Seçkin Üye

okadar adam toplanmış daha neyin önemli olduğunu kavrayamamış, bazıları prof ünvanı almış bide bu ülke herşeyi hak ediyor

13. tolgahan0010

tolgahan0010 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam tırnağını bilmem ama bu arkadaşlarının zaten derslerimizin içinde bu haber de geçen kadarıyla kodlama işlediğimizi bilmeleri gerekmiyor mu? Sanki bana mücadele edipte ana sınıfından başlayan bilişim eğitimimi getirdiler. bana göre orta da ne haber olacak bir durum var ne de oturup poz verecek bir durum var

14. ogretmen006

ogretmen006 Süper Üye Süper Üye

hocam arkadaş klavye delikanlısı yahu arkadasım adamları eleştiriyoruz yukarıda bende eleştirdim hakaret etmeye ne gerek var madem bunu yazacaksın kendı esas hesabınla yazsana

15. nosTRa

nosTRa Süper Üye Süper Üye

Orda tanıdığım 2 bt ci arkadaşım var. Bugüne kadar ülke menfaatine yaptığı çalışmaları ve yorumundaki çapsızlığı görünce klavye erkekliğini bırakıp bu adi yorumu silmeni öneririm. Bilmiyorsan biraz araştırır öğrenirsin...

16. elrond

elrond Hiperaktif Üye Hiperaktif

Bilisim2317 ve tüm kızgın BT öğretmenlerine cevaben
    Hakaret ederek hiç bir yere varılamaz. Oradaki insanlar BT alanı ile uğraşan insanlar. İş bilmediklerini nereden çıkardınız. Kızgın olabilirsiniz ama oradaki insanların şahsiyetlerine, kariyerlerine dil uzatamazsınız. Ben de kızgınım, kırgınım ama bu tavır yanlış arkadaşlar. kamuoyunda bir beklenti vardı. Bir algı oluşturuldu. 4 saat zorunlu diye. Çoğumuz bunun olabilirliğini sorgulamadan norm hesabına ve atanma telaşına düştük. Ama gözden kaçırılan bir şey var arkadaşlar. 4 saat zorunlu olması ve bty den ayrı olması demek 39 saat yük demek. 35 saat bile fazlayken bu nasıl olacak. 35 de kalmak için hangi dersten kısılacak. Sınavda çıkmayan bir dersin 4+2 saat müfredata olması kime mantıklı geliyor. Ankaraya deniz getireceğim vaadinden farkı ne bunun. İnsanlara hakaret etmeden bu işin olurunu önce konuşalım. Lütfen

17. antiak

antiak Aktif Üye

Hayır benim anlamadığım çok büyük iş yapmış gibi birde poz üstüne poz vermişler. Ula zaten ortada kitap yok çoğu kişi zorunlu olan 6. sınıfta zaten basitte olsa kodlama işliyor. 7. 8. sınıf desen idare zaten teogta çıkmıyor diye dersi seçtirmiyor. Görende cidden birşey yaptı sanacak bu poz veren zat ı muhteremlerin.
    Önce bir kitap bastırın kitap yapabiliyorsanız da dersi 2 saat bile zorunlu yapın. Haftada 30 saat derse giriyorum çocuklar derse hevesli ama gel gör ki matbaanın osmanlıya gelişi gibi geç kalınıyor yazılım ve kodlamaya!

18. hakançöllü

hakançöllü Seçkin Üye Seçkin Üye

içerik güncellemek için daha öncede bir içerik yayınlamış olmak gerekli değilmi? benmi anlamadım?

19. nosTRa

nosTRa Süper Üye Süper Üye

Uyduruk kaynağı belli olmayan haber sitelerinde 4 saat kodlama dersi dediklerinde olmaz demistik. Sanki bu arkadaşlar çıkıp basın açıklaması yaptı. Sizi toplantıya çağırsalar ve toplantı başlarken foto çekseler. Cekmeyin kardesim mi diyecektiniz. Ayıp sanki egitek karar veriyor bu işlere orda.

20. tomreader2010

tomreader2010 Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

4+2 saat dersin olmayacagini defalarca yazdim herkes karamsarsin bilmem ne dedi sucladi ama sonuc ortada mantikli olmak lazim sinavda sorusu olmayan dersin bu ulkede nekadar onemli olabilecegini dusunun sadece , kendinizi velilerin yerine koyun

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal