Kocaeli Norm Fazla Atamaları...

Kodla Büyü

eyolcu

Süper Üye
Süper Üye
ARkadaslar norm fazla atamaları için komisyon toplanacak diye duydum. Bakalım bizleri ne yapacaklar..

Hocam kocaeli'de yetkili olduğumuz için komisyona üye gönderiyoruz... komisyon belirlendi ama toplanmadı tam ne öğrenmek istiyorsan ben komisyondaki arkadaşın telefonunu vereyim yada ben sorayım.... sen bilirsin...

Bu ara öğrendim Yalçın Kanyılmaz komisyonda daha vali bey toplan dememiş... bir sorun olursa bilgisayar öğretmenleri için seni arayacak

Resen atamaya tabi olacak mıyız acaba? Pek ihtimal vermiyorum ama ne yapacakları da belli olmaz. Bu arada İzmit ilçesinde norm olan sadece Bilim sanat kaldı (Sınavlı)

bu da nereden çıktı böyle...ne zamandan itibaren geçerli olacak ceba!!!

Hani resen atamaya tabi olmuyorduk, bilişim teknolojileri normu bakanlıkça belirlenir diye yazı yayınlamışlardı. Nereden çıktı, ne zamandan itibaren diğer okullarda göreve başlanacak hiç ber şey belli değil..

İzmit için yer yok ki, sadece bilim sanat var diye biliyorum ama sınavlı orasıda...

İlçe içinde yer olmasını dikkate almışlar sanırım. Yer yoksa yer değişikliği yapmamışlar.

il dışı kocaeliye gelmeeyi düsünürken bir acaba düstü icime acaba dogrumu yaparim

Şaka gibi beni de okulumuzdan daha az dersi olan bir köy okuluna atamışlar. Bölgemde de norm fazlası olmam yanlışlıkla olmuştu ama düzeltmemişler. Neyse yarın ola hayrola...

beni de daha az dersliği olan bir okula atamışlar, norm fazlası olup bt rehberliği seçenleri atamamışlar. ben sadece bu dönem bt rehberliği istememiştim, beni norm fazlası görüp atmışlar. şans işte. bu branşın iyiden çivisi çıkmaya başladı.

hocam ben bt rehber olduğum halde zorla atandım ama benim bölgemde bir yalnışlıktan dolayı norma fazlası olmuştum. Neyse bakalım dzüeltecekler gibi .

Norm fazlası olup btr görevlendirmesi olanları atamamışlar mı? Normun hesabı değişmiş o zaman haberimiz yok.

Kultegin yazdigina gore soylemistim demek ki btr gorevlendirmesi etkili degilmis. Olmamasi da gerekirdi. 2012 normyonetmeligindeki bt siniflarinda gorev yapmak uzere atananlar hukmu gecerli olsaydi daha iyi olurdu

Bu sene böyle oldu seneye herkes yer değiştirecek, bari aramızda yer değiştirseler her sene :p

arkadaşlar anlaşılan komisyonda olan olmuş ve siyeset(sendika) karar vermiş. örneğin ilçemde norm fazlası olup hizmet puanlı benden düşük olan öğretmenin yerinde kalırken benim yerimi değiştirmişler.itiraz dilekçesi verdim bile....

Hangi sendika hocam?

m32m' Alıntı:
arkadaşlar anlaşılan komisyonda olan olmuş ve siyeset(sendika) karar vermiş. örneğin ilçemde norm fazlası olup hizmet puanlı benden düşük olan öğretmenin yerinde kalırken benim yerimi değiştirmişler.itiraz dilekçesi verdim bile....

hocam seninki de lafmı şimdi(?) hükümetin kuyruğundan ayrılmayıp MEB'in içine eden kaç tane sendika var ki?

Hocam bu bilgi güvenilir kaynaktan mı? Kesin emin misin? Çünkü çok saçma bir yerdeğiştirme. Bunun bir amacı olmalı. Bana da bu işin içinde bir iş var gibi geliyor. Mesela bizim okuldan 3 norm fazlasından 2 tanesi yerdeğiştirme yaptırıldı. Bir de okulların senenin bitimine 2 ay kaldı. Şİmdi norm fazlası olanlar belki sene sonunda başka öğretmenler ayrılacağı için norm olacaklardı. Bu komisyon nasıl bir komisyondur? Anlamak mümkün değil. Ama işin ilginç olanı Gebze'deki senin belirttiğin sendika başkanı perşembe günü gelip bu atamaları mahkemeye vereceğiz deyip beni de sendikaya üye olmaya davet etti. Senin belirttiğin doğruysa o zaman bunlar ikircikli oynuyorlar. Ben hala bu atamaları anlamış değilim.

m32m' Alıntı:
hocam seninki de lafmı şimdi(?) hükümetin kuyruğundan ayrılmayıp MEB'in içine eden kaç tane sendika var ki?

girdab' Alıntı:
Hocam bu bilgi güvenilir kaynaktan mı? Kesin emin misin? Çünkü çok saçma bir yerdeğiştirme. Bunun bir amacı olmalı. Bana da bu işin içinde bir iş var gibi geliyor. Mesela bizim okuldan 3 norm fazlasından 2 tanesi yerdeğiştirme yaptırıldı. Bir de okulların senenin bitimine 2 ay kaldı. Şİmdi norm fazlası olanlar belki sene sonunda başka öğretmenler ayrılacağı için norm olacaklardı. Bu komisyon nasıl bir beyindir? Anlamak mümkün değil. Ama işin ilginç olanı Gebze'deki senin belirttiğin sendika başkanı perşembe günü gelip bu atamaları mahkemeye vereceğiz deyip beni de sendikaya üye olmaya davet etti. Senin belirttiğin doğruysa o zaman bunlar ikircikli oynuyorlar. Ben hala bu atamaları anlamış değilim.

m32m' Alıntı:
bu olayda ben şunu anladım
birilerinin yerini garantilemek için bu atamalar yapıldı tayin dönemi açılsa bu listedeki o belli seçme kişiler iyi okullara geçemeyeceklerdi ya uzağa ya ortaya kalacaklardı onları kurtarmak için bu yola gidildi gibime geldi,
çünkü tayin dönemine kalsa adil olacaktı ya puan üstünlüğü yada hizmet yılından bu torpilli kişiler bulundukları okulda bile kalamayacak kişiler olması gerekirki böyle alelacele bi tayine gidildi. aslında o kişilerin bir kaçını ismende tanıyorum ama Allah kul hakkını yanlarına bırakmaz merak etmeyin.

hocam burada birinci amaç ilçelerdeki açık olan yerlere atama yapıp kendi üyelerine dokunmamak,diğer bi amaç da norm fazlası olan üyelerine Temmuz da açılacak olan il içi yerdeğiştirmede hak tanımak. bu re'sen atamada yeni kurumlara yerleşenler temmuz da tayin isteyemeyecek(2012 temmuz il içi atamada bizzat şahit oldum. ya ilçe yada il sorun çıkarıyor). ben bu re'sen atamaya itiraz ettim, eminim itirazım olumsuz yanıtlanacak. itirazı aldığım gün sendika aracılığıyla mahemeye vereceğim. önce yürütmeyi durdurma kararı alıp kurumuma dönmeyi planlıyorum.mahkeme 8-10 ay sürer zaten. gerekirse o ara başka bi kuruma bile tayin isterim.

Geri