KMH (ek hesap) faizi ve Kredi Kartından Nakit Avans Faizleri Arttı

Kodla Büyü
Vay arkadaş benim 3 ayda bir aldığım 100 dolar memleketi ne hale getirmiş meğer. Yazıklar olsun bana, hemen satıyorum 1 senede biriktirdiğim 300 dolarımı, dolar düşsün, vatandaş kiloyla et alsın evine, benzin mazot düşsün, otomobil fiyatları düşsün...vs. Kafamı duvarlara vuruyorum şu anda..Ayıp bana çok ayıp.

2023 Ocak ayinda 18,75 lira idi.Simdi 32,12 lira.Artis %59,15.Yabanci sermaye gelip gelmemesi bizi etkiliyor sonuçta.

durmak yok yola devam😁hani yandaslara da soyleyecek soz kalmıyor tamam kimse acından olmuyor haklılar ama fakirlikte muz cumhuriyetlerini geride bırakdık ha işte olmeyecek kadar veriyor yukarıdakiler

Son düzenleme:
Doğuyu çok iyi bilirim.Alttaki dayılar okuma yazma bilmez ama evinde gizli mazot deposu vardır kamyoncular bilir bu köyleri.Yada 2 gün kacaga gider 3 ay evde oturur.Fakir görünümlü bir köyde çalıştım herkesin truck ve bmwsi vardi

• Beğen
Tepkiler: omd
Bence sorun; açgözlü ve hırslı, belki de art niyetli aracılarda... Üretici, ürettiği limonunu, kilosu 1 liradan güç bela satıyorsa ve o limon bizlere 15-20 liraya satılıyorsa; burada çok büyük bir sıkıntı var demektir. Hadi aç gözlü ve hırslı aracıları da anladık diyelim; yetkililer, bu duruma niye bir çözüm bulmuyorlar, işte bunu hiç anlayamıyorum...

IMG_20240319_103418.jpg

Sorun aracılar.Üretici depolayamıyor.Evin dibi, tepelere kadar portakal ve limon bahçesi.Üretici istediği gibi pazarlara girip yada yolda satamıyor.Satsa vatandaş ucuza alacak.Biz çok yakın olduğumuz için limona 3, portakala 2 lira verip, 3 ev bolca alıp suyunu içiyoruz.Mesela bizim okula peynirci geldi Mersindeki hatay salamura peynir 40 lira iken bizim öğretmenlere 200 liradan sattı.Tabiki şimdi bu fiyat değil.

Geri