klasik bir soru : bu bizim görevimiz mi

Kodla Büyü
Evindeki bilgisayarları getirip Hocam şuna bi format atsan yaa diyenler sizlerde de oluyormu?Sadece tahtayla kalsa iyi.Zihniyet her yerde aynı.Yapsan ayrı dert yapmasan ayrı...

Re: Ynt: klasik bir soru : bu bizim görevimiz mi

antiak' Alıntı:
Okulda 38 akıllı tahta var. 64 öğretmeniz. Btr değilim. 2 yıldır daha 1 tane program kurmadım bilişim sınıfı dışındaki akıllı tahtalara. Bunu da geçtim bilişim sınıfındaki hiçbir kasayı açmadım bu sene. Devlette her iş siz yapsanızda yapmasanız da bir şekilde gidiyor. Size tavsiyem üzerinize vazife olmayan işlere atlamayın. Btr olmak isteyen yapsın o isleride!
En güzeli bu hocam. Yarın birgün,
Nerede bu office ve winRaR ın lisansı diye? soran biri gelir.Sonra Herkes çekilir,
"İşte bu kurdu" diye. seni işaret ederler.
Korsan yazılım kullanılmaması hakkında meb nın 2 tane yazısı var.Sanırım korsan yazılım kurmanın ve kullanmanın 3-5 yıl arası da hapis cezası var.
Gazeteler ünlü hacker diye meşhur eder, ama hapiste Adama gülerler sonra.
Boşuna dememişler. LİBRE OFFICE kur rahat et diye.

pisagorean' Alıntı:
Öğretmen de öğrenci de teknoloji özürlü olunca malesef bu tür durumlar oluşuyor. Sadece face ve instagram kullanan bi toplumuz. İşletim sistemi nedir, nasıl çalışır? Bilgisayarın içinde ne var? Bir video acaba neden bazı programlarda açılmaz? Pdfyi açamıyorsan acaba nedeni nedir? Programlar ne işe yarar? Hiçbişey bilmeyen bir toplum tahtada bir sorunla karşılaşınca projektör görmüş tavşan gibi kalıyo. Birileri yardımcı olur nasıl olsa mantığı. Bu toplumda bu tür teknolojik donanımlı sınıflar yürümez arkadaşlar. Olmaz o iş. İstediğin programı kur, en mükemmel sistemi yükle adamlar muhakkak apışıp kalacak bişey buluyo. Ancak yapay zeka gibi bir olay kurtarır bizi. Yani adam sorununu anlatacak bilgisayar ona yardımcı olacak bir insan gibi.

1000% doğru mesele tamda budur.

Hocam BTR olsanız bile derste çağırılınca gitmemelisiniz.O öğretmenin dersi ne kadar kıymetliyse senin dersinde en az o kadar kıymetli.

Re: Ynt: klasik bir soru : bu bizim görevimiz mi

COBOL' Alıntı:
antiak' Alıntı:
Okulda 38 akıllı tahta var. 64 öğretmeniz. Btr değilim. 2 yıldır daha 1 tane program kurmadım bilişim sınıfı dışındaki akıllı tahtalara. Bunu da geçtim bilişim sınıfındaki hiçbir kasayı açmadım bu sene. Devlette her iş siz yapsanızda yapmasanız da bir şekilde gidiyor. Size tavsiyem üzerinize vazife olmayan işlere atlamayın. Btr olmak isteyen yapsın o isleride!
En güzeli bu hocam. Yarın birgün,
Nerede bu office ve winRaR ın lisansı diye? soran biri gelir.Sonra Herkes çekilir,
"İşte bu kurdu" diye. seni işaret ederler.
Korsan yazılım kullanılmaması hakkında meb nın 2 yazısı var.Sanırım 3-5 yıl arası da hapis cezası var.
Boşuna dememişler. LİBRE OFFICE kur rahat et diye.

Ben deepfreeze kuruyorum kurmayayım mı? Diğerleri işe yaramıyor. Bir süre sonra kaplumbağa gibi oluyor tahtalar.

Ben, ders ortasında okul müdürü bile şu iş yapılması gerekiyor diyince dersten sonra bakarım hocam derim. Çünkü benim işim o an dersim. Müdür beyde tamam hocam deyip gidiyo.

Geri