kiralık mbot nasıl yapabilirm

Kodla Büyü

FireWorks10

Site Gezgini
merhabalar, ben ilköğretide ilk defa robotik kodlama dersi vermeye başladım. okul zengin bir okul değil. lego aldırmak istiyordum ama çok phalı olduğu için alamıyoruz. bir öğrencim eski okulunda kiralık olarak aldıklarını söyledi. bu konuda bilgisi olan var mı? mbot gibi seyleri kiralık alabiliriz.

kiralık işini ilk defa duydum. mbot çokk pahalı, bence gerek yok. arduino işinizi fazlasıyla görecektir. Bir mbot alacağınız paraya çok fazla arduino ve sensörlerden alıp daha fazla proje çıkarabilirsiniz

kiralık işini ilk defa duydum. mbot çokk pahalı, bence gerek yok. arduino işinizi fazlasıyla görecektir. Bir mbot alacağınız paraya çok fazla arduino ve sensörlerden alıp daha fazla proje çıkarabilirsiniz
ardunio için çok küçük olduklarını düşünüyorum. aslında scratch temelli ardunio olabilir. onun setinine baktım robotistandan , 1233 tl. her öğrenci alması lazım diye düşünüyorum. Onun dışında scratch programını da açamadık okulda etkileşimli tahtadan. Yani şu an kafm çok karışık ne yapsam emin değilm

Hocam mblock ile Arduino iyi olur... Breadboard mantığını kavrayıncaya kadar sorun oluyor sonrası kolay...
Mbot bence pişmanlık...

ardunio için çok küçük olduklarını düşünüyorum. aslında scratch temelli ardunio olabilir. onun setinine baktım robotistandan , 1233 tl. her öğrenci alması lazım diye düşünüyorum. Onun dışında scratch programını da açamadık okulda etkileşimli tahtadan. Yani şu an kafm çok karışık ne yapsam emin değilm
Hocam İstanbul da yazdığınız fiyatına üçte birine işini görecek set satan yerler var. Düşünürseniz özelden yazınız

Hocam mblock ile Arduino iyi olur... Breadboard mantığını kavrayıncaya kadar sorun oluyor sonrası kolay...
Mbot bence pişmanlık...
o zaman ben bir mblock araştırması yapayım. ardunio seti aldırayım. onun dışında çocuklara scratch oyun yaptırmak istiyordum ama scratch açılmıyor , başka nereden yaptırabilirim.

ya bu ilköğretimde bu işi yapmak mantıklı değil , bu çocukların %95 i buna uygun değil hele ki yazılım boyutuna hiç uygun değil , sırf ayak uyduracaz diye zamansız mantıksız işler yapılıyor

ya bu ilköğretimde bu işi yapmak mantıklı değil , bu çocukların %95 i buna uygun değil hele ki yazılım boyutuna hiç uygun değil , sırf ayak uyduracaz diye zamansız mantıksız işler yapılıyor
evet 1 ve 2 lere code.org dan daha basit oklarla kodlama uygulamalrı var . şuan onları yaptırıyorum. 3 ve 4 lere code.org dan minecraft var. Onunla devam ediyorum. Ama sonra scratch de blok tabanlı . 1 ve 2 lere scratch junior 3 ve 4 lere de normal scratch anlatmak istiyordum ama scratch açılmıyor etkileşimli tahtadan.

Hocam ilkokul için mbot falan biraz ağır değil mi?

Siz mbot mu yaptıracaksınız, yoksa kendiniz yapıp gösterecek misiniz?

Değilse ilkokullarda code.org gibi bir konu ile başlasanız daha mantıklı olur zannımca. EBA'daki kodlama araçları da iş görür.

https://www.turnafor.com/ hocam mbot pahalı olur ben arduino ile araç kiti aldım araç kiti 80 tl aldım ,400 tl ye arduino set aldım. Araç litini yapıp çocukların ilgisini çekersin. Sonrasında Strach yada code.org anlatmak mantıklı gibi

Geri