Kim Dedi Size 4+4+4'e Geçin Diye?

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
4+4+4'e geçmenin maliyetinin 30 milyar TL olduğunu açıkladı sayın bakanımız.

http://www.memurlar.net/haber/235247/

Dinçer, üniversite öncesi eğitim sisteminin ülkelere göre yapılandırılmasında; 3+5+2'nin iki ülke, 4+4+4'ün sekiz, 4+5+2'nin dokuz, 5+3+4'ün sekiz, 5+4+3'ün dokuz ülke ve 6+3+3'ün 48 ülkede uygulandığını belirtti.

Asıl soru şu; Kim dedi size 4+4+4'e geçin diye?

Kim dedi size eğitim sistemini hoşafa çevirin diye?

Amaç eğitimi iyileştirmek filan değil. Bir kere bile çıkıp bilimsel olarak bu sistem şu konuda iyi filan denildi mi? Hayır....
Eğitimle filan alakası yok sadece ilkokul yaşını düşürüp daha erken İmam Hatip yolunu açmaktır. İmam Hatip iyidir kötüdür gibi yorumlar yapmıyorum. Yapılanı söylüyorum sadece. Polemiğe filan da girmeye niyetim yok. Yoksa eğitimmiş, ülkenin geleceğiymiş alakaları yok. Varsa yoksa reklam ve tribüne oynama.

Teachnologist' Alıntı:
Amaç eğitimi iyileştirmek filan değil. Bir kere bile çıkıp bilimsel olarak bu sistem şu konuda iyi filan denildi mi? Hayır....
Eğitimle filan alakası yok sadece ilkokul yaşını düşürüp daha erken İmam Hatip yolunu açmaktır. İmam Hatip iyidir kötüdür gibi yorumlar yapmıyorum. Yapılanı söylüyorum sadece. Polemiğe filan da girmeye niyetim yok. Yoksa eğitimmiş, ülkenin geleceğiymiş alakaları yok. Varsa yoksa reklam ve tribüne oynama.

evet aynen katılıyorum..
tek amaçları imam hatipleri açmak olduğu için alel acele birçok yanlışla kanunlaştırdılar. çok eksiği yanlışı var. önce 1 sene planlanmalıydı bu kimler okula kaydolacak hangi okulda hangi öğretmenler görev alacak 1. sınıfların tüm ilköğretimin müfredatı ne olacak. sadece imamhatiplere geçiş değil tüm mesleki eğitimlere aynı şekilde geçiş olmalıydı..

bir sürü eksiğiyle yalan yanlış bir kanun oldu. eğitim sistemini maymuna çevirdiler..

memurlar.nette doktora saldırı haberinin altından bir yorum.
doktorlarla öğretmanlerin yerini.hocalarla üfürüküçüler alacağa benziyor..istenilen bumu acaba.
Üzerinden 1 yıl bile geçmeden sürekli eğitim sistemiyle oynayarak en son o duruma getirecekler.

benden yukardaki yorumların hepsine tamamen katılıyorum :+1:

ama buna karşı gelecek yorumları da söyleyim;
1-kuran'ı öğrenmenin neresi yanlış.
2-darbecilerin getirdiği eğitim sistemini değiştiriyoruz.

olay sadece bu iki yorumdan ibaret savunanlarca, başka bilimsel hiçbir yan yok maalesef. yukarıda bahsettiğim bu iki yoruma bende evet derim ancak adam gibi amaç gütmeden yapılan bir sistemle, şimdi bu getirilen sistemin darbecilerin getirdiği sistemden farkı nedir. ikiside tamamen ideolojiye dayalı sistemler gerçekten bilim nerede? bu ne ya cacık ettiler eğitim sistemini, bilmeyen veya ideolojik düşünenlerde sadece bu iki neden yüzünden alkışlıyor. doğrusunu bulacağız ama sanırım enaz bir 15-20 yıl sonra heba olan gençleri gördükten sonra, ama arada bizim çocuklarda kaynayacak. napalım başa gelen çekilir, bu saatten sonra denecek birşey yok hayırlısı.

4*3 bu memlekete atılmış altın goldür. Tarih beni % 100 haklı çıkaracak.

Geri