Kişiye özel BBNET / BBNET Mobil / Masaüstü uygulama, Dil ve Tema Seçenekleri

Kodla Büyü

metafor

Site Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar;

Eylül 2022 den itibaren üyenin özelinde kişiselleştirilmiş ve ek özelliklere sahip yeni BBNET i kullanmaya başladık :)

Üyelerimizin BBNET ten daha etkin ve verimli şekilde yararlanabilmesi adına şimdilik buraya konu açarak yardımcı olmaya çalışıyorum 👻.

Bu arada artık belli sayıda emojiye mahkum değiliz 🥳 💪:cool:

1.
Sitemizde Türkçe ve İngilizce dil desteği bulunmaktadır. Varsayılan dil tabiki Türkçe ancak , bir şekilde forum sitemizi ingilizce kullanan arkadaşlar internet tarayıcılarındaki otomatik çevilerin mağduru olabiliyor. BBNET i Türkçe kullandığınızdan emin olun. İngilizce kullanmak isteyenler ise , tarayıcılardan BBNET üzerindeki çeviri yi kapatmalıdır.

Dil çeviri aracı sitemizin en alt kısmında (footer) yer almaktadır.
1663421648577.png

1663424004747.png

2. Sitemizde BBNET Ana Tema ve BBNET Dark olmak üzere iki farklı tema yer almaktadır. BBNET Ana Tema "varsayılan tema" dır. BBNET Dark ise üyelerimizden gelen talep üzerine geliştirildi. BBNET Dark kullanırken sorun yaşayan üyeler site iletişimden veya bana özelden ulaşabilir.
1663421787958.png

1663421816778.png

3. Sadece android telefonlarda ve chrome destekli olmak şartı ile BBNET Mobil Uygulama kullanıma hazır.
Uygulamayı kurmak için:

- Chrome tarayıcısında BilgisayarBilisim.NET forum sitemizi açın;
1663422660324.png

Resimde görüldüğü üzere, "ayarlar/ tercihler" anlamına gelen
1663422989495.png
simgesine basarak tercihler menüsünü açın:
1663423041050.png

Yukarıda resimde görüldüğü üzere, açılan pencereden "Uygulamayı yükle" seçeneğine tıklayarak mobil uygulamayı kurabilirsiniz. Push up bildirimleri aktif hale getirmeyi unutmayın:)

4. Masaüstü bilgisayarda ise yine aynı şekilde Chrome tarayıcıyı açın; yine seçenekler / ayarlar bölümünü açın:

Ekranda sağ tarafta yukarıdan aşağı açılan pencereden: "BİLGİSAYAR BİLİŞİM | BBNET Uygulamasını Kur" seçeneği üzerinden BBNET i masaüstü bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Push up bildirimleri aktif hale getirmeyi unutmayın:)

5. Forumu mutlaka üye girişi yaparak kullanın. Üye girişi yapıldıktan sonra sayfanızda çok daha fazla bilgiye, seçeneğe ve en önemlisi size özel imkanlara sahip olacaksınız. Bu özelliklerin bir kısmı doğrudan anasayfada size sunulmaktadır. Ancak site genelindeki tüm profil ve menüleri kurcalamanızı tavsiye ederim. Forumdan yararlanmak adına çok fazla seçenek sizleri bekliyor:)

6. Her mesajın dış çevresini saran çerçevenin sağ üst tarafında bulunan seçenekler:

1663441763059.png
Sosyal medyada paylaş, whatsapp veya mail olarak gönder.

1663441919940.png
Önemli mesajlara ekle: Herhangi bir konu içindeki herhangi bir mesajı tekil olarak önemli mesajlara ekleyebilir, daha sonra kendi profil sayfanızdan bu mesaja kolayca erişebilirsiniz.

1663442020076.png
Konu içindeki örneğin ikinci sıradaki mesaja tıklayıp, bu mesaj sayfa başına gelecek şekilde sayfayı aşağı sürükler ve devam eden mesajları daha rahat görürsünüz.

Bundan sonraki eklemeleri konuya mesaj olarak eklerim :)

İyi forumlar 🖐

Son düzenleme:
Elinize sağlık oldukça kullanışlı hale geldi forum. Peki beğendiğimiz mesajları görebiliyor muyuz? Profilimden baktım ama öyle bir seçenek bulamadım.

Elinize sağlık oldukça kullanışlı hale geldi forum. Peki beğendiğimiz mesajları görebiliyor muyuz? Profilimden baktım ama öyle bir seçenek bulamadım.
Hocam Önemli mesajlara ekle seçeneği aslında sizin isteğiniz amaca hizmet ediyor. Ayrıca mesajı saklarken gerekçesini daha sonra unutmayın diye kendi notunuzu ekleyebilirsiniz.

Günaydın arkadaşlar;

- Yukarıda detaylı yazılı olduğu üzere, sitemiz çift dil ve çift tema desteği ile çalışmaktadır.

- Forum sitemizi Türkçe göremiyor iseniz lütfen yukarıda anlatıldığı şekilde, site varsayılan dilini Türkçe yapın ve ardından sitenizdeki geçmişi / çerezleri temizleyin.

- Kişiselleştirilmiş, size özel seçenekleri anasayfanızda görmek istiyorsanız, üyelere daha rahat ulaşmak istiyorsanız, lütfen üye girişi yapın.

- Android ve windows tabanlı cihazlarda, yine yukarıda anlatıldığı üzere mobil ve masaüstü uygulamaları kurabilirsiniz. uygulamamızı google play de aramayın, doğrudan chrome web tarayıcısı üzerinden kurabilirsiniz.

Android kullanan üyelerimiz bbnet e chrome ile giriş yapabilir ve yukarıda izah edilen adımları uygulayarak bbnet mobil e geçiş yapabilirler.

• Beğen
Tepkiler: omd
Geri