KESK + KAMUSEN haftaya eylem yapıyor..

Kodla Büyü

avy

Aktif Üye
KESK Başkanı Lami ÖZGEN : Bir süredir iş yerlerinde kamu emekçilerinin toplu sözleşme görüşmelerinde talep edecekleri asgari şartlara ilişkin sürdürdüğümüz çalışmaların hedefinin başında gelen taleplerimiz karşılanmazsa yapacağımız GREV'in tarihi 23 MAYIS olarak ilan edildi.

Ekli dosyalar

• MAYIS-2012-TİS AFİŞİ-.jpg
    MAYIS-2012-TİS AFİŞİ-.jpg
    164.6 KB · Görüntüleme: 1,141
blue123' Alıntı:
ek ödeme olmazsa ebs amma komil duruma düşecek :puhaha:
Hocam sen EBS'nin komikliğini boşverde benim çok zoruma gidiyor ilköğretim mezunu hizmetliden daha az maaş almak. Keşke okumasaydım lise sonda KPSSye girip düz memur olsaydım belki bişeye sahip olurdum.

Memur-Sen genel merkezini de iş bırakma eylemine davet etmek için dün ziyaret ettiklerini açıklayan Koncuk, Memur-Sen’den hala eyleme katılma konusunda olumlu bir yanıt gelmediğini söyledi. Koncuk açıklamasını şöyle tamamladı:

“Sayın Gündoğdu’ya iş bırakma teklifini götürdük. KESK ile bu konuda mutabakatımız var. Memur-Sen’e istedikleri tarihte yapalım diye de teklif götürdük. Ancak şu ana kadar Memur-Sen tarafından iş bırakma eylemine karşı olumlu bir geri dönüş olmadı.

http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=14370

insanda zerre utanma olur. diyoki yunanistan'ın haline döneriz. kıyak emeklilikte %40 larda yunanistanı düşünen yoktu. kaldıki bu verilen tepkiler sonucu minimize edilmiş bir zamdı . öğretmen olarak çevremde bu durum karşısında sessiz kalan arkadaşları anlamakta güçlük çekiyorum

ya arkadaşım eğitim-sen iki defa iş bıraktı, burada konuşan arkadaşlardan hangileri katıldı bana bir söylesin ya...

Memursen niye katılmıyor. Alanlara ineceğiz üretimden gelen gücümüzü kullanacağız diyorlardı. En azından bir kerede memurların safında yer alsalar ne güzel olacak.

niye kardeşim memursen yok onlarda destek versin.Bak iki sendika bir olmuş işte bir fırsat sende katıl çok iyi bir çoğunluk olur o zaman bence EBS ninde mutlaka katılması lazım.

inanakyol' Alıntı:
Memursen niye katılmıyor. Alanlara ineceğiz üretimden gelen gücümüzü kullanacağız diyorlardı. En azından bir kerede memurların safında yer alsalar ne güzel olacak.

Bu soruyu bu sendikaya üye olan aklı evvellere sormak lazım derim öncelikle. Laf etmeyi çok iyi biliyorlar herşeye kılıf bulmayıda ama meydanlara inelim dendimi kem küm evde yemek var, romatizmalarım arttı, kılım döndü diyorlar.

Gerçi bu sendikanın üye profili en azından bizim okul için konuşursam sokak eylemi yapmaya uygun değil. Salla başı al maaşı modundalar.

Tüm ön yargıları bırakma,birlik olup birlikte hareket etme zamanıdır...

Eğitim-Sen ile hak arama mücadelesinde kimse boy ölçüşmeye kalkamaz.Bu işler "badem bıyıklılara" göre değildir.

faruks' Alıntı:
ya arkadaşım eğitim-sen iki defa iş bıraktı, burada konuşan arkadaşlardan hangileri katıldı bana bir söylesin ya...
ben eğitim-sen üyesiyim yapılan her 2 eyleme de ve diğerlerine de katıldım sendikalı olmanın gerekliliğidir bu sendikanın aldığı kararları desteklersin....sarı sendika değiliz biz 2002 de 12 bin civarı üyesi olan bir sendikanın bugün 150000 bin üyesi var dünyada sendikalaşma örgütlenme düşerken hiç bir sendika bu oranda büyümemiştir..böyle bir sarı sendikadan da bugün benim haklarımı savunmamı bekleyemem beklentileri olanları da ve hala üye olanları da anlamış değilim..bugün yetkili olan bu sendikadan da onurlu bir davranış beklemiyorum ....Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz işe bakılır diyorum...

faruks' Alıntı:

bende her ikisine de katıldım hocam. ha katılmayanlar olmadı mı. olmuştur tabi. ama burda önemli olan sendikanın tavrı. sendika eylem kararı aldıktan sonra gerisi üyelere kalmış bir durum. ama şunuda bilin ki hocam bu tür eylemlere en çok katılım sağlayan yine Eğitim-Sen üyeleridir.

faruks' Alıntı:
insanlar ancak bir başkasının bakkal borcunu sorabilir ki kimse borç bana kalır diye onuda sormaz :) sen hangi sendikadansın yada aynı sendikadan olmasan bile olan bir haksızlığa ses çıkardın mı destekledin mi..bide sen söylesen

Eğitim-sen'li arkadaşlar alanlardasınız eylem yapıyosunuz bunu alkışlıyorumda, şu aranızdaki bölücüleri de bir temizleseniz tadınızdan yenmeyecek

umarım 19 mayıslara da, 24 kasımlara da, 29 ekimlere de aynı katılımı sağlarlar eğitim-senliler.

Bu yorumları okuyupta yorum yapmayan Eğitim Bir-Sen'liler nerdesiniz. Şu ana kadar ben Eğitim Bir-Sen aşağılayıcı, hiç bir laf etmedim, etmemde. Herkesin kendi dünya görüşüdür, ancak birinizde gelip evet haklısınız iş bırakmalıyız, yada haksızsınız iş bırakamayız demiyorsunuz. Lütfen susmayın, buraya bişey yazmasınız bile, sendika yöneticilerinize baskı yapın, tek yürek olalım...

bdogretim' Alıntı:
İdeoloji farklılıkları olması doğaldır, bu meselede herkesin söyleyecek bişeyi vardır.Ama zaman, bunları konuşma zamanı değil. Eylemin neden yapıldığı bellidir. Eyleme karşı önyargı oluşturmak, katılımının azalmasını sağlayacak şeyler yazmak yerine destekleyin. Eylemden sonra istediğiniz eleştiriyi yapabilirsiniz.
Bari bu kez ayrışma olmadan eylemi gerçekleştirelim.

anlatmak istediğimi pek anlamamışsın hocam, bende toplu halde eylem yapılması, güç birliği oluşturulması taraftarıyım ama ben meydana çıktığımda yanımdaki adam "biji apo" diye bağırırsa haklıyken haksız duruma düşeriz, sonrada hükümet çıkar bakın bunlar teröristle işbirliği yapıyo der ve kimseye haklılığımızı anlatamayız..

bence sen bunları dönüp bir de kendi yöneticilerine söyle.
1 mayıs kutlama komitesinde bulunmak isteyen birleşik kamu-iş konfederasyonuna ambargo koyan kendileri.
hadi komiteye almadın, "biz de 1 mayıs alanında olmak istiyoruz" deyip bayrağını alıp alana girmek isteyen eğitim-işlilere "dur sen giremezsin" diyen kendileri.
yok gireriz deyince eğitim-iş'in üstüne bdp lileri salan kendileri(2011 1 mayısı - sıhhiye)
ertesi yıl daha alana 1 km kaldığında "bunlar gelmesin" diyerek eğitim-iş'in önüne polis barikatı kurdurtan kendileri (2012 1 mayısı - sıhhiye)
bir öğretmenin okulunda saldırıya uğraması üzerine eğitimi-iş tarafından protesto eylemine davet edildiğinde ebs ve tes katılırken cevap bile vermeyen kendileri.

yöneticilerine de ki:
İdeoloji farklılıkları olması doğaldır, bu meselede herkesin söyleyecek bişeyi vardır.Ama zaman, bunları konuşma zamanı değil. Eylemin neden yapıldığı bellidir. Eyleme karşı önyargı oluşturmak, katılımının azalmasını sağlayacak şeyler yazmak yerine destekleyin. Eylemden sonra istediğiniz eleştiriyi yapabilirsiniz.

memoras' Alıntı:
bdogretim' Alıntı:

anlatmak istediğimi pek anlamamışsın hocam, bende toplu halde eylem yapılması, güç birliği oluşturulması taraftarıyım ama ben meydana çıktığımda yanımdaki adam "biji apo" diye bağırırsa haklıyken haksız duruma düşeriz, sonrada hükümet çıkar bakın bunlar teröristle işbirliği yapıyo der ve kimseye haklılığımızı anlatamayız..
Hocam adamlar iş bırakma diyor gel birlikte slogan atalım demiyorki sana. Ne adamsınız ya şu manzara da bile işi ideolojik çatışmaya dönüştürdünüz ya helal olsun diyorum. Bu öğretmenler ah ahhhhhhh baksanıza az doktorlara onlarda da var farklılıklar.

Bence durumdan rahatsız olan tüm KESK ve KAMU SEN üyesi arkadaşlar eyleme kesin katılmalı hemde fire vermeden. Ayrıca diğer konfederasyonlardan da sendikaları destek vermese bile katılmak isteyenler olacaktır bunlarda eylemi düzenleyen konfederasyonlara danışmalı ve desteklemelidir bence. Bence öğretmen için bundan daha kötüsü olamaz, helede bizim branşımız için. Korkaklığın yeri ve zamanı değildir zaman hakkını alma zamanıdır.

barthez' Alıntı:
memoras' Alıntı:
bdogretim' Alıntı:

Hocam adamlar iş bırakma diyor gel birlikte slogan atalım demiyorki sana. Ne adamsınız ya şu manzara da bile işi ideolojik çatışmaya dönüştürdünüz ya helal olsun diyorum. Bu öğretmenler ah ahhhhhhh baksanıza az doktorlara onlarda da var farklılıklar.
sizler anlamamakta kararlısınız, eğitim sen içindeki pkklıları temizlemediği müddetçe beraber iş de bıraksak, eylemde yapsak halkın gözünde hep hükümet haklı olacak.. buraya da yazıyorum yarın öbürsü gün beraber iş bırakıldığı zaman veya eylem yapıldığı zaman başbakan çıkacak ve görüyosunuz demi halkım milliyetçi geçinenleri teröristle omuz omuza diyecek, 3+3 ü verdiği zaman da halktan hiç tepki gelmeyecek..

Kıymetli memoras hocam bu hak kazanma eylemidir diyorum bende size. Eğer böyle bir sapkınlık yapan olursa onun ayıbıdır, bunu kullanıp halkı gerçekler konusunda aldatanlar olursa oda onların ayıbıdır. Valla hocam ben okulumun hizmetlilerinden daha az maaş alıyorken bunları konuşmayı çok yersiz ve gereksiz buluyorum kusura bakmayın ama.

Geri