Kendi yaptığım ücretsiz kütüphane programı.

Kodla Büyü

svdemir

Aktif Üye
Merhabalar kendi okulum için hazırladığım basit kütüphane programını paylaşmak istedim, belki kullanmak isteyen olabilir.
Uygulamanın veritabanı db.sqllite uygulamanın yanında olmasına dikkat edilmelidir. Dll ler uygulamanın içine import edildiğinden bazı antivirüsler uyarı verebilir.
Programda C# ve sqlite veritabanı kullandım. Kodların linkini de paylaşıyorum. Kullandığım iconlar,kontroller, sınıflar, dll ler açık kaynak kodlu ve ücretsiz paylaşılan sitelerden alındı, rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Ayrıca veritabanı tasarımında ve programlama kısmında büyük hatalar olduğunun farkındayım (normalizasyon ve diğer programlama hataları).
Okulumuzda daha önce Tokat KML diye eski bir program kullanılıyordu. O programdan geçiş yaparken sorun olmasın diye bazı programlama ve veritabanı hataları -kusurları oldu.
Program da gördüğünüz eksikler ve eklemek istedikleriniz olursa vakit buldukça düzeltmeye çalışırım. Sağlıcakla.

https://drive.google.com/drive/fold...CTW9WNWs?resourcekey=0-hMpTasxbS65R9leSXcqKaw

Program .net 4.0 yüklü olması ve database engine kurulu olması gerekmetedir. Linkler;

http://www.microsoft.com/tr-tr/download ... x?id=17718

https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... x?id=23734

https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... x?id=13255

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    77.3 KB · Görüntüleme: 3,519
Son düzenleme:
ellerinize sağlık hocam, çok güzel olmuş. kodları inceledim devexpress kullanmışsınız hoş olmuş. Bir şey sormak istiyorum; program hazırlarken ben genelde access veri tabanı kullandım, SQLite duymuştum, hatta biraz kurcalamıştım fakat kullanmayı becerememiştim. Sizce access mi SQLite mi? kullanmak daha iyi olur projelerde.

barissakallioglu' Alıntı:
ellerinize sağlık hocam, çok güzel olmuş. kodları inceledim devexpress kullanmışsınız hoş olmuş. Bir şey sormak istiyorum; program hazırlarken ben genelde access veri tabanı kullandım, SQLite duymuştum, hatta biraz kurcalamıştım fakat kullanmayı becerememiştim. Sizce access mi SQLite mi? kullanmak daha iyi olur projelerde.

Hocam yanlışınız var devexpress kullanmadım. O ürün çok pahalı bir ürün ben açık kaynak kodlu kontrol kullandım. Codeproject de var ribbon kontrol diye aratırsanız detaylarını görürsünüz. Veritabanı konusunda ben sqllite yanayım çünkü hem gelişmiş özelliklere sahip mesela entity framework kullanabilirsiniz hem de access için ofis yüklu olması gerek yani veritabanı tasarlarken ve düzenlerken. Sqlite için google sqlite browser veya admin yazarsanız bir sürü ücretsiz portable araç bulabilirsiniz.

svdemir' Alıntı:
barissakallioglu' Alıntı:

Hocam yanlışınız var devexpress kullanmadım. O ürün çok pahalı bir ürün ben açık kaynak kodlu kontrol kullandım. Codeproject de var ribbon kontrol diye aratırsanız detaylarını görürsünüz. Veritabanı konusunda ben sqllite yanayım çünkü hem gelişmiş özelliklere sahip mesela entity framework kullanabilirsiniz hem de access için ofis yüklu olması gerek yani veritabanı tasarlarken ve düzenlerken. Sqlite için google sqlite browser veya admin yazarsanız bir sürü ücretsiz portable araç bulabilirsiniz.

teşekkürler hocam, ben de projemde sqlite yi denemeyi düşünüyorum. bakalım bu sefer olur inşallah.

Çok sağol hocam ama bir sorum olacaktı Program .net 4.0 yüklü olması ve database engine kurulu olması gerekmetedir. demişsin bu ne için gerekli?

Çok sağol hocam ama bir sorum olacaktı Program .net 4.0 yüklü olması ve database engine kurulu olması gerekmetedir. demişsin bu ne için gerekli?
Uygulama çalışması için bağımlılıkları yüklü olması gerekli, güncel bilgisayarlarda bunlar genelde yüklü. Eski işletim sistemlerinde yüklemek gerekli.

Eline sağlık çok güzel olmuş. Uzun arayışlar sonrasında bu programı kullanmaya karar verdim.
Bir sorunu çözemedim biri excel aktarım yapamıyorum.
Excel dosyası hatalı diyor.
Ayrıca Tam ekran modu ve şifreli giriş (Yönetici - Kullanıcı) özelliği eklemeyi düşünüyor musun?

Hocam elinize sağlık çok güzel olmuş.Kitap teslim alırken kitap barkod numarası girerek kitap adı ve kitabı alan kişi çıksa sonrasında kitap teslim alınacaktır diye uyarı vererek teslim alsa mümkün müdür acaba?

Elinize sağlık. Çok güzel olmuş. Ben excell toplu kayıt yapamadım. Nerede hata yapıyor olabilirim?

Eline sağlık çok güzel olmuş. Uzun arayışlar sonrasında bu programı kullanmaya karar verdim.
Bir sorunu çözemedim biri excel aktarım yapamıyorum.
Excel dosyası hatalı diyor.
Ayrıca Tam ekran modu ve şifreli giriş (Yönetici - Kullanıcı) özelliği eklemeyi düşünüyor musun?

Hocam tam ekran isterseniz kendiniz yapabilirsiniz.
Şifre işlemlerini gereksiz görüyorum, hocanın tayini çıkıyor, idareciler unutuyor vs. Görüşleriniz için teşekkürler.

Geri