Kendi uydu yön bulma cihazımı almalı mıyım? Tavsiyeleriniz..

Kodla Büyü

regulus11

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Biri türksata digeri hotbirde ayarlı iki çanağımız vardı. Şiddetli rüzgarlı bir gün sonrası turksattan sinyal alamaz olduk. Hotbird kanalları hala çekiyor. Çanağın yönünün değişmiş olabileceğini düşünüyorum. Şimdi birini çağırsan 20-30 dan aşağı istemeyecek. Kendi çanağımı kendim ayarlamak istiyorum. Hem kiracıyız. Her ev taşıma sonra antenci çağıracağıma kendim ayarlayayım diyorum. Ne dersiniz? Zor bir iş mi uydu yönü bulmak? Piyasada 30 Tl den başlayan fiyatlarla uydu yönü bulmaz cihazları var. İş yapar mı bunlar? Tavsiye edebileceğiniz uygun bir cihaz var mı?

çık çatıya telefonla hallet hocam az sağa az sola ayarlarsın ben çok ayarladım

bende de var bu cihazdan,
ayarlama işi kolay, çanağı sağa sola yukarı aşağı çevirirken sinyal aldığınızda ibre yükseliyor ayrıca biiip sinyalide duyuyorsunuz, yani bakmanıza gerek kalmıyor, maksimum sinyali bulmak için ayar düğmesini düşürüyorsunuz ve çanağı milimetrik hareket ettiriyorsunuz, gösterge yükselince yine ayar düğmesini düşürüyorsunuz... böyle böyle en iyi sinyali buluyorsunuz.
anlattığım işlem 5 dk sürmüyor, heleki ilk kurulum değilde rüzgardan döndüyse 20-30 saniyede işiniz bitiyor.

Komşunun çanağını görüyormusun? Eğer görüyorsan onunla aynı yöne çevir yeter... bir çok defa yaptım..
hatta bi defa uyduyu yukaı çıarttım, hiremko radyolu :)

Değerli paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

serci2001' Alıntı:
http://www.hepsiburada.com/liste/atlanta-atl-2020-uydu-yon-bulucu/productDetails.aspx?productId=evatlantaatl2020&categoryId=154296&SKU=EVATLANTAATL2020

Arkadaşımda bu cihaz var rahatlıkla ayarlıyor. bir süre sonra elin alışıyor rahatlıkla buluyorsun yönleri.
Hocam bu ürünün dijitalleri var aynı sitede 40 'tlye. Onun hakkında fikriniz var mı ? ikisinden birini alacağım.

Geri