Kendi kendine resetlenme sorunu

Kodla Büyü

cerenimo

Aktif Üye
Okulumdaki bilgisayarlardan biri sürekli kendi kendini resetliyor,nasıl bir çözüm bulabilirim?

*işletim sistemi dosyaları bozulmuş olabilir bu durumda sitem geri yükleme veya format gerekir.
*birden fazla RAM takılıysa RAM lerin frekansları uymuyor olabilir bu durumda RAM leri çıkarıp tek RAM ile deneyin.
Hocam aklıma gelen iki ihtimali yazdım. kolay gelsin.

Ben de aynı sorunu yaşamıştım. Farklı ram denedim olmadı.Güç kaynağını değiştirdim olmadı. Format dahi atamıyordum. Harddiski söküp başka bilgisayara 2. harddisk olarak bağladım orda komple formatladım. Sonra sıfırdan işlatimsistemini kurdum. Düzeldi. Sanırım sizin pc ye de ayni vürüs musallat olmuş.

pazartesi bi malware taraması yapmayı düşünüyorum,pek umudum yok ama inşallah bi sonuç alabilirm

arkadaşlar bi bilgisayarda bende böyle bi sorun yaşıyorum. windows logosu tam gelemeden resetleniyor. güvenli modda açılmıyor. format atamadım.
harddiski başka pcye takıp formatladım. çalışıyor. tekrar o kasaya takınca resetleniyor. rami çıkarıp taktım, harddiske takılı kabloları değiştirdim olmadı. başka neden olabilir?

ne degişik sorunlar var :) resetliyorsa ram yada hdd sorun vardir diye düsünüyorum

en_nomad' Alıntı:
arkadaşlar bi bilgisayarda bende böyle bi sorun yaşıyorum. windows logosu tam gelemeden resetleniyor. güvenli modda açılmıyor. format atamadım.
harddiski başka pcye takıp formatladım. çalışıyor. tekrar o kasaya takınca resetleniyor. rami çıkarıp taktım, harddiske takılı kabloları değiştirdim olmadı. başka neden olabilir?

aynı sorun benim bilgisayarların birindede var hemen hemen aynı işlemleri yaptım sorun devam ediyor.

Geri