Kdv indirimi

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar konuttaki kdv indirimi olayını anlayabilen var mı?http://m.milliyet.com.tr/konut-satan-muteahhit-kdv-iadesi-ekonomi-2313570/

Az once haberler de gördüm, kdv odediginize dair belge diyor oyle bir belge veren olmadi bize ayrica baska kanal da 150 metre kare üstü evler için diyor net mi brut mu bu büyüklü k

150 metrekare üstü evlerde kdv oranı %18 dir. Onu geri verecekler. öyle evi kim alır kodaman alır kime para lazım kodamana lazım bizlerle alakalı değil

öncelikle kodaman değilim :) bende 175 m2 ev aldım yeni bundan yararlanmam mümkün mü 230 bin liraya aldım ne kadarlık bi karım olur bu durumda bilen var mı tam olarak ?

yusufcuk51' Alıntı:
öncelikle kodaman değilim :) bende 175 m2 ev aldım yeni bundan yararlanmam mümkün mü 230 bin liraya aldım ne kadarlık bi karım olur bu durumda bilen var mı tam olarak ?

Ne kadar kdv odediyseniz yaklasik yarisi kadar 175 net mi hocam brut mu

tomreader2010' Alıntı:
yusufcuk51' Alıntı:

Ne kadar kdv odediyseniz yaklasik yarisi kadar 175 net mi hocam brut mu
henüz ödeme filan yapmadım hocam kapora verdim sadece yani brüttür sanırım merdiven boşluğu filan dahil buna.bu kdv tapu masraflarındaki paranın içindemi hocam?

Dün hakem heyetine sordum. Hocam her yazılana her yoruma inanmayın dedi. Kdv yi sizden kim aldı kdv nereye gidiyor devlete. O nedenle böyle birşeyin iadesi için devletin kanun çıkarması lazım. Tamam kdv yi banka kesiyor ancak devlet alıyor dedi memur. İşin içine devletin aldığını iade etmesi girdiğinden ben umudumu kestim arkadaşlar. Yinede takipteyim. İşin özeti hakem heyeti şu an bu konu hakkında hiç bir şey yapmıyor

Bu haberleri yapanlar ceza almalı ozaman uydurmasyon şeylerle uğraştırıyorlar bizi :verymad:

Hocam konut satışlarını hareketlendirmek icin yapilabilir bence aslı astari vardir ama nedir bilemiyorum

Geri