Kayseri Hakkinda yardim

Kodla Büyü

Ulubatlı_Hasan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yakın zamanda kayseriye gideceğim 2 ya da 3 günde nereler gezilebilir. Kayseriye gidenler ya da Kayserili arkadaşlar bana bir gezi rotası çıkarabilirler mi acaba ?

öğretmen evi tam merkezde.yürüyerek sivas cad,duvenonu,27 mayıs cad, yeraltı çarşıisini ve kapalıçarşıyi gezersiniz. lokantalar ve aperatif yeme yerleri ogretmevine yürüme mesafesinde ve çevresinde. minibüsle. 25dk. erciyes dağına çıkar orada yürüyüş yaparsınız. orada karışık ızgara 25 tl, sucuk ekmek 5 tl.

Anadolu harikalar diyarı
Kıranardı kent ormanı
Beştepeler parkı
Erciyes Dağı
yukarıda gezeceğin yerler tramway ve otobüsle tek biletle merkezden gidebilirsin.

Kapuzbaşı takım şelaleri merkeze 150 km dir. Buraya da gitmeni tavsiye ederim

Selçuklu dönemi kenti olduğu için, hem merkez hem de çevre ilçelerde tarihi medrese, han, kervansaray ve camileri gezebilirsiniz. Kapuzbaşı Şelaleleri - Yahyalı. Yalnız iki şey konusunda sıkıntı var, şelaleler konusunda,Bu mevsimde ne kadar mantıklı olur, su miktarı nasıldır bilemiyorum. Kayseri merkezden en az 3-4 saat sürer...

tabi kayseri ye geldiğinizde hunat hatun medresesi, gevher nesibe hatun medresesi, kurşunlu camii buraları da zaten merkeze geldiğiniz de görürsünüz.
eski Kayseri mahallesi evleri var belediyenin son zamanda açtığı. Kültür yolunu şehir içinde izlerseniz hepsini görmüş olursunuz. Yakın zamanda kayseri kalesi içi arkeoloji müzesi olacak, tarihi kayseri lisesi müzeye dönüşüyor. Bu hizmetlerde bittiğinde görmeniz daha güzel olacaktır.
Bir de kayseri ye geldiğiniz de pastırma, sucuk almanız ve mantıyı yemeniz kesinlikle tavsiye olunur.

19 temmuzda şelalerdeydim su miktarı bahar aylarındakiyle aynıydı. Gayet güzel görülmesi gereken bir doğası var ama yolu viraşlı ve kayseriye bayaa uzak maalesef.

oradan ürgüp avanos fln.. şelalerden daha yakındır... peribacaları... yeraltı şehirleri gezmeye değer

adamlarrr tee japonyadan çinden kapadokyayı gezmeye geliyorlar hocam.. kayseriye gelmişken bi kapadokya yaparsın bir gününü alır.. zaten yurtdışından gelenlerde öyle yapıyor. önce kayseri sonra kapadokya... kış olsa erciyes e kayaga git derdim ama .. birazda neler ilginizi çekiyor oda önemli.. tarih derseniz kaleden kapalı çarşıya medreselere camilere kadar birçok tarihi yapı var.. Anadoludaki ilk tıp merkezi.. Gevher nesibe tıp tarihi müzesi kayseri meydandan 1dk dir.

ernestososa' Alıntı:
kayseri de bence hiç bişey yok başka yere git hocam
buyurun cenaze namazına, sadece 1 soru kayseri de bulunan kapuzbaşı doğal şelaleleri kadar büyük başka nerde şelale var Türkiye'de?
Ayrıca kuş cenneti de vardır kayseri de Yeşilhisar da

Arkadaşlar gittim geldim. Kayseriyi 3 günde rahatlıkla gezebilirsiniz. Beni en çok etkileyen yerler Anadolu Harikalar Diyarı, Sivas Caddesi, Beştepe ve Beştepede ki Dönen Restoran, Kışın olsaydı Erciyes dağı tadından yenmezdi. Bu arada Erciyese en son 2006'da gitmiştim o zaman göre çok gelişmiş ve değişmiş ama tekrar söylüyorum kışın gidilmeli...

Şelalere uzak olduğu için gidemedim..

Ancak bana göre kayseriye kışın gidilmeli yazın pek tadı yok gibi geldi bana...

Geri