Kat planı çizimi için hangi programı kullanıyorsunuz?

Kodla Büyü

ucamus

Süper Üye
Süper Üye
Kat planı çizimi için hangi programı kullanıyorsunuz?
BB1AB463-8D62-4D18-842F-DCC421343BC7.jpeg
ekteki resmi hangi program ile daha kolay çizebilirim? Burda bir arkadaş Microsoft un bir programından bahsetmişti ama bulamadım

@ucamus hocam bu tarz kat planları Autocad programı ile çizilir, hatta illustrator ile de çizmek mümkündür. Çizimdeki bazı nesneleri yerleştirmek (Yangın butonu, kamera gibi) illustrator ile daha kolay olur.

Excel veya libreofis calc.. Niye mi? Düzenleme yapılmak istenince her programla hatta google dokümanlarla yapılır..
Ama idare havalı bir programla yapılmasını isterse yada hep bana muhtaç olsunlar, arada eziyetini de çekeyim dersen havalı bir program kullan.
Ben sadece kenarlık ayarları kullanarak bir xls dosyası oluşturdum. İdarem bana ihtiyaç duymadan mis gibi değiştiriyorlar. Temizlik planı, bilmem ne planı... bunların benimle tek alakasi bazen renkli çıktı alırken benim sınıftaki yazıcıyı kullanılıyorlar...
Bbnet'de arama yaparsanız birçok örnek bulabilirsiniz.şanslıysanız sizin okulla aynı olanı da bulursunuz.

Son düzenleme:
Okulunuzda fatih projesi altyapısı varsa sistem odasındaki kabinetin kapağında kat planı vardır. Onu kullanabilirsiniz.

İşim olmaz böyle işlerle. Kim çiziyorsa çizsin. Bil.tel.öğt. böyle bir görevi yok. Ucu bilgisayara çıkan herşeye atlarsak herşey görevimiz miş gibi algı oluşur. Yapmayın şunu
Kişisel düşüncedir. Kimseyi bağlamaz

Geri