Kaspersky - Meb Sertifika Sorunu

Kodla Büyü

erkna

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kaspersky Internet Security kullanıyoruz okulda. Sertifika olayınan sonra hangi siteye girmek istersen sitedeki her bağlantı için onay isteyen bir pencere açıyor. Onaylamazsan sayfayı açmıyor. Sertifikayı tanıtmaya çalıştım ama olmadı. İstisna olsun diyorum yine olmuyor. Bu sorunu nasıl çözebileceğime dair fikri olan var mı?

Hocam aynı sorun bende de var sertifika yüklemeye çalışıyorum yüklenmiyor. Çözemedim gitti.

Hocam bizde de vardı aynı problem, dijital pano yaptığımız bilgisayarda ..kaspersky internet korumasında uyarı veriyordu ben de internet korumasını kapattım :? şu an yapacak bişey yok malesef :!:

yesilimsi' Alıntı:
Hocam bizde de vardı aynı problem, dijital pano yaptığımız bilgisayarda ..kaspersky internet korumasında uyarı veriyordu ben de internet korumasını kapattım :? şu an yapacak bişey yok malesef :!:

ben internet korumasını kapattım sorun devam etti. :shock:
yarın bir daha kontrol edeyim bakalım.

NOD 32 kullanın
Kaspersky rusların
kaç kez söyledik :)
yandex te gitti bu arada...

ayarlar/Ek/Ağ ayarları/şifreli bağlantı taramasını kapatınca sorunun çözülmesi gerekli.

theArcher' Alıntı:
ayarlar/Ek/Ağ ayarları/şifreli bağlantı taramasını kapatınca sorunun çözülmesi gerekli.
Şimdilik işi çözdü. Teşekkür ederim :+1:

Ama bu kısmı devre dışı bırakmadan da bir yolu olması lazım bence. :roll:

theArcher' Alıntı:

Dediğiniz ayarları yaptım ama veri tabanı güncellemesi alamıyorum. Güncellemeler engellenmiş durumda.

muluca' Alıntı:
theArcher' Alıntı:

Dediğiniz ayarları yaptım ama veri tabanı güncellemesi alamıyorum. Güncellemeler engellenmiş durumda.

Bende aynı ayarları yaptım ama güncellemede sorun çıkmadı. 15 dk önce güncellemiş hatta.

erkna' Alıntı:
muluca' Alıntı:
theArcher' Alıntı:

Bende aynı ayarları yaptım ama güncellemede sorun çıkmadı. 15 dk önce güncellemiş hatta.

Sertifika yüklü mü sizde hocam. Sertifika yükledikten sonra kaspersky veritabanı güncellemesi alabildiniz mi?

muluca' Alıntı:
Sertifika yüklü mü sizde hocam. Sertifika yükledikten sonra kaspersky veritabanı güncellemesi alabildiniz mi?

Evet. Sertifika yüklü ve güncellemede sorun yok.

bende deneme sürümü kullanıyorum. aylık sıfırlayarak. fakat etkinleştiremiyorum. sürekli güvenilmeyen sertifika uyarısı veriyor programın kendi içinde. çözüm bulabilen var mı?

Şifreli bağlantıyı tarama seçince sertifika tamamen devre dışı kalıyordu bunun için şöyle bir çözüm buldum;
Ayarlar->Ek->Tehditler ve İstisnalar kısmına girerek Güvenilir uygulamaları belirt tıklanır, Ekle düğmesine tıklanır, hangi internet tarayıcısını kullanıyorsanız listeden seçin, açılan seçeneklerden sadece Tüm trafiği tarama işaretlenir ve yanındaki açılır menüden Şifreli trafiği tarama seçeneği aktif edilmelidir(diğer seçenekleri işaretlemeyin ki koruma azalmasın). Bu işlem; tüm koruma işlevleri açıkken ve chrome 'da Kaspersky Protection uzantısı aktifken MEM hattında işe yaradı ancak okulda çalışır mı bilmiyorum.

Geri