kaspersky:ilkokulda çocuklara bilgisayar öğretirdim.

Kodla Büyü

teksen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
ABD’nin İran’a karşı siber savaşta kullandığı Stuxnet’ten sonra en ölümcül yazılım olan Flame’in Rus kâşifi Vitaliy Kamlyuk,

ABD ve İsrail’in ortaklaşa ürettiği bildirilen Stuxnet adlı bir “solucan” İran’ın uranyum zenginleştirme tesislerini bir süre için felç ettikten sonra 2010’da keşfedilmişti. İran’a karşı tasarlandığı sanılan ikinci “solucanın” varlığını bu yıl keşfeden Rusya’daki Kaspersky Laboratuarı’nın güvenlik baş uzmanı 28 yaşındaki Vitaliy Kamlyuk ile başkent Moskova’daki ofisinde görüştük. 6 MB boyutundaki Flame’i (Alev) “ilk süper siber silah” diye niteleyen Kamlyuk özetle şunları söyledi:
devamı:
http://www.hurriyet.com.tr/planet/20729592.asp

Hacker seviyesinde Türkiye dünyada ilk 5-6 ülke arasında, fakat genel kitle bilinçli değil. Ben Türkiye’de yönetici olsam ilkokulda alfabeyle birlikte çocuklara bilgisayar kullanımını da öğretirdim. Çünkü siber savaş her geçen gün daha da yıkıcı olacak.

takma hocam bizimkilerin ufku bu kadar,
bizim çocuklarımız tabletler parmaklasınlar yeterli onlar için

Rus kâşifi Vitaliy Kamlyuk'un atladığı bir yer var.bizim çocuklarımız zaten doğuştan bilgisayar kullanarak geliyor.o kadar yetenekliler yani artık..o yüzden hiç gerek yok derse falan.ver tableti öğrensin kendisi...

bizimkiler e-okulu hacklerler diye korkularından çocuklar herşeyi biliyor bahanesiyle bilgilerini ilerletmelerini engelliyolar :)

Bakana göre bizim çocuklar zaten hacker. Dağıtılan tabletleri kimseden yardım almadan 10 dakikada nasıl kullanacaklarını çözmüşler. :puhaha:
Kaspersky yetkilisini doğru söylüyor ama dinleyen kim ? Meb , Microsofta müşteri yetiştirmekten memnun.

celikumit' Alıntı:
takma hocam bizimkilerin ufku bu kadar,
bizim çocuklarımız tabletler parmaklasınlar yeterli onlar için

yok zaten takmıyorum,
şöyle ki,
benim yaşımdan daha fazla meslek hayatı olan,
makam mevki sahibi,
daha çok okumuş yazmış kişi varken,
bize mi düşer derdi tasası,
bana gelene kadar
takması gereken bi çok kişi var.
diyorum artık........
kendi kendime.....

"çocuklar zaten bilgisayar kullanmayı biliyor"
diyenlere güzel bi cevap bu haber.

hem bilgisayarı ne kadar iyi bildiğinden şüphe edilemeyecek,
alanında uzman bi kişi söylediği için,

hem de bilgisayarla neler yapılabileceğini,
"çocuklar zaten bilgisayar kullanmayı biliyor" diyenlere,
bilgisayar kullanmayı bilmenin, facebook'a, msn'ye girip çıkmaktan ibaret olmadığını
göstermek için!........ :D

Geri