Kaskodan cam değişimi

Kodla Büyü

SoftGe

Süper Üye
Süper Üye
Merhabalar arkadaşlar bu konuda deneyimli arkadaşlara bir sorum olacak.
Bugün aracımın ön camında kırık olduğunu gördüm. Yanlış hatırlamıyorsam kaskodan yılda 2 defa cam değişimi hakkı var.
Aracımın herhangi bir kaza kaydı mevcut değil malum satarken ister istemez sıkıntı oluyor bu yüzden küçük bir çatlak için kayıt oluşsun istemem.
Camdaki çatlak küçük şu anda ama ilerlemeye başlamış, kaskodan camı değiştirisem tramer kayıtlarına herhangi bir yansıma oluyor mu?
Not: Amacım satarken birileri kandırmak değil değişimden önce camın fotoğraflarını çekip satarken almayı düşünen kimseye göstereceğim tabiki ,camın değiştiğini bilsin ama niye değiştiğini bilsin.

kaskonun hasarsızlığı da bozulmuyor, tramere de yansımıyor. sıkıntı yok, gönül rahatlığıyla değiştirebilirsin.

celikumit' Alıntı:
Merhabalar arkadaşlar bu konuda deneyimli arkadaşlara bir sorum olacak,
bugün aracımın ön camında kırık olduğunu gördüm, kaskodan yılda 2 defa yanlış hatırlamıyorsam cam değişimi hakkı var,
aracımın herhangi bir kaza kaydı mevcut değil malum satarken ister istemez sıkıntı oluyor,
camdaki çatlak küçük şu anda ama ilerlemeye başlamış kaskodan camı değiştirisem tramer kayıtlarına herhangi bir yansıma oluyormu.
Not: Amacım satarken birileri kandırmak değil değişimden önce camın fotolarını çekip satarken almayı düşünen kimseye göstereceğim tabiki camın değiştiğini bilsin ama niye değiştiğini bilsin

hocam araba nedir.

turhank' Alıntı:
celikumit' Alıntı:
Merhabalar arkadaşlar bu konuda deneyimli arkadaşlara bir sorum olacak,
bugün aracımın ön camında kırık olduğunu gördüm, kaskodan yılda 2 defa yanlış hatırlamıyorsam cam değişimi hakkı var,
aracımın herhangi bir kaza kaydı mevcut değil malum satarken ister istemez sıkıntı oluyor,
camdaki çatlak küçük şu anda ama ilerlemeye başlamış kaskodan camı değiştirisem tramer kayıtlarına herhangi bir yansıma oluyormu.
Not: Amacım satarken birileri kandırmak değil değişimden önce camın fotolarını çekip satarken almayı düşünen kimseye göstereceğim tabiki camın değiştiğini bilsin ama niye değiştiğini bilsin

hocam araba nedir.

2008 honda civic premium hocam

Eğer kaskon bitene kadar başka nedenden dolayı kaskon bozulmazsa sorun olmaz. Ancak kasko bitene kadar başka bir durumdan dolayı kaskon bozulursa bunu da üstüne eklerler.

tturkmen' Alıntı:
Eğer kaskon bitene kadar başka nedenden dolayı kaskon bozulmazsa sorun olmaz. Ancak kasko bitene kadar başka bir durumdan dolayı kaskon bozulursa bunu da üstüne eklerler.
yani diyorsun ki hocam kaskonun bitimine doğru değiştir.
şu anda küçük çok rahatsız etmiyor ama ilerliyor,

Benim başıma gelmişti. Groupama dan kaskom vardı. Cam değiştim daha sonra bir çukura geldim ön plastik ve tampon değişti. Trimerde 1500 liralık+360 liralık 2 ayrı kaza gözüküyor. Aradım sordum bana söylediği eğer kaza yapmasaydın cam değişimi de gözükmeyekti. Ama eğer mini onarım varsa tamir edilebilir birşeyse oto king ten yaptırın derim ben.

tturkmen' Alıntı:
Benim başıma gelmişti. Groupama dan kaskom vardı. Cam değiştim daha sonra bir çukura geldim ön plastik ve tampon değişti. Trimerde 1500 liralık+360 liralık 2 ayrı kaza gözüküyor. Aradım sordum bana söylediği eğer kaza yapmasaydın cam değişimi de gözükmeyekti. Ama eğer mini onarım varsa tamir edilebilir birşeyse oto king ten yaptırın derim ben.

O zaman idare edebildiğimiz kadar idare edip öyle değiştirelim.
Dikkatimi çekti cümleleriniz normal tümce düzeninde.
Forumlarda sizin gibi tümce düzenine dikkat eden pek olmuyor hocam. Hassasiyetinize saygımdan mesajımı düzenleyerek tümce düzenine uygun hale getirmeye çalıştım.

kaskoya tonla para veriyorsunuz arabanızda bozulan kırılan çalınan oluşan hasarları yaptırmakta hakkınızdır
haa 2. elde satarken kasko kaydı olmayıp aracın anasını........... edip aracı sanayide ustaya yaptırtıp satanlarıda az duymadık görmedik kayıtlı olsun
yinede kayıtsızından bin kat daha iyidir.

bir tavsiye:
camı catlak olanlara,
gidip kaskonuzu yaptırın (taksitli), sonra camınızı yaptırın kaskodan..sonra kaskonuzu iptal edin(geri kalan ödemeleriniz size geri ödenecektir)..büyük ihtimal karlı çıkacaksınız..

hipopotam' Alıntı:
kaskoya tonla para veriyorsunuz arabanızda bozulan kırılan çalınan oluşan hasarları yaptırmakta hakkınızdır
haa 2. elde satarken kasko kaydı olmayıp aracın anasını........... edip aracı sanayide ustaya yaptırtıp satanlarıda az duymadık görmedik kayıtlı olsun
hocam sorguda küçük bir çatlaktan dolayı cam değişti yazacaksa çıksın tabiki daha iyi,
ama hasar kaydı olarak geçecekse bilmem kaç kara diye elbetteki sırf bu yüzden kayıt olsun istemem haliyle.
sözün bana ise hocam emin ol satarken alıcıdan daha fazla aracın neyi var neyi yok baktırırım ki sonradan arkamdan en küçük bir beddua etmesin.
neticede büyük ihtimalle o parayla ya başka bir araba alıp ailemi bindireceğim yada bir eve girip ailemle oturacağım karşımdakini kandırıp 3-5 kuruş fazlaya satıp onun hayrını göreceğime inanmıyorum.
dediğini yapan elbetteki var hocam o da onların vicdanları ile alakalı bir durum. keşke kayıt olsa ama kasko şirketinin insafında yada servisin şişirme faturalarının insafında da olmayıp neyse o görünse hatta fotoğraflarıyla ozaman kaydı olsun diye uğraşırdım

celikumit' Alıntı:
hipopotam' Alıntı:
hocam sorguda küçük bir çatlaktan dolayı cam değişti yazacaksa çıksın tabiki daha iyi,
ama hasar kaydı olarak geçecekse bilmem kaç kara diye elbetteki sırf bu yüzden kayıt olsun istemem haliyle.
sözün bana ise hocam emin ol satarken alıcıdan daha fazla aracın neyi var neyi yok baktırırım ki sonradan arkamdan en küçük bir beddua etmesin.
neticede büyük ihtimalle o parayla ya başka bir araba alıp ailemi bindireceğim yada bir eve girip ailemle oturacağım karşımdakini kandırıp 3-5 kuruş fazlaya satıp onun hayrını göreceğime inanmıyorum.
dediğini yapan elbetteki var hocam o da onların vicdanları ile alakalı bir durum. keşke kayıt olsa ama kasko şirketinin insafında yada servisin şişirme faturalarının insafında da olmayıp neyse o görünse hatta fotoğraflarıyla ozaman kaydı olsun diye uğraşırdım
sana lafım yok hocam örnek benim araçta kaskodan kaydı olmadan 2-3 onarım yapılmış aracı aldığım şerefli beyenfendide iki üç yane kaporta çiziği içte bir kaç ufak sorun göstermişti keşke onlarla kalsaydı sorun değildi ama öteside varmış benim demek istediğim bu
sanayide sallama bir ustaya sallama bir ücretle herkes geçici bir onarım yaptırır o sırada dada aracı elden çıkarır ustanın işçiliğinin geçtiği yerde açıklar bir bir dökülür o zaman anlar insan ne aldığını demek istediğim buydu kaskodan olsa hem garantili hemde kayıtlı hiç değilse nerden ne geleceğini bilip ona göre aracı sürüyorsun vs vs yani lafım sana değil yanlış anlama çakal ş...........z takımı uyanık geçinen enbesillere. Keşke herkes senin gibi duyarlı olsa ama nerdeeee artık böyle insanları samalıkta iğne arar gibi anca ayda yılda üç dört yılda bi buluyoruz.

Benim daha önce başıma gelmişti. Tramer kayıtlarında mini hasar diye geçiyor.
Ancak küçükte olsa çatlak camla dolaşacağıma değiştiririm kesinlikle, ciddi anlamada güvenlik riski.
Çok çok değişim belgelerini ya da fotosunu satarken gösterirsiniz, kayıtlarda tarih te çıkıyor zaten.

senjizu' Alıntı:
Ancak küçükte olsa çatlak camla dolaşacağıma değiştiririm kesinlikle, ciddi anlamada güvenlik riski.
Çok çok değişim belgelerini ya da fotosunu satarken gösterirsiniz, kayıtlarda tarih te çıkıyor zaten.
kafam karıştı şimdi, yansıyormu yansımıyormu
açıkaçası aracı temiz aldığım gibi temiz vermek isterim satarken birilerine şöyle oldu böyle oldu demek var aracın tramerde hasarsız gözükmesi var.
hocam satıcılardan dert yakınmış haklı olarak ne yaptıklarını söylemiyorlar elden geçirtip kandırmaya çalışıyorlar,
ama bazı alıcılarda var arabanın değerini bile vermiyorlar. önceki aracımda adam kusur bulacam diye 12 yaşındaki arabanın güneş gören yeri ile kapı içi güneş görmeyen yerini karşılaştırdı.
böyle bir tip, cam için kimbilir ne diyecek de uyuz edecek.
hipopotam rumuzlu hocam,
yazında direk hedef belirtmediğin için ister istemez lafın ucu acaba ban da mı gitti diye "eğer sözün bana ise" diye belirtmek zorunda kaldım.
yazılı ortamın dezavantajları.
yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum, varsa başka tecrübeleri olanlar paylaşırsa sadece benim değil benim gibi arkadaşların da başına gelmiş veya gelmesi muhtemel bu sorularına cevap olacaktır.

ben arka camı değiştirdim , geçen hafta kaskoyu yeniledim, hasarsızlık indirimi devam etti, tramerde görünmedi..
daha önceki aracımda da ön camda koca çatlak vardı aldığımda , kasko yaptırdım hemen camı değiştirdim sonra kaskoyu iptal ettim, parayı geri ödediler, önceki mesajımda belirtmiştim ama kaile alınmadı sanırım :) olsun, isteyene canlı örneklerle anlatmış olayım dedim...

celikumit' Alıntı:
senjizu' Alıntı:
kafam karıştı şimdi, yansıyormu yansımıyormu
açıkaçası aracı temiz aldığım gibi temiz vermek isterim satarken birilerine şöyle oldu böyle oldu demek var aracın tramerde hasarsız gözükmesi var.
hocam satıcılardan dert yakınmış haklı olarak ne yaptıklarını söylemiyorlar elden geçirtip kandırmaya çalışıyorlar,
ama bazı alıcılarda var arabanın değerini bile vermiyorlar. önceki aracımda adam kusur bulacam diye 12 yaşındaki arabanın güneş gören yeri ile kapı içi güneş görmeyen yerini karşılaştırdı.
böyle bir tip, cam için kimbilir ne diyecek de uyuz edecek.
hipopotam rumuzlu hocam,
yazında direk hedef belirtmediğin için ister istemez lafın ucu acaba ban da mı gitti diye "eğer sözün bana ise" diye belirtmek zorunda kaldım.
yazılı ortamın dezavantajları.
yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum, varsa başka tecrübeleri olanlar paylaşırsa sadece benim değil benim gibi arkadaşların da başına gelmiş veya gelmesi muhtemel bu sorularına cevap olacaktır.
evet burda bahsettiğiniz eşşek ölüsü alıcılarına tek cevap verin arkadaş yetkili servise gidelim servis ücreti senden beğenirsen alırsın beğenmesen almazsın o kadar açık.
kazası falan dert diyorsan piyasa kaza yada ufak bir arızası olmadan satılan araç bulmak mümkün değil bunun yüzlerce binlerce araştırmasını yaptım yetkili galeri dışında sıfır araba bulamazsınız deyin o ukalalara heralde sıfır fiyatına satmıyoruz bunun sıfırı şu kadar bin git onu al demesini bilin.fazla laga luga etmeyin paranızıda hesabınızda görmeden notere adım atmayın. notere sadece aracın borcu var mı vesairesi varmı sordurmak için sadece girin çok meraklı alıcılar oluyor bazen çünkü alacaksa önce bankaya uğrayın paranızı alın sonra gidin kendi hesabınıza aktarın hatta numaradan yanınızda birini götürün ona borcunu veriyormuş numaraısıyla parayı aha buna teslim ettim deyin gitsin bi daha geri dönüşü olmasın yoksa noterde bile cayan şarlatanlar var. devir çok kötü dikkatli olmak lazım. piyasa sadece aracını satıp birşeyler almak isteyen insanları dolandırarak zengin olan bir sürü it var.

kaskodan cam degistirdim. Kasko bozulmadı. Ama kaskoyu yenilerken fiyat aldıgım her firma cam değişmiş dedi ve fiyatı yüksek çektiler. Dikkate al derim ben...

Kaskodan 1. cam değişimi hasarsızlığı bozmuyor hocam. 2. değişimde kayda geçiyor. Bu arada senede 2 defa değil 1 defa hakkın var. Değişik firmaların değişik tarifeleri var...

erolkamil' Alıntı:
kaskodan cam degistirdim. Kasko bozulmadı. Ama kaskoyu yenilerken fiyat aldıgım her firma cam değişmiş dedi ve fiyatı yüksek çektiler. Dikkate al derim ben...
hocam onlar sana ayak yapmışlar boşver sen onları. eski kasko yaptırdığınn yere git. olmadı elinde 500-600 tl ile oynarayak kasko işlemlerine başla nakit vercem traşı kes bak nasıl yola geliyorlar.
Itri nin açamayacağı kapı yoktur.

ben değiştirdim, tramere geçiyor fakat sms ile hasar sorgulada çıkmıyor. hasarsızlık devam ediyor

Geri