kasaya elektrik gelmiyor...

Kodla Büyü

goksirine

Aktif Üye
nedenini anlayamadım. güç kaynagından da olabilir, anakarttan da. yada power dügmesiyle mi ilgili acaba diye düşünüyorum. power dügmesini kontrol etmek istiyorum ama elimde kalırmı diye düşünmüyor da degilim. powerın baglantısını bilen varsa yardımcı olabilirmisiniz.
sizce kasaya hiç elektrik gelmemesinin başka nedeni olabilir mi, ya da sorunun neden kaynaklandıgını nasıl anlarım.

Power düğmesini kablosunu anakarttan çıkartıp soketi kısa devre yaparak test edebilirsin. Değilse güç kaynağını değiştir...

Küçük bir kablo bul bir ucunu power soketinin bir tarafına diğer ucunuda soketin diğer tarafına dokundurup birleştirdiğinde kısa devre olur...

dalga gecmek icin sorduysanız tebrik ediyorum cok güldüm.
neyse, ilkot hocam suan evdeyim, yarın okula gidince denicem söylediginizi. teşekkur ederim. baska bir güç kaynagı baglayıp denemiştim olmadı.
aslında ugrasmamak lazım belki. okulun anlasması var bir bilgisayarcıyla. fakat malum norm sorunumuz çözülmedigi için müdürün elindeyiz. sene basında dersi sectirmem norm fazlası yaparım seni diye tehdit ettigine gore... en ufak bir sorunda tamirci cagırıyor, bi işe yaramıyor demesin diye cabalıyoruz. neyse, tekrar teşekkurler hocam. başka deneyebilecegim seyler varsa paylasırsanız sevinirim. iyi calısmalar...

Geri