Kasa Temizliği

Kodla Büyü

Nobody

Site Gezgini
Arkadaşlar labtaki bilgisayarlar çok tozlanmış. Kasanın içini açtığımda tozdan görünmüyor. ilerde bilgisayarlara mutlaka zarar verecektir. Sizler temizlemek için nasıl bir yöntem kullanıyorsunuz.

yani öyle pasaklı pasaklı mı kalsın. ayrıca tozlu kalırsa bilgisayara zarar vermez mi.

ben bi ara elektrik süpürgesiyle temizledim.başka bişey gelmedi aklıma ama birkaçında sonradan sorun çıktı. belki de cimenwd hocamızın dediği gibi zarar görmüş olabilir.

komprasürün varsa şaslısın üfleterek temizlemek kolay olur. yok diyosan benim eskiden yaptığımı söyleyim sana. parçaları dikkatlice çıkar ve yumuşak kılları olan bir yağlı boya fırçası yardımıyla temizle.
bunun statik elektirklenme ile devreleri bozacağı söylenir ama ben hiç yaşamadım. hatta teknik serviste çalıştığım dönemlerde uzun yıllar bu tekniği kullandım ve bir sorun çıkmadı.
kolay gelsin

kasanın içindeki tozlara pek arışmamak gerekir genelde sonradan sorular çıkıyor..ama şöyle yüzeysel bir temizlik olabiir hocam..yoz işte alırsın dert almazsın dert.

Ben kompresorle temizledim bir kere, ama cabuk toz oluyor, bnmde ustumu basimi maf etti, temizlerken :D , karismiyorum artik, ama problem yok su ana kadar!

Geri