Kasım seminerler okulda olacakmış

Kodla Büyü
Sayın bakanımız eşeği kaybettirip bulacak rahat olun, 2 gün sonra müjde; "seminer online olacak" diye twit atacak.

• Beğen
Tepkiler: bt^
Size de iyilik yaramıyor canım, ev internetimiz gitmesin diye okullara çağırıyorlar. İçiniz fesat :D
Yakın eski seminer dönemlerinde, 1 tek video bile izleyemediği ve ek ders ücreti alamadığı için çok inanılmaz derecede mağdur olduğunu çok fazla dile getiren onlarca, yüzlerce öğretmen oluyordu tahmini olarak...
Bu öğretmenler sonradan ek süre verilmesiyle, okuldaki bilgisayardan videoyu açıp, sınıfa derse veya çoğunlukla çay veya sigara içmeye gidip, döndüklerinde videoyu kapatıp, ek ders ücretlerini almak için başvuru yapıyorlardı.
Çoğu öğretmen maaş ( Çoğu memur haftada 5 gün 8-5 çalışır) ve bu maaşın ne karşılığında verildiğini sorgulamadan sadece olayı günlük ek ders seviyesine indirdiği için
Ek ders ücreti almayayım okula da gitmeyeyim, veya diğer meslekten insanların haklı tepkisine sebep olacak tuhaf bahaneler, öne sürebiliyorlar bence. (Sanki öğretmenlerin tamamına yakını memleketinden hatta eşinden uzakta, köy okullarında görev yapıp vb... ) Neyse

Bu konu güzel olmuş. Bir elemanı daha engelledim. Eleman diyorum, öğretmen bile değil kanaatimce...
Maalesef hocam. Haklısınız. Bu tarz tipler her zaman olmuştur. Sürekli görevlerinin başındadır. Amaçları ortalığı karıştırmaktır. Ben de engelleyeyim.

Sayın bakanımız eşeği kaybettirip bulacak rahat olun, 2 gün sonra müjde; "seminer online olacak" diye twit atacak.
Bakan Bey, ara tatilleri(Kasım ve Nisan) tamamen kaldırmak için altyapı hazırlıyor olabilir mi?

Bir hafta önce haber çıkmıştı konuyla ilgili, Bakan Bey öğrencilere öğretmenlere velilere sorup öyle karar vereceğiz dedi haberlerden 1 gün sonra. Bu söylemin üzerinden 2 gün geçtikten sonrada Kasım seminerlerinin okulda olacağı bilgisi geldi. Tesadüf değil bunlar sanırım.

Sendikalar olmadan birlikte hareket etmek mümkün değil mi?
Aslında sendikalarla birlikte hareket etmek mümkün değil hocam. Olacaksa sendikalar olmadan olmalı ama o zaman da yapılan işin adı başka oluyor.

Ama bildiğim bir şey var ki sendikalarla olmuyor. 20 yıldır görüyoruz işte...

Millet bazı sendikaları yetkili kılıyor ama ne hikmetse o sendika kendini bir türlü etkili kılamıyor. İşleri güçleri siyasi söylemler. Boş boş işler tamamen.

Aslında işin özünde sendika iyi bir şeydir eminim ama maalesef önümüzdeki yetkili olan örneği sendikaya bakış açımızı değiştirdi. Milleti sendikadan soğuttu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
okulda olmasında bir sorgu yaptığım yok. ancak birçok kurumda kalfalık/ustalık eğitimlerine giden öğrencilerin koordinatör rehberleri mevcut.
okul zamanında planladığımız günlerde bir sahada olmalıyız. ancak bu seminer haftasında eğer yüzyüze iken 09.00 ile 13.00 arası okulda olacak isek biz diğer işletmeleri nasıl gezeceğiz. saygılar. sorun üstüne sorun katmak istemiyorum :)))

Mesleki çalışmalar artık farklı olacaksa bi ihtimal okula gitmek mantıklı gelebilir, yani gerçekten gittiğimize değecek adam gibi çalışmalar yapılacaksa, hadi tamam diyelim.

Ama yine ÖBA'dan bir video izlemek yetecekse, boşa gidiyoruz okula. Uzak ilçelerde çalışan arkadaşlar adına üzülüyorum. 80 km uzaklıkta bir ilçeye giden arkadaşım var. Yazıktır. Verecekleri ek ders ücretinden daha fazla masraf yapacak arkadaşım gidip gelmek için.

Mahmut Özer ve Ziya Selçuk meslek hayatımda gördüğüm en iyi iki Bakandı. Hükümetin aldığı en güzel karar buydu bana göre.
Neredeyse 25-30 yıldır ilk defa meslek liseleri hatırı sayılır bir değeri Mahmut Özer zamanında gördü. Onun sayesinde meslek liselerinin cazibesi arttı. Meyvelerini yeni yeni almaya başlayacakken adamın görev süresi bitti. Keşke geri gelse..

Neredeyse 25-30 yıldır ilk defa meslek liseleri hatırı sayılır bir değeri Mahmut Özer zamanında gördü. Onun sayesinde meslek liselerinin cazibesi arttı. Meyvelerini yeni yeni almaya başlayacakken adamın görev süresi bitti. Keşke geri gelse..
Katılıyorum hocam. Mahmut Hocamıza (Bakanımıza) buradan selamlarımızı ve hürmetlerimizi gönderelim. Meslek hayatım boyunca gördüğüm en iyi iki Bakandan biriydi. Ziya Selçuk ve Mahmut Özer.

Bu akşam saat 19:00'da Seminerlerin Yüz Yüze Yapılmaması İçin Twitter Tag Çalışması Yapılacak.

Bütün Öğretmenleri Desteğe Bekliyoruz.

İlk tweet @mevzu_ogretmen hesabından atılacaktır.

Şu anda EYTliyim umrumda değil.Sadece öğretmenlerin şu durumlara sessiz kalmalarına hayret ediyorum.Zaten seneye ara tatil kalkacak.Yaz tatili 1 ay olacak.her sene okul, öğretmen performans değerlendirmesi olacak.Yakındır.
Herkes Ziya komutanın ordunun başına geçmesini arzu ediyor.

Son düzenleme:
Yakın eski seminer dönemlerinde, 1 tek video bile izleyemediği ve ek ders ücreti alamadığı için çok inanılmaz derecede mağdur olduğunu çok fazla dile getiren onlarca, yüzlerce öğretmen oluyordu tahmini olarak...
Bu öğretmenler sonradan ek süre verilmesiyle, okuldaki bilgisayardan videoyu açıp, sınıfa derse veya çoğunlukla çay veya sigara içmeye gidip, döndüklerinde videoyu kapatıp, ek ders ücretlerini almak için başvuru yapıyorlardı.
Çoğu öğretmen maaş ( Çoğu memur haftada 5 gün 8-5 çalışır) ve bu maaşın ne karşılığında verildiğini sorgulamadan sadece olayı günlük ek ders seviyesine indirdiği için
Ek ders ücreti almayayım okula da gitmeyeyim, veya diğer meslekten insanların haklı tepkisine sebep olacak tuhaf bahaneler, öne sürebiliyorlar bence. (Sanki öğretmenlerin tamamına yakını memleketinden hatta eşinden uzakta, köy okullarında görev yapıp vb... ) Neyse

Şu anda EYTliyim umrumda değil.Sadece öğretmenlerin şu durumlara sessiz kalmalarına hayret ediyorum.Zaten seneye ara tatil kalkacak.Yaz tatili 1 ay olacak.her sene okul, öğretmen performans değerlendirmesi olacak.Yakındır.
Herkes Ziya komutanın ordunun başına geçmesini arzu ediyor.

Böyle dostlarımız varken; düşmana falan hiiiç gerek yok...! Ağzınızı biraz hayra açın dostlar...

Benim 22 senem uzak köylerde, 3 senem merkezde geçti.Biz bedelini ödedik.Egitim sendikaları iyi ki var sinavla unvan, zam gelmeyen ek dersler ile ilkokul belediye işçisinin 37 bin lira maaşina yetişemezsin.

Son düzenleme:
bence online olacak. seçim öncesi bu kadar tepki çeken bir adım atılmaz.

online olacağına eminim ama ispatlayamam :)

Geri