Karakter Havuzu(Scratch-Animasyon nerde kullanmak istenirse)

Kodla Büyü

cepola

Aktif Üye
Arkadaşlar Scratch in gördüğüm karakterleri zayıf istediğinizi istediğiniz şekilde yaptıramayabiliyorsunuz. Bugün bir arkadaşımız forumda karakter varmı diye sormuştu. Sitenin birinde adamın birisi Nintendo ve Seganın oyun karakterlerini temiz bir şekilde paylaşmıştı. Aklıma orası geldi. Bir kaç denemede yaptım ihtiyaç olur diyede Google Drive'a yükledim.

İndirme Adresi : (117 MB - 500 Küsür karakter mevcut )
https://drive.google.com/file/d/0B9tBLDWD72YKNzVFajVncE9JUzA

Gelelim indirilen dosya içeriğine 1 tanesinin örneğini gösterim
HoXe6jA.png

Dosyalar bu şekilde ve resim boyutları 2000px lik baya büyükler yani.

Dosyaları Photoshop ile açıp ayağını, bacağını, gözünü, kolunu, şapkasını ..... yanından alıp birleştirerek PNG uzantısı ile Scratch'e attığımızda ondan sonrası tamamı ile yaratıcılığa kalıyor.

Burda da şöyle bir şey yapabiliriz. Herkes Photoshopta uygun olarak hazırladığı PNG leri nebilim ayağını hareket ettirip, kolunu hareket ettirip bu sayfa üzerinden paylaşırsa. Elimizin altında çocuklarında severek uygulayacakları bir karakter havuzu oluşur diye düşündüm.

İyi çalışmalar.

İlk paylaşımıda ben yapim.
Hammer - İlk deneme
HI7ZPnV.png

Ekli dosyalar

• Hammer.zip
    60 KB · Görüntüleme: 1,115
Zaten tümüyle nintendo ve sega karekterleri. Bide arkadaşlar burda temizleyip hareket verdiklerimizi paylaşırsak süper olur. Bir zaman sonra onları pakete dönüştürür. Kurulum ardından hepsini Costumes klasörüne atarız tek tek yükleme derdinden de kurtuluruz.

cepola' Alıntı:
Zaten tümüyle nintendo ve sega karekterleri. Bide arkadaşlar burda temizleyip hareket verdiklerimizi paylaşırsak süper olur. Bir zaman sonra onları pakete dönüştürür. Kurulum ardından hepsini Costumes klasörüne atarız tek tek yükleme derdinden de kurtuluruz.
harika

Güzel paylaşım teşekkürler.Öğrencilerim karakter bulmada zorlanıyolardı umarım bunların faydasını görürler :+1:

Teşekkürler, kursta code.org'dan Scratch'a geçiş yapmayı düşünüyordum, iyi oldu bu :+1:

Geri