Karıncaları Öldürmeden nasıl evden kovarız?

Kodla Büyü

sözbende

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Evi karıncalar bastı,artık her yerdeler,öldürmeye de kıyamıyor insan. Ne yapabiliriz? yokmudur bir duası felan. Temelli gitsinler gelmesinler.

Mağazalarda satılan karınca yemi almıştım, kimse gelmez olmuştu. Kireç tozu, tebeşir tozunun da işe yaradığını söyleyen çok.

bebeklere kullanılan talk pudrasını denemiştik biz de.. karıncalar ondan sonra yok oldu... yalnız talk pudrasını bebeğiniz varsa elleyip apzına götürebilir, biz kanepelerin altına koymuştuk

hocam biz de de benzer sorun vardı karıncaların geldikleri yolları kesecek set şeklinde yolları çizdik. BİON Marka karınca tebeşiri kullandık yüzde yüz cevap verdi. tavsiyemdir..Bimde, migrosta vardı hocam buralardan satın alabilisin.. :+1:

babam da karınca kovar diye pazardan bir toz almış. karıncaların yuvasının kenarına dökmüş. Eskiden 1,2 karınca varken yuvadaki binlerce karınca ölmüş. babam da çok üzülmüştü. o da tebeşir tozu kıvamında birşeydi. yani kovar diye her ilaca inanma hocam :)

bayerin uhuya benzer bi ilacı var ondan aldım damlattım sağa sola ama damlattığım yerde 100 200 karınca ölmüştü üzüldüm bende ondan almayın toz alın

boşver hocam ne zararları var.. genede sen tebeşir tozları dök kaçarlar...

limonu kesin karıncaların olduğu yerlere bırakın... en doğal savunma.. hatta limon kabukları daha işe yarıyor.

Bebek pudrasi kesin çözüm :) tuz falan fayda etmiyor en son bunu denedim bir tane bile karınca çıkmadı aylardır..

Çok rahatsız etmiyorsa bırakın dursunlar evdeki kırıntıları alıp götürüyorlar.Temizlik hizmeti bi nevi

Bir ara bizim mutfakta çoğalmışlardı.
Eczaneye danışıp yanlış hatırlamıyorsam karınca pastası isimli bir şey almıştım. Kutudan 3-4 cm boyutlarında iki tablet çıkıyordu. Mutfak tezgahının altına iki farklı noktaya koymuştum. Bir kaç gün içinde karınca kalmamıştı.

Arkadaşların önerdiği; sirke-limon-tebeşir-kireç gibi seçenekleri denedikten sonra hala gitmiyorlarsa karınca pastasını deneyebilirsiniz.

hocam sen en iyi bir limonata yap ama su katma, şeker yerinede tuz kat bolca..sonra bunu tebeşir tozuyla karıstı.. içine biraz da gaz yağı koy.. bunu yuvaların cıktıgı deliklerin ve dolanıkları yerlere iyice ovalalmdan sür.. bence kesin çözüm olur. ha birde karınca duası var onuda al bir kac yere as tamamdır... birde evde küüçk cocuk varsa. eline ekmek yemek verme. sagda solda yemesin etrafa kırıntı dokuluyordur.

Geri