KAPATIN ŞU SAÇMALIKLARI SIKILIYORM!

Kodla Büyü
Bu konuların forumun açık kısmında paylaşılmasına bende karşıyım. Kapalı bölümde bunlar konuşulabilir. Ama siteye girdiğimde ilk gördüğüm yazının Şurda şu oldu, şu kadar yaralı var gibi yazılar olmasını istemiyorum. Bu olaylar beni de sizleri olduğu kadar etkiliyor ama bu forum BT Öğretmenlerinin Bilgi Paylaşım Ortamıdır. Paylaşılacak olan bilgi: mesleğimizle, karşılaştığımız sorunlar ile ilgili olmalı. Memleket meseleleri ile ilgili değil. Onları her yerden takip edebiliyoruz zaten bir de ana sayfaya koymanın alemi yok. Araba ilanı, bahçe hortumu vb konularda bu forumun alanı dışındadır. O konuların da ana sayfada işi yok. Onlar da kapalı alanda tartışılsın. Hatta Moderatörlerden ricam Her Telden başlığını da ana sayfa dışına taşımaları yönünde.

theghost83' Alıntı:
serkanaytekin' Alıntı:
Hep meydanlardaki onbinler den bahsediliyor, evlerindeki milyonları unutmayın, herkes akıllı olmalı. Oyunun amacı kardeşi kardeşe düşürmek olmasa, meydandakileri o zaman görürdüm, ama amaç fitne çıkarmak olduğu için sağ duyu hakim evdeki milyonlara.
bu dediginde olmadı ki hocam.. meydanlarki kadar evlerinde bekleyenlerde var.. tencere tava calanlarda.. aman herkes evinde otursun.. Allah göstermesin olaylar büyümesin..birde insanlar siviller birbirine girmesin.

Hocam tencere tava her neyse, bunlar uzatmamak koşuluyla olabilir, Aydın da ilk gün 10 dakika kafamızı şişirdiler, dün misafirlikteydim bir şey duymadım, bakalım bu gün kaç dakika sürecek.

Demek istediğim, kırmadan dökmeden eylem yapılsın eyvallah, polis tencere tava çalanlara müdahele ediyor mu? hayır? ancak izin almadan ben istediğim yerde eylem yaparım diyorsan o zaman müdahele geliyor ister istemez.

Birde şu var deniyor ki; meydandaki on binler maalesef 105-200 kişinin yaptığı yanlışa kurban gidiyor, eğer meydan da ve onbirlerce kişi isen 150-200 kişi silip süpürürsün kusura bakma. chp nin destek verdiği eylem oldumu kesinlikle bir şer vardır orda, kendi kongrelerine bakarmısınız, ben doğdum doğalı kavgasız gürültüsüz başkan seçemezler :) klavuz karga yani.

serkanaytekin' Alıntı:
theghost83' Alıntı:
serkanaytekin' Alıntı:
Hep meydanlardaki onbinler den bahsediliyor, evlerindeki milyonları unutmayın, herkes akıllı olmalı. Oyunun amacı kardeşi kardeşe düşürmek olmasa, meydandakileri o zaman görürdüm, ama amaç fitne çıkarmak olduğu için sağ duyu hakim evdeki milyonlara.
bu dediginde olmadı ki hocam.. meydanlarki kadar evlerinde bekleyenlerde var.. tencere tava calanlarda.. aman herkes evinde otursun.. Allah göstermesin olaylar büyümesin..birde insanlar siviller birbirine girmesin.

Hocam tencere tava her neyse, bunlar uzatmamak koşuluyla olabilir, Aydın da ilk gün 10 dakika kafamızı şişirdiler, dün misafirlikteydim bir şey duymadım, bakalım bu gün kaç dakika sürecek.

Demek istediğim, kırmadan dökmeden eylem yapılsın eyvallah, polis tencere tava çalanlara müdahele ediyor mu? hayır? ancak izin almadan ben istediğim yerde eylem yaparım diyorsan o zaman müdahele geliyor ister istemez.

Birde şu var deniyor ki; meydandaki on binler maalesef 105-200 kişinin yaptığı yanlışa kurban gidiyor, eğer meydan da ve onbirlerce kişi isen 150-200 kişi silip süpürürsün kusura bakma. chp nin destek verdiği eylem oldumu kesinlikle bir şer vardır orda, kendi kongrelerine bakarmısınız, ben doğdum doğalı kavgasız gürültüsüz başkan seçemezler :) klavuz karga yani.

hocam meydana da cıksa o ortalıgı karıstırma isteyenler olmasa idi bence bu kadar olay cıkmazdı.. dün başıortusune ozgurluk içinde eylemler yapılıyordu. bugunde farklı eylemler yapılıyor.. halk bir yerden sonra tepkisini gostermek istiyor.. sağı solu kırmadan dokmeden olsa iyi olurda işte..

serkanaytekin' Alıntı:
işte bu tür söylemler tahrik dilidir.. meydanlardaki eylemcilerin hiçbirisi akp ye oy veren insanlara karşı slogan atmıyor veya onlara tepki göstermiyor, sadece başbakana tepki gösteriyorlar

alonewolfselman' Alıntı:
Arkadaşlar burası siyaset meydanı değil yeter artık kapatın forumdan soğuduk yahu! Bizler kardeşiz, aynı memlekette yaşıyoruz şunu anlayın. Birlik zamanı ayrılık gayrılık zamanı değil. Bu memlekete bir masumun canı yanarsa kimse sevinmeyecek zamanında da sevinmedi ağlayan hep bu ülkenin insanları oldu? Lütfen açmayalım böyle konuları, istirham ediyorum. Sevmek zorunda değiliz birbirimizi keşke becerebilsek lakin saygı sınırdır.Teşekkür ederim.
eğitimciler olarak düzeyli bir şekilde neden konuşmayalım ki siyaseti, önemli olan seviyeyi koruyarak görüşleri paylaşabilmek bence siz bu mesajınızı seviyeyi düşürüp hemen parti kollamaya geçen kimseler için söyleyin,farklı görüşlere saygılı olmayan farklı görüşleri kabul etmeyen zihniyetler için söyleyin bu mesajınızı

ordinaryus' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
Bugün ölen gencin vücudunda kurşun izini rastlanmamış, kafasına aldığı darbelerle ölmüş. Yani olay kaza değil, bilerek ve istenerek yapılmış. Nese arkadaşlar hadi bana bi araba bulalım 25.000'e kadar otomatik :verymad:

http://gundem.milliyet.com.tr/gosterile ... efault.htm
Yaa arkadaşım olan olayları kim tasdik ediyor Allah aşkına.. Taksimde ki protestonun ilk günlerini bende destekliyordum.. Her zaman ağaçların korunmsaından yana olmuşumdur ve de belediyelerin kafalarına göre icraatler yapmalarını eleştirmişimdir.. Lakin Diyoruz ki olaylar maalesef artık çığırından çıktı.. Her geçen gün daha da kötü haberler almaya devam ediyoruz ki bazı çevreler zaten meydanlardan cesetler çıksın istiyor.. Tamam protestoydu tepkiydi ve bitti.. Yani bitmeli bir yerde.. Her gün hergün sokakta terör estirilmez ki..?

okanformula' Alıntı:
okadda' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:
o zaman sorarım size, hükümete oy veren %50 nin amaçları aynımıydı acaba ki aynı yerdelerdi?
sapla samanı karıştırmayın bence. provokasyona, yakıp yıkmaya hepimiz karşıyız ancaaakk, senin arkadaşının başına polis biber gazıyla nişan alsaydı emin ol sende polise tepki gösterirdin.! tepki olarak sen sadece bağırırdın belki ama bir başkası taş atıyor. herkesin tepkisi aynı olamazdı çünkü bizler insanız ve birbirimizden farklıyız...!!!
Karşıyız demek farklı karşı olmak farklı!
Vatandaşın biri çıkmış polis arabasının üstüne bağırıyor: -Yapmayın, yakmayın diye. Etraftakiler koyun gibi bakıyor.

Polisin görevi asayişi sağlamak, elinde turnusol kağıdı yok ki, ayırt etsin kim provokatör kim değil. Vatandaş isen tepkini gösterirsin, eylemini yaparsın. Ama, kalkıp taş atarsan gaz da yersin cop da!
Tepkiye, eyleme kimsenin bir şey dediği yok, ama yakılan polis ve sivil otoları, belediye otobüsleri, ve kırılan işyeri camları algıyı tamamen değiştirdi.

Hocam bu polis, çevreye hiç zarar vermeyen, sadece orada oturan tekel işçilerinin çadırlarını yıkmaya çalışmadı mı?
tekel işçisinden çok başkaları yok muydu orda ? :)

suckan10' Alıntı:
memoras' Alıntı:
bunları kapatıp, game of thronesden bahsedelim, kız arkadaşıyla barışan arkadaşların hikayelerini dinleyelim, satılık araba var ilanı verelim, bahçe hortumu ile ilgili tartışalım.. haklısın arkadaşım böyle önemli konuları tartışmak varken memleket meseleleri ile ilgili konuşmaya tartışmaya gerek yok.

:alkis: Farklı düşünen arkadaşlara elbette saygım var ama sorunun zaten yapılanların saçmalık olarak görülüp susmaktan kaynaklandığını görmüyor muyuz? Hiç bir şey konuşamaz her şeye susar olduk ve sonunda böyle oldu. Ne var birbirimizi kırmadan sorunlar üzerine paylaşımda bulunabilsek. Ülkenin gerçeklerine 'saçmalık' yakıştırmasını yapmadan... :alkis:

olay siyasi olunca herkes kendi penceresinden bakıyor. burada 1000 sayfa da konuşsak kimsenin düşüncesi değişmez. burdakiler ergenliğe yeni girmiş bebe değiller. millet birbirine hakaret ediyor (dolaylı yada doğrudan) aşağılıyor, karşısındakini germek için elinden geleni yapıyor, nefret nefreti doğuruyor.

memoras' Alıntı:
serkanaytekin' Alıntı:
işte bu tür söylemler tahrik dilidir.. meydanlardaki eylemcilerin hiçbirisi akp ye oy veren insanlara karşı slogan atmıyor veya onlara tepki göstermiyor, sadece başbakana tepki gösteriyorlar

Tepki gösterilmesin diyen kim? ama yakan yıkan çalan talan edenlerle değil.

serkanaytekin' Alıntı:
memoras' Alıntı:
serkanaytekin' Alıntı:

Tepki gösterilmesin diyen kim? ama yakan yıkan çalan talan edenlerle değil.
yakana yıkana karşı devletin polisi, güvenlik güçleri gereğini yapar sizin evlerdeki milyonları bu insanların karşısına yöneltici diliniz doğru bir dil değil

forumdas' Alıntı:
ordinaryus' Alıntı:
Yaa arkadaşım olan olayları kim tasdik ediyor Allah aşkına.. Taksimde ki protestonun ilk günlerini bende destekliyordum.. Her zaman ağaçların korunmsaından yana olmuşumdur ve de belediyelerin kafalarına göre icraatler yapmalarını eleştirmişimdir.. Lakin Diyoruz ki olaylar maalesef artık çığırından çıktı.. Her geçen gün daha da kötü haberler almaya devam ediyoruz ki bazı çevreler zaten meydanlardan cesetler çıksın istiyor.. Tamam protestoydu tepkiydi ve bitti.. Yani bitmeli bir yerde.. Her gün hergün sokakta terör estirilmez ki..?

Tepkini buraya değil, olayı körükleyen başbakana göster o zaman.
Ben ne diyorum sen ne diyorsun..?
Tamam boşuna evlerinize yatırım yapmayın o zaman sokakta yatmaya devam edin hergün polisle çatışılsın, dükkanlar kapansın.. Ben diyorum ki;
"Tamam tepki gösterildi ve her ne kadar anlamamış ayağına yatsa da başbakanda hükemette mesajı anladı.. Yeter da bitmeyeckmi bu eylem..? Kaç gündür bu nedir yaa..? Eylemlerin uzatılmasındaki amaç ne..? 3 gün sürerse hükümet düşecekmiş saçmalıkları olmadığı kesin olduğuna göre niye bitmiyor..?"

1- hakaret etmeden
2- her yol mübah deyip yalan dolan ne varsa burada paylaşmadan

olabilir.

ama malesef bir ayarsız illaki çıkıyor

okanformula' Alıntı:
zilal' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
Bugün ölen gencin vücudunda kurşun izini rastlanmamış, kafasına aldığı darbelerle ölmüş. Yani olay kaza değil, bilerek ve istenerek yapılmış. Nese arkadaşlar hadi bana bi araba bulalım 25.000'e kadar otomatik :verymad:

istedikleri olmuş. gözleri aydın :x

İşte bunu anlamıyorsunuz siz, bunu isteyen 100 kişi ile, meydanlardaki onbinleri bir tutuyorsunuz...

Leyla okay diye bi oyuncu vardı, o yaralanmış sanırım, ne zaman facebook u açsam leyla okay öldü diye paylaşan biri oluyo, ben de dizilerinden biliyorum severdim oyuncu olarak, bakıyorum öldüğü filan yokmuş kadının.. Nerdeyse ölse sevinecek insanlar var diye düşünüyorum, seviyoruz diye geçinenelerden.. Keşke ünlü de olan biri ölse de elimize fırsar geçse diye düşünüldüğünü düşünüyorum...

zilal' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
zilal' Alıntı:
okanformula' Alıntı:

istedikleri olmuş. gözleri aydın :x

İşte bunu anlamıyorsunuz siz, bunu isteyen 100 kişi ile, meydanlardaki onbinleri bir tutuyorsunuz...

yanyana duruyorlar çünkü..
o kişiler gelince onlar alet olmamak için gerekirse orayı terketmeleri gerekir ne işleri var onların olduğu yerde..
amaçları aynı mı ki aynı yerdeler

Geri