KAPATIN ŞU SAÇMALIKLARI SIKILIYORM!

Kodla Büyü

bigeast

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar burası siyaset meydanı değil yeter artık kapatın forumdan soğuduk yahu! Bizler kardeşiz, aynı memlekette yaşıyoruz şunu anlayın. Birlik zamanı ayrılık gayrılık zamanı değil. Bu memlekete bir masumun canı yanarsa kimse sevinmeyecek zamanında da sevinmedi ağlayan hep bu ülkenin insanları oldu? Lütfen açmayalım böyle konuları, istirham ediyorum. Sevmek zorunda değiliz birbirimizi keşke becerebilsek lakin saygı sınırdır.Teşekkür ederim.

alonewolfselman' Alıntı:
Arkadaşlar burası siyaset meydanı değil yeter artık kapatın forumdan soğuduk yahu! Bizler kardeşiz, aynı memlekette yaşıyoruz şunu anlayın. Birlik zamanı ayrılık gayrılık zamanı değil. Bu memlekete bir masumun canı yanarsa kimse sevinmeyecek zamanında da sevinmedi ağlayan hep bu ülkenin insanları oldu? Lütfen açmayalım böyle konuları, istirham ediyorum. Sevmek zorunda değiliz birbirimizi keşke becerebilsek lakin saygı sınırdır.Teşekkür ederim.
aynen katılıyorum size..

+1.000.000

konuları mümkünse facebook, twitter gibi sosyal paylaşım ağlarına taşıyın

bunları kapatıp, game of thronesden bahsedelim, kız arkadaşıyla barışan arkadaşların hikayelerini dinleyelim, satılık araba var ilanı verelim, bahçe hortumu ile ilgili tartışalım.. haklısın arkadaşım böyle önemli konuları tartışmak varken memleket meseleleri ile ilgili konuşmaya tartışmaya gerek yok.

alonewolfselman' Alıntı:

:++: :++:

Diyelim konuştuk çok iyi konuşuruz ya sen millete millet sana kızdı bağırdı, ne geçecek elimize! Yeri burası değil. Browser'ın giriş kısmında bilgisayarbilisim.net yazıyor efendim. Selamlar.

memoras' Alıntı:
bunları kapatıp, game of thronesden bahsedelim, kız arkadaşıyla barışan arkadaşların hikayelerini dinleyelim, satılık araba var ilanı verelim, bahçe hortumu ile ilgili tartışalım.. haklısın arkadaşım böyle önemli konuları tartışmak varken memleket meseleleri ile ilgili konuşmaya tartışmaya gerek yok.
nasıl ki siyasi konular buraya uygun değilse bence sizin bahsettiğiniz o konularda(bahce hortumu, sevgilimle barıştım..) çok saçma..artık bu forum sitesinin bence guzelce bi silkenmesi lazım şu forumla alakasız saçma konulardan

içeriği bilişim dersi ve bilişim öğretmenleri olan bir forumda bahçe hortumundan bahsedilirken sesini çıkartmayıp memleket meselesi tartışılırken (küfür ve hakaretlere bende karşıyım, hakaret içeren mesajlarda admin tarafından silinebilir) tepki gösteriyosan ben de bu duruma tepki gösteririm kusura bakma arkadaşım.. sana da selamlar

Ekli dosyalar

• ulus.jpg
    ulus.jpg
    81 KB · Görüntüleme: 990
Bu sitede içerik otomobilde olabilir, bahçe hortumuda buna kimsenin bişey demeye hakkı yok, Ancak ülkemizde böyle olaylar yaşanırken, dış basında ilk sırada yayınlanan, yandaş basında bile artık detaylı haber yapılan, haber bültenlerinin 45 dakikasının 40 dk bu olaylara ayrılırken, bu durumu burda konuşturmak istememeniz saçma değil mi?

zilal' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
Bugün ölen gencin vücudunda kurşun izini rastlanmamış, kafasına aldığı darbelerle ölmüş. Yani olay kaza değil, bilerek ve istenerek yapılmış. Nese arkadaşlar hadi bana bi araba bulalım 25.000'e kadar otomatik :verymad:

http://gundem.milliyet.com.tr/gosterile ... efault.htm

istedikleri olmuş. gözleri aydın :x

İşte bunu anlamıyorsunuz siz, bunu isteyen 100 kişi ile, meydanlardaki onbinleri bir tutuyorsunuz...

Hocam sitenin kuruluş mantalitesine ters değil mi? Her türlü amaca hizmet eden siteler var oralar kullanılsın değil mi yani? Sen gidipte borsa sitesinde c# kodu paylaşıyor musun buda öyle birşey! Duygusal ve asabi olmayalım lütfen. Millet gerileceği kadar gerildi zaten.

okanformula' Alıntı:
Bugün ölen gencin vücudunda kurşun izini rastlanmamış, kafasına aldığı darbelerle ölmüş. Yani olay kaza değil, bilerek ve istenerek yapılmış. Nese arkadaşlar hadi bana bi araba bulalım 25.000'e kadar otomatik :verymad:

Yaa arkadaşım olan olayları kim tasdik ediyor Allah aşkına.. Taksimde ki protestonun ilk günlerini bende destekliyordum.. Her zaman ağaçların korunmsaından yana olmuşumdur ve de belediyelerin kafalarına göre icraatler yapmalarını eleştirmişimdir.. Lakin Diyoruz ki olaylar maalesef artık çığırından çıktı.. Her geçen gün daha da kötü haberler almaya devam ediyoruz ki bazı çevreler zaten meydanlardan cesetler çıksın istiyor.. Tamam protestoydu tepkiydi ve bitti.. Yani bitmeli bir yerde.. Her gün hergün sokakta terör estirilmez ki..?

okanformula' Alıntı:
zilal' Alıntı:
okanformula' Alıntı:

İşte bunu anlamıyorsunuz siz, bunu isteyen 100 kişi ile, meydanlardaki onbinleri bir tutuyorsunuz...

yanyana duruyorlar çünkü..
o kişiler gelince onlar alet olmamak için gerekirse orayı terketmeleri gerekir ne işleri var onların olduğu yerde..
amaçları aynı mı ki aynı yerdeler

"Her Telden" ne demektir o zaman bi açıklamasını yapta buraya ona göre mesaj yazalım...!!!

Buna uyan başlık yok hocam ondan böyle birşey yazma ihtiycı hissettik doğal olarak. :+1:

ordinaryus' Alıntı:
okanformula' Alıntı:

Yaa arkadaşım olan olayları kim tasdik ediyor Allah aşkına.. Taksimde ki protestonun ilk günlerini bende destekliyordum.. Her zaman ağaçların korunmsaından yana olmuşumdur ve de belediyelerin kafalarına göre icraatler yapmalarını eleştirmişimdir.. Lakin Diyoruz ki olaylar maalesef artık çığırından çıktı.. Her geçen gün daha da kötü haberler almaya devam ediyoruz ki bazı çevreler zaten meydanlardan cesetler çıksın istiyor.. Tamam protestoydu tepkiydi ve bitti.. Yani bitmeli bir yerde.. Her gün hergün sokakta terör estirilmez ki..?

Hocam, bu tepkileri, bu protestoları başbakanımız istiyor. Başbakanımız, Kadir Topbaş gibi, yada Abdullah Gül gibi mesajlar verseydi, şimdi olaylar böyle olur muydu?

zilal' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
zilal' Alıntı:
okanformula' Alıntı:

o kişiler gelince onlar alet olmamak için gerekirse orayı terketmeleri gerekir ne işleri var onların olduğu yerde..
o zaman sorarım size, hükümete oy veren %50 nin amaçları aynımıydı acaba ki aynı yerdelerdi?
sapla samanı karıştırmayın bence. provokasyona, yakıp yıkmaya hepimiz karşıyız ancaaakk, senin arkadaşının başına polis biber gazıyla nişan alsaydı emin ol sende polise tepki gösterirdin.! tepki olarak sen sadece bağırırdın belki ama bir başkası taş atıyor. herkesin tepkisi aynı olamazdı çünkü bizler insanız ve birbirimizden farklıyız...!!!

zilal' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
zilal' Alıntı:
okanformula' Alıntı:

Hocam illaki bir topluluğun içine bu gibi kişiler karışır, taksimde 2 kişi tarafından yakılan polis kulübesini 100'ler taşıma su ile söndürdü. Diyelim ki taksimdeki herkes marjinal gruplar, peki hergün mahallelerde protesto eylemi yapan komşularımız kim hocam?

memoras' Alıntı:

:alkis: Farklı düşünen arkadaşlara elbette saygım var ama sorunun zaten yapılanların saçmalık olarak görülüp susmaktan kaynaklandığını görmüyor muyuz? Hiç bir şey konuşamaz her şeye susar olduk ve sonunda böyle oldu. Ne var birbirimizi kırmadan sorunlar üzerine paylaşımda bulunabilsek. Ülkenin gerçeklerine 'saçmalık' yakıştırmasını yapmadan... :alkis:

zilal' Alıntı:
okanformula' Alıntı:

bu haber le ilgili haber 7 ve bir gazete ozur mu yayınlamıstı neydi ayrıca haberide sitelerinden kaldırıldıgını duydum.. yalan haber diye.. sitede hala varsa linkini veririmisn? malum her ahbere inanılmıyor..

zilal' Alıntı:
okanformula' Alıntı:

Fotoğraftan onu söylediğini mi anladınız, helal valla, videosu nerde bunun?

desteksiz haber yapan haber7.com, haberi geri çekti farkında mısınız? Desteksiz sallamayın.

Hocalarım son olarak, BBnet güncel bir site, bizi de güzel yapan budur. Derslerimiz zorunlu olduğunda, Terör Olaylarının arttığı günlerde, yada Gezi Parkı eylemlerinde 14 dinamik başlığın 10-11'nin o günkü olayla ilgili olması çok normaldir. Bütün hocalarım her türlü fikrine saygı duyuyorum ama Lütfen kimse hiç bir konu için susmasın...

hayalcisuat' Alıntı:
o zaman sorarım size, hükümete oy veren %50 nin amaçları aynımıydı acaba ki aynı yerdelerdi?
sapla samanı karıştırmayın bence. provokasyona, yakıp yıkmaya hepimiz karşıyız ancaaakk, senin arkadaşının başına polis biber gazıyla nişan alsaydı emin ol sende polise tepki gösterirdin.! tepki olarak sen sadece bağırırdın belki ama bir başkası taş atıyor. herkesin tepkisi aynı olamazdı çünkü bizler insanız ve birbirimizden farklıyız...!!!
Karşıyız demek farklı karşı olmak farklı!
Vatandaşın biri çıkmış polis arabasının üstüne bağırıyor: -Yapmayın, yakmayın diye. Etraftakiler koyun gibi bakıyor.

Polisin görevi asayişi sağlamak, elinde turnusol kağıdı yok ki, ayırt etsin kim provokatör kim değil. Vatandaş isen tepkini gösterirsin, eylemini yaparsın. Ama, kalkıp taş atarsan gaz da yersin cop da!
Tepkiye, eyleme kimsenin bir şey dediği yok, ama yakılan polis ve sivil otoları, belediye otobüsleri, ve kırılan işyeri camları algıyı tamamen değiştirdi.

memoras' Alıntı:
içeriği bilişim dersi ve bilişim öğretmenleri olan bir forumda bahçe hortumundan bahsedilirken sesini çıkartmayıp memleket meselesi tartışılırken (küfür ve hakaretlere bende karşıyım, hakaret içeren mesajlarda admin tarafından silinebilir) tepki gösteriyosan ben de bu duruma tepki gösteririm kusura bakma arkadaşım.. sana da selamlar
:+1:

Hep meydanlardaki onbinler den bahsediliyor, evlerindeki milyonları unutmayın, herkes akıllı olmalı. Oyunun amacı kardeşi kardeşe düşürmek olmasa, meydandakileri o zaman görürdüm, ama amaç fitne çıkarmak olduğu için sağ duyu hakim evdeki milyonlara.

ordinaryus' Alıntı:
okanformula' Alıntı:

Tepkini buraya değil, olayı körükleyen başbakana göster o zaman.

okadda' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:
Karşıyız demek farklı karşı olmak farklı!
Vatandaşın biri çıkmış polis arabasının üstüne bağırıyor: -Yapmayın, yakmayın diye. Etraftakiler koyun gibi bakıyor.

Polisin görevi asayişi sağlamak, elinde turnusol kağıdı yok ki, ayırt etsin kim provokatör kim değil. Vatandaş isen tepkini gösterirsin, eylemini yaparsın. Ama, kalkıp taş atarsan gaz da yersin cop da!
Tepkiye, eyleme kimsenin bir şey dediği yok, ama yakılan polis ve sivil otoları, belediye otobüsleri, ve kırılan işyeri camları algıyı tamamen değiştirdi.

Hocam bu polis, çevreye hiç zarar vermeyen, sadece orada oturan tekel işçilerinin çadırlarını yıkmaya çalışmadı mı?

serkanaytekin' Alıntı:
Hep meydanlardaki onbinler den bahsediliyor, evlerindeki milyonları unutmayın, herkes akıllı olmalı. Oyunun amacı kardeşi kardeşe düşürmek olmasa, meydandakileri o zaman görürdüm, ama amaç fitne çıkarmak olduğu için sağ duyu hakim evdeki milyonlara.
bu dediginde olmadı ki hocam.. meydanlarki kadar evlerinde bekleyenlerde var.. tencere tava calanlarda.. aman herkes evinde otursun.. Allah göstermesin olaylar büyümesin..birde insanlar siviller birbirine girmesin.

Geri