Kapı Arkası Kilitin 3D modellemesi olan var mı ?

Kodla Büyü

yusufpb

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sınıf kapılarının arkasında bulunan mekanizmaya tenuffüslerde kapı kilitleniyor, bunu öğretmenlerdeki anahtarlarla kiliti açıyoruz, bu anahtarlarda elimizde yok belki elinde olan varsa paylaşabilir mi ? Üçgen şeklinde
okil-kapi-sabitleme-kilit-sistemi-yeni-nesil-ucgen-anahtarli-urun__1534716007951500.jpg

Aynı anahtar, apartmanlarda merkezi ısıtma sisteminin dağıtım panosunda falan da kullanılıyor. Bende bir ara çizeyim de basayım diye ölçü falan almıştım ama sonra kaldı öyle.

Tinkercad'den 3-5 dakikada çizilecek bir şey. üçgenin ölçüleri ve dış yuvarlağın çap bilgisi yeterli olacaktır.

3d yazıcı aldık okula dediler ki 5 tane yaparmisin onun için çizimini arıyorum hocalarım..Tavsiyeleriniz için teşekkürler..

Hocam 3d ile basılmış parça sağlam olur mu bilemiyorum, denemek lazım ama iç kısımdaki üçgenin boyutu önemli, küçük yada büyük gelirse boşa gider

Kumpas yardımıyla hassas ölçüm yapma imkanınız var mı, üçgenin eni ve yüksekliği ölçüp dış kısımdaki yuvarlak kısmı da ona göre ayarlayıp tinkercad de kendiniz de çizebilirsiniz

Hocam 3d ile basılmış parça sağlam olur mu bilemiyorum, denemek lazım ama iç kısımdaki üçgenin boyutu önemli, küçük yada büyük gelirse boşa gider
Teşekkür ederim, yarın deneyeceğim..
Bugün kutu açılımı yapınca bir hevesle çıktı alalım diye uğraşıyoruz :)
Kumpas yardımıyla hassas ölçüm yapma imkanınız var mı, üçgenin eni ve yüksekliği ölçüp dış kısımdaki yuvarlak kısmı da ona göre ayarlayıp tinkercad de kendiniz de çizebilirsiniz
Ölçüm yaparım hocam, bu işe yeni başlayacağım çizim için tinkercad i veya bşka program önerir misiniz?

Teşekkür ederim, yarın deneyeceğim..

Bugün kutu açılımı yapınca bir hevesle çıktı alalım diye uğraşıyoruz :)

Ölçüm yaparım hocam, bu işe yeni başlayacağım çizim için tinkercad i veya bşka program önerir misiniz?

Hocam başlangıç için Tinkercad yeterli, temel özellikleri kavradiktan sonra Fusion360 a geçebilirsiniz

Geri