Kanserden korunmak için...

Kodla Büyü

azimekapucu

Site Gezgini
Prof. Dr. Erkan Topuz'un dediğini göre :

Şeker sigaradan sonra kanser için en zararlı madde.
Çilek, kiraz, vişne, elma kansere karşı yenilebilecek meyvelerin başında geliyor...
Folyoyu fırında kullanmak yani ısıtmak çok sakıncalı, ancak buzdolabında saklanabilecek şeyler için kullanılmalı
Teflon sakın ha sakın çizik kullanılmamalı..
Plastikler çok zararlı
Çiçekli porselenler kullanmak, renkli su bardağı bile kullanmak çok sakıncalı
Deterjanlar tamamen kimyasal, bulaşık makinesinden çıkan bulaşıkları tekrar sirkeli suyla durulamak lazım.
Vücudunuza kullandığınız şampuanlar, saç şampuanları vücudumuz için çok zararlı. Zeytinyağlı organik ürünler kullanılmalı...
Bizim için en önemli olanlardan biri de radyasyonun etkilerinden kurtulmak için taze fesleğen yemek....

her şey güzel hoş da bunu anlamadım :

Teflon sakın ha sakın çizik kullanılmamalı.. :shock:

klebsiella' Alıntı:

teflon tencere tava farketmez eğer çizilmişse yemeği pişirirken kimyasallar yemeğe karışıyor.

İlk maddeleri okurken tamam uygulayım diyorum, sonra bi bakıyorum herşeye dikkat etmek lazım, sonra da amaaannnn diyorum hepsini boşveriyorum :)

Aslında yapılmaması gereken o kadar çok şey saydı ki Erkan Topuz, ben ancak uygulayabileceklerimi not aldım.. Dediğiniz gibi aslında kullandığımız her ürün kanserojen..

Para varsa huzur var.Stres yok.Teflon tava yok.her istediğini almak var.Bu zamanda da para olmadığına göre çok ta fazla sorun yapmamak lazım.Her şey olacağına varır.

Şekerin zararlarından korunmak isteyen çaya şeker katmasın.Meyve suyu içmesin.Gazlı içeceklerden ve hamburger tarzı yiyeceklerden uzak dursun.Tatlı yemesin.Yine aynı yere geliyoruz.Stresten uzak dursun.Zor ama böyle.

Bu prof. Erkan Topuz amcam Öğlen Seba Tümerin programındaydı, bi tarifte bulunuyordu,

at kuyrugu diye bir bitkiden bahsetti,bi karısımın içine konulması içindi sanırım (yaşlanmayı geciktirme olabilir) neyse aradan 2 dk geçti Seba Tümer dedi ki;

-Hocam telefonla izleyicilerimiz arıyor, nasıl olacak at kuyrugu diye :mrgreen:
Bildiğimiz atın kuyruğunun konulacağını zannetmişler :mrgreen:

Ben o an yıkıldım zaten :mrgreen:

Sonra açıklama yaptı artık Prof Topuz, Sakın haa Atların kuyrugunu kesip koymayın diye :mrgreen:
bitkinin resmini gösterdiler.

nefertari' Alıntı:
Hepsi tamam da,

azimekapucu' Alıntı:
Deterjanlar tamamen kimyasal, bulaşık makinesinden çıkan bulaşıkları tekrar sirkeli suyla durulamak lazım.

işte bunu uygulamak zor gelir bana :shock:
Hocam bence en önemlilerinde biri bu. Çünkü günde belki de 3 öğün bu kapları kullanıyoruz.

leventgenc' Alıntı:
klebsiella' Alıntı:

teflon tencere tava farketmez eğer çizilmişse yemeği pişirirken kimyasallar yemeğe karışıyor.

Ben bunu telefon diye okudum kusura bakmayın :)
Tabi ki öyle çizik teflonla yemek mi yapılır dikkat etmek gerekiyor :sleep:

domates ve karpuz yiyin diyecem de benim önümdeki karpuz bile ot gibi, nerden aldık bu mevsimde bunu bilmiyorum.
domates ve karpuz güneş ışığında iyi ce olgunlaşmalı,
elbisede deterjan kesinkes yasak, iç çamaşırlar mutlaka güneşte yanmalı.
Gerçi kanserin tanımını yapmak zor olduğu için şu önler bu önler desek boş.

aakcakaza' Alıntı:
Bu prof. Erkan Topuz amcam Öğlen Seba Tümerin programındaydı, bi tarifte bulunuyordu,

at kuyrugu diye bir bitkiden bahsetti,bi karısımın içine konulması içindi sanırım (yaşlanmayı geciktirme olabilir) neyse aradan 2 dk geçti Seba Tümer dedi ki;

-Hocam telefonla izleyicilerimiz arıyor, nasıl olacak at kuyrugu diye :mrgreen:
Bildiğimiz atın kuyruğunun konulacağını zannetmişler :mrgreen:

Ben o an yıkıldım zaten :mrgreen:

Sonra açıklama yaptı artık Prof Topuz, Sakın haa Atların kuyrugunu kesip koymayın diye
bitkinin resmini gösterdiler.
başarılı :D

Her çizikte teflon değişse mutfak tava deposuna döner :) Kansere tek çare: rahat kafa+huzurlu hayat.....Gerisi kar üstünde patinaj :D

:( benim arkadaşımın yeni çocuğu oldu 5 aylık falan ve akciğer kanseri tanısı kondu :( insan ne yapacağını bilemiyor....

klebsiella' Alıntı:
Ben bunu telefon diye okudum kusura bakmayın
Tabi ki öyle çizik teflonla yemek mi yapılır dikkat etmek gerekiyor
Hocam sabah sabah güldürdün beni ya alemsin :puhaha:

size şimdi ezber bozan bi bilgi .. yapılan araştırmalarda kanser hücrelerinin aynı insan gibi şekilllerden oluştuğu ortaya çıkmış... bunun üzerine bi hoca da şu yorumu yapmıştı kanser hücreleri aslında şu korktuğumuz varlıklar var ya onlar sebep oluyor kansere diye.. özellikle nazarla, ibadetlere dikkat etmemeyle ve dua ile sakınmayarak bunlar insan vücudunda çeşitli yerlere yerleşip orayı kanser yapıyormuş... bunun üzerine bi öğretmen arkadaş şu örneği verince iyce ikna oldum.. oğlu 5 yaşlarındayken anne duvarlardan geliyorlar diye sürekli ağlıyormuş bi şeyler görüp sonra çok geçmedi doktora gittik lösemi olduğunu öğrendik dedi :(

oyungezer' Alıntı:
nefertari' Alıntı:
Hepsi tamam da,

azimekapucu' Alıntı:

işte bunu uygulamak zor gelir bana :shock:
Hocam bence en önemlilerinde biri bu. Çünkü günde belki de 3 öğün bu kapları kullanıyoruz.
hocam ben makinanın parlatıcı kısmına parlatıcı yerine elma sirkesi koyuyorum makina kendisi sirkeli su ile çarkalamış oluyor.

herohamster' Alıntı:
:( benim arkadaşımın yeni çocuğu oldu 5 aylık falan ve akciğer kanseri tanısı kondu :( insan ne yapacağını bilemiyor....

Hepimizin çocuğu var ya. Ne kadar zor bir anne baba için..
Ne yapsak boş diyip geçsek mi, elimizden geleni yapsak mı? İki arada bir deredeyiz...

Geri