Kamerası İyi Android Telefon

Kodla Büyü

ßüşra

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar bir telefon almak istiyorum bir telefondan beklentim kasmasın idare edilebilir bir hızı olsun öyle çok hızlı olsun oyunları falan hızlı açsın gibi bir isteğim yok hızı normal beni sıkmayacak seviyede olması yeterli ama fotoğraf çekmeyi çok seviyorum bu yüzden kamerası güzel olsun istiyorum tavsiye edebileceğiniz android telefon var mıdır çok uçuk rakamlar olmayacak seviyelerde?

Merhaba arkadaşlar bir telefon almak istiyorum bir telefondan beklentim kasmasın idare edilebilir bir hızı olsun öyle çok hızlı olsun oyunları falan hızlı açsın gibi bir isteğim yok hızı normal beni sıkmayacak seviyede olması yeterli ama fotoğraf çekmeyi çok seviyorum bu yüzden kamerası güzel olsun istiyorum tavsiye edebileceğiniz android telefon var mıdır çok uçuk rakamlar olmayacak seviyelerde?
xioami note 8 pro ya da pro olan üst modelleri

Kamera işi çok çok çetrefilli bir konu hocam. Diyafram açıklığı, perde hızı, pozlama süresi, manuel mod seçenekleri vs vs. Raw kayıt alacak mısınız almayacak mısınız? Megapiksel olayı zaten bakılacak en son kriter bence. Sensör kalitesi kadar, sensörden gelen veriyi işleyen yazılım da (yani ham verinin işlenip jpg türüne çevrilip son kullanıcıya gösterilmesi süreci) çok önemli. Aynı fotoğrafın farklı ekranlarda görüntüsü de farklıdır, yani fotoğrafa baktığınız ekran dahi belirleyici bir kriter.
Daha çok Ne tür fotoğraflar çekersiniz buna da bakmak lazım. Manzara, portre, zayıf ışık, gece çekimi vs.

Tabii, bu kadar farklı kriteri deneyimleyecek bütçe ve imkana sahip değiliz maalesef.

Şu site belki yardımcı olur :

Kamera işi çok çok çetrefilli bir konu hocam. Diyafram açıklığı, perde hızı, pozlama süresi, manuel mod seçenekleri vs vs. Raw kayıt alacak mısınız almayacak mısınız? Megapiksel olayı zaten bakılacak en son kriter bence. Sensör kalitesi kadar, sensörden gelen veriyi işleyen yazılım da (yani ham verinin işlenip jpg türüne çevrilip son kullanıcıya gösterilmesi süreci) çok önemli. Aynı fotoğrafın farklı ekranlarda görüntüsü de farklıdır, yani fotoğrafa baktığınız ekran dahi belirleyici bir kriter.
Daha çok Ne tür fotoğraflar çekersiniz buna da bakmak lazım. Manzara, portre, zayıf ışık, gece çekimi vs.

Tabii, bu kadar farklı kriteri deneyimleyecek bütçe ve imkana sahip değiliz maalesef.

Şu site belki yardımcı olur :

Çok çok çok haklısınız hocam fakat ben normal kullanıcıyım öyle profesyonel çekimler için değildi sorduğum siteye de baktım bilgi edindim teşekkür ederim

Hocam İphone al geç androidler bir süre sonra donma yapıyor.kamerası falan harika.ikinci el bir tane 8 Plus al pişman olmazsın

iphonelere çok para verip uğraşma s serisi samsung al.. mesala s10e telefonum var Diyafram açıklığı 1.5 ve kamerada bir sürü özelliği var okul sitesine haberde işe yarıyor ve hızlı zaten s serisi yavaşlamaz. her telefonda var böyle ayrımlar zaten s22 alacamda pahalı ama benim telefonda hız sorunu yok sadece yenilemek için. :)

Yurt dışına çıkıp 2 iPhone al birini sat diğerini kullan yurt dışı tatilin bedavaya gelir hatta kâra geçersin.

Millet akın akın yurt dışına telefon kaydetmeye ve iPhone almaya gidiyor. 😊
Hafta içi

Hafta sonu:
bizim arkadaşlar arabaları ile gittiler batuma stok sıkıntısı var telefon kalmamış.

Geri