Kalorifer su damlatıyor?

Kodla Büyü

DrySAHIN

Site Gezgini
Merhaba hocalarım. Kusura bakmayın alakasız bir konu olacak ama biz lojmanda oturuyoruz eski apartman . Petekler de eski tip bugün yakmaya başladılar ve 2 tanesinde su sızıntısı var. Tek vana var maalesef artık kapatmak mümkün değil bu yüzden de sızan yerlerini zorlayamıyoruz kırarsak tüm evi su basacak. damla damla akan su için kimyasal, yapıştırıcı vs. herhangi bir önerisi olan var mı acaba? Baya sıkıntılı şuan ev size danışmak istedim😔

sanayide kaynak atıyor ustalar biz yaptırmıştık. ilk saçma gelse de sanayide yaptılar illa arabaya kaynak olacak değilmiş :)

şimdilik peteği kapatıp sıcak slikon sıkın hocam tutar sonra sanayiye varın yapan radyatörcülere sorun zaten arabada su damlatabiliyor.
tabi iyi yapıştırıcı varsa suya dayanıklı oda iş görür bu arada sıcak slikonu da denedik :)

yada yenisini alacaksın ama oda pahalı

Alüminyum petekse söküp egzozcuya götürüp oksijen kaynağı yaptırmıştım 10 numara olmuştu. Ama döküm petekse kaynak olur mu bilemiyorum.

Alüminyum petekse söküp egzozcuya götürüp oksijen kaynağı yaptırmıştım 10 numara olmuştu. Ama döküm petekse kaynak olur mu bilemiyorum.
kaynakta erir dendi ya da parçalanır dendi hocam döküm bizimki ama sökecek gibi değil tek vana var o da kapalı olmasına rağmen akıtıyor ufacık bir parçalama ayırma işleminde 5 ton su eve dolar :(

Hocam kalorife peteğindeki deliği Arap yapıştırıcısı ile yapıştırdım. 7-8 yıl oldu en ufak bir kaçırma olmadı.

demir yapıştırıcısı var . Yapıp 2 gün bekleyin . sonra taş gibi oluyor o bölge
Hocam su damlatırken de yapıştırır mı malesef suyu bastılar dün kazan çalıştı:(

Yok. Hocam biraz kuruması gerekiyor. Dediğim ürün bu.
9461313372210.jpg

Hocam su damlatırken de yapıştırır mı malesef suyu bastılar dün kazan çalıştı:(
Damlatırken, o yapıştırıcıların hiç birinin tutacağını zannetmiyorum. Ama Çamur bant denen bir malzeme var. Önce çamur bantın küçük bir parçasını, damlayan yere bastırarak tıkayıp damlamayı kestikten sonra, etrafını zımparalayıp, üzerine yukarıda arkadaşların bahsettiği çift bileşenli epoksi yapıştırıcılardan uygularsanız, sonuç alırsınız gibi geliyor bana...

kaynakta erir dendi ya da parçalanır dendi hocam döküm bizimki ama sökecek gibi değil tek vana var o da kapalı olmasına rağmen akıtıyor ufacık bir parçalama ayırma işleminde 5 ton su eve dolar :(
Hocam önce usta çağırın baksın ne yapılabilir. Sonra gerekiyorsa söyleyin birkaç saatliğine durdursunlar ısıtmayı. Sorunu çözüp geri açsınlar. Evet damlatması size sorun ama çözülmezse uzun vadede devirdaimdeki su azalacak ve ısıtma performansı düşecek apartmanda. Hava oluşacak sistemde. Sürekli su basılması gerekecek. Su basınca hava alınacak. Bu böyle devam edecek. Bende de kolondan hava alma vanası sızdırdığı için aşağı kata boru boyunca akmıştı su en üst katta olduğum için. Durumu anlattım vanayı aldım. Değişeceğinde kaloriferi kapattılar. Vana değişti ve yeniden çalıştırdılar. Su epey eksikmişti. Yeniden su basıldı sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Hocam önce usta çağırın baksın ne yapılabilir. Sonra gerekiyorsa söyleyin birkaç saatliğine durdursunlar ısıtmayı. Sorunu çözüp geri açsınlar. Evet damlatması size sorun ama çözülmezse uzun vadede devirdaimdeki su azalacak ve ısıtma performansı düşecek apartmanda. Hava oluşacak sistemde. Sürekli su basılması gerekecek. Su basınca hava alınacak. Bu böyle devam edecek. Bende de kolondan hava alma vanası sızdırdığı için aşağı kata boru boyunca akmıştı su en üst katta olduğum için. Durumu anlattım vanayı aldım. Değişeceğinde kaloriferi kapattılar. Vana değişti ve yeniden çalıştırdılar. Su epey eksikmişti. Yeniden su basıldı sorun çözüldü.
Hocam maalesef tek vana var aç kapa olsa da su ta kazan dairesinden tamamen boşaltılmazsa olmuyor. Nuh peygamberden kalma bi sistem :( ufacık bi hatada evi su basar 5 6 ton su en az.. Bu yüzden hiçbir işlem yapamıyoruz belki 3 4 kere usta geldi o da bir şey yapamadan gitti korkuyorlar kırmaktan .. Bu yüzden benim kimayasal bir şeylere ihtiyacım var ıslakken çözüm olacak. Su damlıyor çünkü devamlı o oturmayan yeri neresiyse tutması gerekiyor.

Geri