Kalmalı mı? Ayrılmalı mı? (EBİTEFO) Karar Sizin. Hesap Ortada.

Kodla Büyü

oktogram

Site Gezgini
Yıllık Kesilen Para
---------------------------------
130 YTL x 12 Ay = 1560 YTL (Denge Tazminatı)(Tabi her 6 ayda bir miktar artıyor.)
85 YTL x 12 Ay= 1020 YTL (Teknik Öğrt Tazminatı)
450 YTL Eğitim Öğretim Ödeneği

Toplam : 3030 YTL

Hizmet içi Eğitimlerle Alacağımız Para
----------------------------------------------
350 YTL x 7 Ay = 2450 YTL(Yılda 7 Adet Hizmet içi Kurs verebilirseniz)
Ailenizi de 7 Ay boyunca uyumadan uyumaya göreceksiniz bunu da unutmayalım.

Hesap
--------------------------
-580 YTL İçerdesiniz. (Eğitici olmazsanız cebinize girecek fazladan para)[/b]

Yaz ve sömestr tatili ek ders ücretlerinin eklenmiş hali

Yıllık Kesilen Para
---------------------------------
130 YTL x 12 Ay = 1560 YTL (Denge Tazminatı)(Tabi her 6 ayda bir miktar artıyor.)
85 YTL x 12 Ay= 1020 YTL (Teknik Öğrt Tazminatı)
450 YTL Eğitim Öğretim Ödeneği

Toplam : 3030 YTL

15 günlük sömestr tatili ders ücreti= 230 YTL
2 Aylık Yaz tatili ders ücreti = 920 YTL
Ailenizi de 7 Ay boyunca uyumadan uyumaya göreceksiniz bunu da unutmayalım.

Toplam : 3600 YTL
Hesap
--------------------------
+570 YTL. (Eğitici olursanız cebinize girecek fazladan para)[/b]

NOT: Ayrıca teknik öğretmen değilseniz 1020 YTL'lik bir kaybınız da yok. Dolayısı ile 570+1020=1590 YTL eder toplam..

enginniyazi' Alıntı:

Siz 7 ay boyunca sürekli hizmetiçi eğitim kursu vereceğiniz gibi fantaziler kuruyorsanız devam.

Hani derlerya hayallerle yaşıyor bazıları diye o hesap sizin ki.

Ayrıca teknik öğretmen olanların ekders olarak zararlarınıda düşünün.

togius' Alıntı:
enginniyazi' Alıntı:

Siz 7 ay boyunca sürekli hizmetiçi eğitim kursu vereceğiniz gibi fantaziler kuruyorsanız devam.

Hani derlerya hayallerle yaşıyor bazıları diye o hesap sizin ki.

Ayrıca teknik öğretmen olanların ekders olarak zararlarınıda düşünün.

Sana katılıyorum hocam. O hesabı bir arkadaş yapmış, konuyu açan arkadaş. Ben onun hesabı üzerinden gittim. Yoksa sana katılıyorum. 7 değil 6 tane bile açsan hesap şaşar:)

Hocam bırakın böyle ince hesabı kurs senin ekstra verdiğin bir şeydir parasını hak edersin oldu o zaman yılda 20 kurs açabiliyo olsak hiç maaş vermesinler o zaman...

NOT: Ayrıca teknik öğretmen değilseniz 1020 YTL'lik bir kaybınız da yok. Dolayısı ile 570+1020=1590 YTL eder toplam..

diye yazmışsınız ama

Teknik öğretmen olmayanlara da zaten o 85 ytllik farklar zaten verilmiyor. Yani 85 x 12 = 1020 Ytl lik bir farkı bize vermiyorlar. Teknik öğrt. arkadaşlara veriyorlardı ilk eğiticilerde onu vermiyorlar kesilmesinden kasıt o.

:!: Lütfen Dikkatli Olalım. :!:

Olmalı mı olmamalı mı
Yoksa hiç değişmemeli mi
Ama ben değişmezsem,
Ben olamam ki

Görmeli mi görmemeli mi
Yoksa hiç bakınmamalı mı
Ama ben bakınmazsam,
Hiç göremem ki

Sevmeli mi sevmemeli mi
Yoksa hiç beğenmemeli mi
Ama ben beğenmezsem,
Hiç konuşmam ki

Bilmeli mi bilmemeli mi
Yoksa hiç öğrenmemeli mi
Ama ben öğrenmezsem,
Hiç olamam ki

Bülent Ortaçgil

Mesele sadece para değil. Mesela ben olaya para olarak bakmıyorum. Önemli olan büyüklerimizin bize verdiği değer. Yoksa giden gider kalan sağlar bizimdir anlayışıyla işler yürümez. Gidenlerin yerne gelecek muhakkak birileri olur. Ama o gelenler gidenleri aratır mı o başka. Eğitekin kıyak yaptığı 706 cı arkadaşlar bile bırakıcam diyorsa gerisini siz düşünün.

togius' Alıntı:

diye yazmışsınız ama

Teknik öğretmen olmayanlara da zaten o 85 ytllik farklar zaten verilmiyor. Yani 85 x 12 = 1020 Ytl lik bir farkı bize vermiyorlar. Teknik öğrt. arkadaşlara veriyorlardı ilk eğiticilerde onu vermiyorlar kesilmesinden kasıt o.

Hmm anladım hocam. Bunu bilmiyordum.

Son olarak bu konuda şunu söyleyeyim: Ben böyle ince hesaplar yapmadım aslında. Konuyu açan arkadaşın hesabında gözüme takılan bir eksikliği yazdım kendimce. Yoksa ben de bu hesaplara girmeden, yapılan bu işlerin(denge tazminatının kesilmesi, ücret verilmemesi, eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin verilmemesi) yanlış olduğunu düşünüyorum elbette.Hele ki kurs konusu zaten başlı başına ilginç. 7 kurs nereden çıkıyor öyle değil mi? Neden 8 değil 7? ya da 3 değil 7?........
Yani sözün özü, bu SON EBİTEFO konusu, olayı çok güzel özetliyor.

alininyeri' Alıntı:
enginniyazi' Alıntı:
togius' Alıntı:

diye yazmışsınız ama

Hmm anladım hocam. Bunu bilmiyordum.

Son olarak bu konuda şunu söyleyeyim: Ben böyle ince hesaplar yapmadım aslında. Konuyu açan arkadaşın hesabında gözüme takılan bir eksikliği yazdım kendimce. Yoksa ben de bu hesaplara girmeden, yapılan bu işlerin(denge tazminatının kesilmesi, ücret verilmemesi, eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin verilmemesi) yanlış olduğunu düşünüyorum elbette.Hele ki kurs konusu zaten başlı başına ilginç. 7 kurs nereden çıkıyor öyle değil mi? Neden 8 değil 7? ya da 3 değil 7?........
Yani sözün özü, bu SON EBİTEFO konusu, olayı çok güzel özetliyor.

hocam özel kursu 70 milyona veriyormuşsun. Dikkat et birisi şikayet etmesin

70 milyonmu iyi para valla.... Valla şikayet eden olmasın aman yoksa yakarlar...

Eğiticilere yapılan bu haksızlıklar aslında Bilgi Toplumu olma yolunda olan Devletimize büyüklerimiz tarafından atılan çok büyük bir kazıktır.

Geri