Kahve de olsaymış iyi olurmuş....

Kodla Büyü

bravehard2010

Süper Üye
Süper Üye
Bu gün tanık olmadım ancak duydum süt dağıtımı ile ilgili sıkıntıları.Başında beri karşı olduğum bir davranış bu.Süt dağıtacağına sütün parasını ver.Ben belki süt değil başka birşey içireceğim eş dost akraba vs kişilere.
Ha illaki süt dağıtacaksan birde öğretmenlere birşeyler yolla:)Kahve,sıcak çikolata,kapiçino.....
Hayatımızın o kadar içindelerki sınava gireriz şekeri bile onlar seçerler.Belki ben naneli değilde böğürtlenli seviyorum:)))))
Birde ne demiş Sayın EKER "Son kullanma tarihi Ağustos ayıymış".pehhhhhhhh
Son olarak şunu çok mera ediyorum?Acaba kendi çocuklarına bu sütü içiriyorlar mı ?????

Ben malesef katılmıyorum bazı görüşlerinize. Bir kere çocuğa süt yerine onun parasını verirsen gider kola alır cips alır ne bileyim sağlıksız ne varsa onu alır gelir. Hiç olmadı annesi babası elinden parayı alır :!: Olmaz değil bu da olur. Burada maksat çocukların sağlıklı beslenmesi en azından bu bilinci kazanması ki çocuklar birbirlerine bakarak özenerek çok daha kolay tüketebiliyorlar evde yüzüne bile bakmadıkları yiyecekleri. Bir anne olarak söylüyorum bunu. Güzel bir uygulama malesef yine hüsran doğurdu ama bu da işini düzgün yapmayan insanlardan kaynaklanıyor.
Bunun dışında öğretmene de birşeyler gönderilme konusunda haklısınız her ne kadar bu uygulama ilköğretimler için olsa ve ben bir lisede çalışıyor olsam da:))

bi de köydeki çocuklara süt dağıtmak pek ikrama geçmez ki çoğunun evinde süt vardır onun yerine meyvesuyu dağıtsalar çocuklar daha çok sevinir :)

hocam köyde o kadar insan biliyorum. hayvanları var süt sağıyorlar.çocuklardan bir tanesinin süt içtiğine şahit olmadım. ben yoğurdumu, sütümü, tereyağımı hep onlardan alıyorum ama onlar evde sadece yoğurt ve tereyağı kısmını tercih ediyorlar :).mantıklı bir şekilde uygulansaydı bu çok verimli olacak bir çalışmaydı. ama işte bizim mebin en büyük sıkıntısı bu: plansız programsız herşeyi oldu bittiye getirmeye çalışan bir zihniyet....

Dediğiniz gibi hizmet yerine ücret ödeme tecrübesini siz de hatırlayacaksınız ki Kemal Derviş'in bir kurtarıcı gibi getirilip o dönem ki hükümetin IMF'ye borçlanmasıyla yaşamıştık. IMF çiftçiye tohum, mazot vermeyin parasını ödeyin demiş, birçok tarım alanı ekilmeden sadece tarla parası adı altında çifçiye desteklemer yapılmıştı. Dolayısıyla tecrübeyi tecrübe etmeye gerek yoktur.
Tabi ki tüm çalışmalar için olduğu gibi bu proje içinde muhaliflik doğaldır ama artık daha kaliteli, objektif ve ön yargılı yaklaşımlardan arınmış olmalıdır. Primi olmayan "Çamur at izi kalsın" tarzı anlayıştan artık kurtulunması gerektiği düşüncesindeyim.

dün bende sütlerde bir sakınca var kanısındaydım ve çok kızmıştım ancak bir profesörün konuşmasını dinledim bu sabah... bölgelere göre falanda bu durumun görülme oranlarını sıraladı ve ülkemizde 1/1000 oranında sütten mide bulanması vakası görülebileceğini söyledi... 7000.000 öğrenciye dağıtım yapıldığını ve bunların 1000 tanesinin rahatsızlandığını düşünürsek 1/7000 oranında birşeyler çıkıyor ki buda ortalamadan daha düşük bir rakam...

yinede o malum okullara gönderilen sütlerin incelenerek en doğru sonuca ulaşılması daha güzel olacaktır...

bravehard2010' Alıntı:
Ha illaki süt dağıtacaksan birde öğretmenlere birşeyler yolla:)Kahve,sıcak çikolata,kapiçino.....
Kahve icersek nasil uyuyacagiz hocam? Uyandirmayalim ogretmenleri, birakin boyle uyusunlar.

Arada veliler, ogrenciler gelir doner bicagiyla falan durter uyaniriz, olur o kadar. Kalabaligiz ne de olsa, olacak boyle seyler.

baynadir' Alıntı:
dün bende sütlerde bir sakınca var kanısındaydım ve çok kızmıştım ancak bir profesörün konuşmasını dinledim bu sabah... bölgelere göre falanda bu durumun görülme oranlarını sıraladı ve ülkemizde 1/1000 oranında sütten mide bulanması vakası görülebileceğini söyledi... 7000.000 öğrenciye dağıtım yapıldığını ve bunların 1000 tanesinin rahatsızlandığını düşünürsek 1/7000 oranında birşeyler çıkıyor ki buda ortalamadan daha düşük bir rakam...

yinede o malum okullara gönderilen sütlerin incelenerek en doğru sonuca ulaşılması daha güzel olacaktır...

ÇOK DOĞRU YAZMIŞSINIZ. kahvaltı yapmayı bilmeyen bir nesil yetiştiriyoruz. çocuklar kahvaltı yapamıyor. sağlıklı gıdalara alışık olmayınca böyle hassasiyetler ortaya çıkıyor. tabi sorumlu öğretmen miş gibi açıklama yapılması üzücü. en azından sebebi doğru tespit edilse de ona göre bir açıklama yapılsaydı ..

bende başlığı okuyunca sütün yanına kahve de koysalar iyi olur anladım,
küçükken çok yapardık sütün içine kahve atıp içtimi çok daha güzel oluyor, benim gibi kokusunu sevmeyenler için.

Ben size bir şey söyleyeyim mi, artık bilinçli yurttaş marketten süt almıyor. Bir zamanlar tükaka denilen köylünün sütünü tercih ediyor. Aynı şekilde ben de onu tercih ediyorum ve arada dağlar kadar fark var.

yasarcan' Alıntı:
bende başlığı okuyunca sütün yanına kahve de koysalar iyi olur anladım,
küçükken çok yapardık sütün içine kahve atıp içtimi çok daha güzel oluyor, benim gibi kokusunu sevmeyenler için.
:++:

ocelote' Alıntı:
bravehard2010' Alıntı:
Kahve icersek nasil uyuyacagiz hocam? Uyandirmayalim ogretmenleri, birakin boyle uyusunlar.

Arada veliler, ogrenciler gelir doner bicagiyla falan durter uyaniriz, olur o kadar. Kalabaligiz ne de olsa, olacak boyle seyler.
:alkis:

Srebrenitsa' Alıntı:
Ben size bir şey söyleyeyim mi, artık bilinçli yurttaş marketten süt almıyor. Bir zamanlar tükaka denilen köylünün sütünü tercih ediyor. Aynı şekilde ben de onu tercih ediyorum ve arada dağlar kadar fark var.

içine su karıştıran veya süt tozu ekleyen şerefsizler olmasa dediğiniz gibi bu süt daha güzel hocam... bizde bu sütü alıp kendi yoğurdumuzu yapıyoruz halen ve gerçektende çok fark var...

Geri