KADROSU HALK EĞİTİMDE OLAN BTRLER?

Kodla Büyü

yetikali

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Kadrosu halk eğitimde olan bir ortaokula btr olarak görevlendirdiğimiz arkadaşımıza halk eğitim, e yaygın sisteminden kaydı çıkmadığı için kurs tanımlayamıyor, acaba mebbiste görevlendirmesi başka okulda olduğu için mi görünmüyor, sizlerde son durum nedir, bu problemi nasıl çözüyorsunuz.

öğretmenin kadrosunun bulunduğu okulda mebbis personel listesinde olmadığına ilk defa şahit oldum...

Görevlendirme değil ders saati tamamlama olarak işlenecek mebbiste. O zaman sorunsuz çıkar halk eğitimde de

İyi de BTR ders saati tamamlama görevlendirmesi değil ki. O zaman da yapılan işlem hatalı olur.

Arkadaşlar başka bit okula görevlendirildiğimiz için Halk Eğitim de kurs açarken öğretmen listesinde gözükmezsiniz, bunun için ya e yaygına eğitici olarak başvurup listeye girmek ya da ilçe meb özlük şubeden görevlendirmeyi kapatıp kursu açmak ve geri görevlendirmeyi aktif etmek gerekir.
Ben şahsen özlük şefini arıyorum görevlendirmeyi mebbiste kapatıyor o zaman halk eğitim öğretmen listesinde çıkıyorum kursu açınca tekrar arıyorum görevlendirmeyi aktif ediyor.

BTR görev.png

Kadrom halk eğitim merkezinde ve yıllardır BTR görevlendirmesi alıyorum hatta bu dönemde ilçedeki şef yanlış uygulama yaparak ders saati tamamlama olarak girmiş gidip düzelttirdim merkez e-yaygın MEB üzerinden adıma ders de açmış yukardaki liste MEBBİS kişisel bilgiler modülü altındaki görevlendirme

Arkadaşlar başka bit okula görevlendirildiğimiz için Halk Eğitim de kurs açarken öğretmen listesinde gözükmezsiniz, bunun için ya e yaygına eğitici olarak başvurup listeye girmek ya da ilçe meb özlük şubeden görevlendirmeyi kapatıp kursu açmak ve geri görevlendirmeyi aktif etmek gerekir.
Ben şahsen özlük şefini arıyorum görevlendirmeyi mebbiste kapatıyor o zaman halk eğitim öğretmen listesinde çıkıyorum kursu açınca tekrar arıyorum görevlendirmeyi aktif ediyor.
Sayın hocam halk eğitimde kaç saat kurs alıyorsunuz, görevlendirildiğiniz okula kaç gün gidiyorsunuz?

Geri