Kadrosu Dışında Bir Okulda BTR Ek Dersi

Kodla Büyü

BARAN38

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar görev yaptığım ilde görevlendirme geciktiği için ilk dönem geriye dönük olarak ek ders yazıldı, ben o zaman görevlendirme istememiştim. İlin onay yazısı 30 eylülde çıktı ama ek dersler 16 eylül itibariyle yazıldı. Şimdi 2.dönem için görevlendirme istedim ama hala onay çıkmadı. Okulumda lab ve fatih projesi olmadığı için liseye istedim başvurular 10 şubatta bitti, Onay büyük ihtimal yine geriye dönük olarak 10 şubat olarak çıkacak. Benim ek ders durumum ne olacak? Müdür geriye dönük olsa da sen lisede göreve başlamadığın için ek ders yazmam diyerek bugün tartışma çıktı aramızda. Ben de diğer okullar nasıl yazıyor dedim, aynı okulda btr görevi yapıyorlarmış diğer okullardakiler diye cevap verdi . Ben de onay çıkmadan sizin düşüncenize göre aynı okulda olsa dahi göreve nasıl başlayacaklar diye cevap verdim.

Evet fikirlerinizi bekliyorum?
İl: Kayseri
1.Dönem yapılan görevlendirme ile ilgili yazılar ektedir

Ekli dosyalar

• BTR_KAYSERİ_EYLÜL_2013.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 28
Aynı okul ya da başka okulda btr görevi yapsan da.Kadronun bulunduğu okul ek dersini yazmak zorundadır.Görevlendirmen valilik onayı ile yapılıyor.Yazı gelirse yapacak paşa paşa.

Böyle gecikmelerde risk yaşamamak için ben kadromun olduğu okulda dersim olmasa da biraz erken gelip , geç gidiyordum.
Hem sen BTR görevi yapmadın diyemiyorlardı .
Çünkü alınan dilekçelerde öncelikli olarak hep kendi okulumu yazdım (ortaokul) ama hep liselerde görevlendirildim.
Bu yüzden kendi okulumda BTR çıkacakmış gibi okulda duruyordum , görevlendirme çıkınca da liseye gidiyordum.
Böylece ne şiş yandı ne kebap :)

Sizin durumunuza gelince , ders programınız nasıl full dolu mu her gün okulda mısınız ?
yoksa boş günleriniz var mı . Boş günlerimde diğer okula gittim dersiniz. oradan da devam devamsızlık çizelgesi alıp imzalatırsınız geçmişe dönük.
kimse birşey diyemez.
Sanki ceplerinden ödüyorlar paraları.

Evet hocam ceplerinden ödemiyorlar ama yapılmayan görev için de ek ders istemek, kendini haklı görmek ve gelip buraya yazmak da garip geldi.

mystreous' Alıntı:
Evet hocam ceplerinden ödemiyorlar ama yapılmayan görev için de ek ders istemek, kendini haklı görmek ve gelip buraya yazmak da garip geldi.

hocam görevi ben kendi isteğimle yapmadım diye bir şey yok. Kendi okulunda dahi olsa nasıl ben görev başladım, görevimi yaptım deyip hangi yönetmelik veya yazıya göre isteyeceksin ek dersi? Ben ayın 7sinde dilekçemi vermişim son gün ayın 10u ayın 26sı olmuş yazı hala yok bu kimin suçu peki? İlde zaten geriye yapmasının nedeni mağduriyeti önlemek değil mi? Bana okulu söylediler de ben mi yapmadım?

Olayın vicdani boyutundan bahsedersen o ayrı bir durum ben haketmedim bu ek dersi ancak il meb mağduriyeti gidermek için geriye doğru yazın demiş. Ben sadece valilikten çıkan yazı ve görevlendirme usullerine göre soruyorum sayın hocam, saygılar

mehmettuna68' Alıntı:
mystreous' Alıntı:

hocam görevi ben kendi isteğimle yapmadım diye bir şey yok. Kendi okulunda dahi olsa nasıl ben görev başladım, görevimi yaptım deyip hangi yönetmelik veya yazıya göre isteyeceksin ek dersi? Ben ayın 7sinde dilekçemi vermişim son gün ayın 10u ayın 26sı olmuş yazı hala yok bu kimin suçu peki? İlde zaten geriye yapmasının nedeni mağduriyeti önlemek değil mi? Bana okulu söylediler de ben mi yapmadım?

Olayın vicdani boyutundan bahsedersen o ayrı bir durum ben haketmedim bu ek dersi ancak il meb mağduriyeti gidermek için geriye doğru yazın demiş. Ben sadece valilikten çıkan yazı ve görevlendirme usullerine göre soruyorum sayın hocam, saygılar
yazı gelirse yapacak hocam,yazı gelmeden boşuna tartışmıssın,ben btr çıkacağını düşündügğüm liseye gittim,hocam gelmene gerek yok ekders yazamyacaz onayın gelmeden dediler yinede 2-3 gün gittim,şimdi yapılacağı ortaya çıktı şimdi ne olacak zorla gidip oturacak halim yoktuya,ama aradıklarında cevap verdim yardım istediktenlerin de yardım ettim banane demedim.yazım çıkmadı demedim.

mehmettuna68' Alıntı:
Arkadaşlar görev yaptığım ilde görevlendirme geciktiği için ilk dönem geriye dönük olarak ek ders yazıldı, ben o zaman görevlendirme istememiştim. İlin onay yazısı 30 eylülde çıktı ama ek dersler 16 eylül itibariyle yazıldı. Şimdi 2.dönem için görevlendirme istedim ama hala onay çıkmadı. Okulumda lab ve fatih projesi olmadığı için liseye istedim başvurular 10 şubatta bitti, Onay büyük ihtimal yine geriye dönük olarak 10 şubat olarak çıkacak. Benim ek ders durumum ne olacak? Müdür geriye dönük olsa da sen lisede göreve başlamadığın için ek ders yazmam diyerek bugün tartışma çıktı aramızda. Ben de diğer okullar nasıl yazıyor dedim, aynı okulda btr görevi yapıyorlarmış diğer okullardakiler diye cevap verdi . Ben de onay çıkmadan sizin düşüncenize göre aynı okulda olsa dahi göreve nasıl başlayacaklar diye cevap verdim.

1- Öncelikle Valilik OLUR unu bekleyip yazıda ki görevlendirme başlama tarihini görmek lazım.
2- OLUR gelmemesine rağmen siz görevlendirme başlama tarihinden itibaren derslerinize girip, BTR kapsamındaki görevlerinizi tam yapıp mesai saatlerine uyduysanız müdürünüz ek dersinizi yazacaktır.
3- Görevlendirme başlama tarihinden bu güne kadar BTR kapsamındaki görevlerinizi yapmayıp, dersinizin bitiminde okuldan ayrılıp mesai kavramına uymadıysanız müdürünüzün ek dersinizi yazmaması kadar doğal birşey olamaz.
4- Siz BTR kapsamındaki görevlerinizi tam yapıp mesai saatlerine uyduğunuz halde müdürünüz yazmıyorsa, siz BTR kapsamındaki görevlerinizi yapmayıp mesai saatlerine uymadığınız halde ekders yazılmasını istiyorsanız işte o zaman sorun var demektir.

Hocam mantikli olan yapmadigin gorevin ek dersi icin kavga etmemendi bence.
İlk donem basima geldi benim de. Ortaokuldayim ben. Lise icin görevlendirme 2hafta geç geldi ama müdür yardımcım ek dersimi yazacaktı. ben gitmedim hocam yazma dedim. Bu kadar basit.

alwaysonline' Alıntı:
İlk donem basima geldi benim de. Ortaokuldayim ben. Lise icin görevlendirme 2hafta geç geldi ama müdür yardımcım ek dersimi yazacaktı. ben gitmedim hocam yazma dedim. Bu kadar basit.
Helal valla hocam. Adalet ve helal kazanç için zaten bu olmalı. Gitmediğin, yapmadığın görevin ek dersi istenir mi yahu! Görevlendirme tarihinin erken bir tarih olacağını madem biliyorsunuz, liseye dönemin başından beri gitmeniz gerekirdi.

yasarsahbaz' Alıntı:
alwaysonline' Alıntı:
Helal valla hocam. Adalet ve helal kazanç için zaten bu olmalı. Gitmediğin, yapmadığın görevin ek dersi istenir mi yahu! Görevlendirme tarihinin erken bir tarih olacağını madem biliyorsunuz, liseye dönemin başından beri gitmeniz gerekirdi.
bizde de 2. dönem pazartesiden itibaren yazı çıkacak dendi bizde pazartesiden itibaren liseyede kendi okulumuzada gittik. yazı çıkmış pazartesi tarihli ancak bize 1 hafta sonra geldi. çıkıp çıkmayacağını bilmeden 1 hafta gittik. biz çalıştığımız için ücretini aldık. ilk dönemde aynısı demişlerdi ancak yazı 2 hafta geç çıktığı için 2 haftalık ekdersimizi çalışmamıza rağmen alamamıştık. bu iş böyle. gidersen alırsın gitmezsen alamazsın. haa gittiğin halde bile alamadığımız oldu.

yasarsahbaz' Alıntı:
alwaysonline' Alıntı:
liseyi bildirmediler sayın hocam belli değildi, yoksa niye gitmeyim. Sizler hala helal kazanç olayına takmışsınız ben yazı da dedim zaten ben bu ek dersi haketmiyorum diye sizler hala başka boyutta olaya bakıyorsunuz ben bu ek dersi alsam bile ben yemeyeceğim. Olayı vali ve mebin yazısına göre soruyorum bu kadar basit

alwaysonline' Alıntı:
ya ben kavga etmiyorum adamlar benle kavga etmek istiyor yönetmelik üzerinden

her_dem' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:
alwaysonline' Alıntı:
bizde de 2. dönem pazartesiden itibaren yazı çıkacak dendi bizde pazartesiden itibaren liseyede kendi okulumuzada gittik. yazı çıkmış pazartesi tarihli ancak bize 1 hafta sonra geldi. çıkıp çıkmayacağını bilmeden 1 hafta gittik. biz çalıştığımız için ücretini aldık. ilk dönemde aynısı demişlerdi ancak yazı 2 hafta geç çıktığı için 2 haftalık ekdersimizi çalışmamıza rağmen alamamıştık. bu iş böyle. gidersen alırsın gitmezsen alamazsın. haa gittiğin halde bile alamadığımız oldu.

ya okulum belli olmadı ki adamlar bana dese ki şu okula ataman çıkacak ben gidersem ek dersi alırım gitmezsem almam geriye dönük zaten ama olay böyle değil

cahraz' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:
mystreous' Alıntı:

yazı gelirse yapacak hocam,yazı gelmeden boşuna tartışmıssın,ben btr çıkacağını düşündügğüm liseye gittim,hocam gelmene gerek yok ekders yazamyacaz onayın gelmeden dediler yinede 2-3 gün gittim,şimdi yapılacağı ortaya çıktı şimdi ne olacak zorla gidip oturacak halim yoktuya,ama aradıklarında cevap verdim yardım istediktenlerin de yardım ettim banane demedim.yazım çıkmadı demedim.

hocam bana görevlendirme bile vermek istemedi il meb, benim yerime görev istediğim okulun kadrosunda olan tarihçiyi atamışlar, 2 okul yazdım okul belli değil

mehmettuna68' Alıntı:

hocam onay geldiği ve resmi olarak göreve başlangış tarihi önemlidir
bende he öyle oldu yani görev yapmadan geriye dönük ödeme olmadı geç geldiği zamanlarda hep bu şekilde baz alındı

kumsal540' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:

hocam onay geldiği ve resmi olarak göreve başlangış tarihi önemlidir
bende he öyle oldu yani görev yapmadan geriye dönük ödeme olmadı geç geldiği zamanlarda hep bu şekilde baz alındı

hocam il mebin yazısını incelerseniz geriye dönük yazın diyor değil mi? Bunda kendi okulun başka okul ibaresi de yok. Ayrıca bir anlam veremediğim fiili görev ifadesi de yok.

Arkadaşlar yazıda zaten 10 Şubat 13 Haziran tarihleri arasında BTE görevi şeklinde yazıyor. Bu tarihler arasında haftalık 18 saat ekderinmi alırsın. Geri dönük ödeme meme olayını burada duydum ilk

Geri