Kadrolar yetersiz!!!

Kodla Büyü

nikfurie

Site Gezgini
http://www.memurlar.net/haber/580619/

buyrun...

"Milli Eğitim'den bir yetkili, bilgisayar dersi öğretmenlerinin kodlama dersi için yeterli olmadığını belirterek, "Kesinlikle bu ders olmalı. Bilgisayar öğretmenlerinin birçoğu okulların web sitesini bile kurmakta zorlanıyorlar. O yüzden öncelikle bu öğretmenlere yeni eğitimler vermek gerekiyor" dedi."

Allah razı olsun, birilerinin bizleri düşünmesi ne güzel...

tabi tabi ortaokul değil üniversite öğrencisine ders anlatacağız ya lazım . aslı arası scatch resmi hale gelecek o kadar.

ama gelsin önemimiz artar en azından.

Yazıyı yazanın türkçe yetersiz.Alan bilgisi yetersiz demeli kadrolar yetersiz değil..Eğer öyleyse atama yapın kardeşim salak mısınız? :mrgreen: milli eğitim yetkilisi turkiyeden habersiz sanırım o Kapıcılar kralı şabanın yöneticisi :puhaha:

Reklam kokan hareketler. Kime ne öğretiyorsun. Adama format nedir öğretemiyoruz. Seçmeli ders olarak olabilir de sınıfın hepsine kod öğretmek... :-1:

Hemen kızmayın arkadaşlar ders zorunlu olduktan sonra belirli konular belirlenip bu konularda kendinini yetersiz hisseden arkadaşlar için bir hizmet içi eğitim açılsa fena mı olur?

yvzlv' Alıntı:
Hemen kızmayın arkadaşlar ders zorunlu olduktan sonra belirli konular belirlenip bu konularda kendinini yetersiz hisseden arkadaşlar için bir hizmet içi eğitim açılsa fena mı olur?
Hizmet içi eğitimler zaten var hocam. Kolay kolay çıkmıyor onlar. Olduğu olacağı yine illerde eğiticilere görev çıkarıp mahalli olarak herkesi toptan eğitime sokarlar.

omd' Alıntı:
yvzlv' Alıntı:
Hizmet içi eğitimler zaten var hocam. Kolay kolay çıkmıyor onlar. Olduğu olacağı yine illerde eğiticilere görev çıkarıp mahalli olarak herkesi toptan eğitime sokarlar.

İşte bende tamda bundan bahsediyorum çıkmıyor böylelikle isteyen istediği eğitimi alır kim nerde eksikse tamamlama fırsatı bulur

Çok zor değil bu işler. Ders konusu olduktan sonra gerisi kolay. Bize yetersiz diyen adam kendisi yeterli mi. Matematikten 3 neti zor yapan ingilizceyi anlamayan türkçeyi zor öğrenen nesillere c++ öğretecek değiliz zaten. Mantığını öğrense yeter. Herkes bilgisayar biliyor mantığının saçma bir cümlesinden yorum yapmış beyfendi.

Yalnız bir yetkiliden denip bilgisayar öğretmenlerine fena sallamış site bi de küfür patlasa sonunda tam olacakmış ne ettiyse bilgisayar öğretmenleri aynen iade edip bende senin demek lazım haberimsiyi yazan ileri zekalıya ve siteye çok tepki vermek istemiyorum ama sağlam bi küfür patlattım yani
nedemek "Bilgisayar öğretmenlerinin birçoğu okulların web sitesini bile kurmakta zorlanıyorlar" sende sitede yazar olmuşsun ama adam olamamışsın bak

Saçmalık web sitesi hazırlamadan mezun olan var mı aranızda
Donanım konusunda evet herkes iyi olmayabilir ama web si,tesi hazırlamayı temel programlama mantığınıi her bilgisayar öğretmeni edinmiştir bence

Bunu da 100 saatlik kurslarla diğer zümrelere verirler. Boş yere kafanızı yormayın... :p :p :p

Sınavlarda görüyoruz o kadar ders saatine rağmen ingilizcedeki matematikteki fen derslerindeki seviyemizi.yerlerde sürünüyor.2 saatlik dersi olan yaşam mücadelesi veren bt öğretmenine saydır tabi.

Alanında yeterli gördükleri türkçecilerin ve hatta din kültürcülerin TEOG'da harikalar yaratmasını gururla izledikten sonra Bilişimcileremi gelmiş yetersizler deme sırası. Ayrıca bize yetersiz diyenler aramızda da olabilirler yani :D

"Bilgisayar öğretmenlerinin birçoğu okulların web sitesini bile kurmakta zorlanıyorlar" cümlesi bize bakışı özetliyor. Aslında fazla söze gerek yok, ben de uğraşıyorum scratch, arduino vs. diye, daha web sitesini yapamazken... Bu tavırlar, kesilen ahkamlar, genellenmiş cümleler, bilmiş konuşmalar kanıma dokunuyor... Bilişimi ve öğretmenlerini ne zannediyorlar acaba?

"Milli Eğitim'den bir yetkili, bilgisayar dersi öğretmenlerinin kodlama dersi için yeterli olmadığını belirterek, "Kesinlikle bu ders olmalı. Bilgisayar öğretmenlerinin birçoğu okulların web sitesini bile kurmakta zorlanıyorlar. O yüzden öncelikle bu öğretmenlere yeni eğitimler vermek gerekiyor" dedi."

Bi bitmediniz aaaaaaaaaaaaaaa. :verymad:

" Bilgisayar öğretmenlerinin birçoğu okulların web sitesini bile kurmakta zorlanıyorlar.
O yüzden öncelikle bu öğretmenlere yeni eğitimler vermek gerekiyor" dedi.

Birincisi Bilgisayar Öğretmenleri Artık Okulların Web Sitesinı Kurmuyor.
Hazır Web Sitesine İçerik Giriliyor O Kadar. Bakanlıktaki yetkiliye duyrulur.

Ayrıca bu tarz cümleleri dile getiren MEB yetkilileri öncelikle şu cümleyi rahatlıkla kurabilirmu?
Bakanlığımız personeli özellikle üst kadro liyakatla seçilmiş kişilerden oluşmaktadır.
Kesinlikle torpille görevlendirilmemiş işinin ehli insanlardır.

-----------
İkincisi alanımız hızla gelişen ve içeriği değişen bir alan.
MEB te En Çok Hizmet İçi Eğitime Tabi Tutulması Gereken Alandır.
Tabi İnterneti Diye Bir Şey Var. Bunu Verimli Kullanan ve Kendisini Çok İyi Geliştiren
Hizmet içi vb. Eğitimlere İhtiyaç Duymayan Bir Kesimde Var.
Bu Kesimide Resen Hizmetiçi eğitimlere almakta zulümdür.

Tüm Alanlarda Belli Aralıklarla Alan Yeterliliğini Ölçen Bir Sınav Yapılsın.
Sınavda Belli Bir Puanı Geçenlere Ek Ödeme, Ek Puan vb. Ödüllendirme Yapılsın.
Geçemeyenler Hizmetiçi Eğitim vb. yöntemlere tabi tutulsun.
---

Amaç gerçekten eğitimi olumlu manada bir şeyler katmaksa
çözümler üretilir.

Arkadaşlar tartışmaya son noktayı koyuyorum: Elimizde kodlama yada tasarım dersi verecek akıllı tahtadan başka cihaz yoktur. Bununla da çocuklar anlamayacakları için ders zorunlu olarak konulsa bile çoğu öğrenciye pek yararlı olacağını düşünmüyorum.

o yetkili kişi gelsin de görelim bakalım kendi branşı ve yeterliliği ne düzeyde bir de biz ölçelim.Adını vermemişler çünkü başına geleceği biliyor :D
Bakanlıktaki bazı yetkililer bu bilişim öğretmenlerinden ne de çok nefret ediyor anlamadım.Kardeşim 2+2 4 biz tıp puanlarıyla öğretmen olduk hiç olmazsa öğretmen olsun denilen kesimden değiliz bunu aklınıza sokun artık.(Çok mu kibirlice oldu bilmiyorum ama artık şu liyakatsızlardan bıktık usandık adamı çileden çıkarıyolar.)

ismailt' Alıntı:
o yetkili kişi gelsin de görelim bakalım kendi branşı ve yeterliliği ne düzeyde bir de biz ölçelim.Adını vermemişler çünkü başına geleceği biliyor :D
Bakanlıktaki bazı yetkililer bu bilişim öğretmenlerinden ne de çok nefret ediyor anlamadım.Kardeşim 2+2 4 biz tıp puanlarıyla öğretmen olduk hiç olmazsa öğretmen olsun denilen kesimden değiliz bunu aklınıza sokun artık.(Çok mu kibirlice oldu bilmiyorum ama artık şu liyakatsızlardan bıktık usandık adamı çileden çıkarıyolar.)

Belki Tıp Puanı değil ama Teğet geçtik.Hiç de kibirli değilsiniz Şunu kesinlikle söylüyorum ; Öğretmenler içinde en zeki topluluk Bilişim Teknolojileri öğretmenleridir nokta.Buna 10 yılda yüzlerce öğretmen üzerinde şahit oldum ve bu cümleyi kuruyorum.Fakat bu çok iyi bir şey de değil.Çünkü bunu biliyorsun ama seni öğretmen yerine koymuyorlar hem veli hem diğerleri (kendileri ne kadar öğretmense !) sonrası dersimiz yok btr olmazsan ek ders bile alamıyorsun btr olsanda diğer branşlar kurslarla en az iki fazla ek ders alıyor senden.Alsınlar ama bizde alalım. teneffüslerde çok nadir oturup keyifle çayımızı içebiliyoruz yok efendim tablet gelir , yok memur bilgisayarına birşey olur , yok idare, yok öğrenciler slayt yapmak ister laboratuvarda yok tahtalardan birine birşey olmuştur yok atak flasları çalışmıyordur yok yok yok yok ....................aaaa yetti yav :D

Geri