kablosuz

Kodla Büyü

badem85

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar elimde airties air 5340 kablosuz modem var.
bu modemle Fatih ağını kablosuza çevirmek istiyorum. bu işlem için sadece bir kablosuz modem yeterli midir? daha önceden bu işlemi yapan arkadaşlar ne yapmam gerektiği konusunda yardım eder misiniz?

badem85' Alıntı:
arkadaşlar elimde airties air 5340 kablosuz modem var.
bu modemle Fatih ağını kablosuza çevirmek istiyorum. bu işlem için sadece bir kablosuz modem yeterli midir? daha önceden bu işlemi yapan arkadaşlar ne yapmam gerektiği konusunda yardım eder misiniz?
Fatih ağı her çıkıştan sadece 1 cihazın internete erişimini desteklemektedir(BT Sınıfı uçları hariç). Dolayısıyla ağı kablosuz yapsanız bile cihazlar ip alamayacaktır. Çünkü bende bu şekilde cihazı bağlamıştım ama 15 Şubat'tan itibaren çalışmıyor artık.

Bt sınıfında hub dan huba interneti çoğaltıyordum. Birkaç gündür ikici huba bağlı olan bilgisayarlarda internet bağlantısı var görünüyor ama internete girmiyor. Nedeni bu muydu

Sumunu hocam nasıl yaptığınızı anlatır mısınız? Bugün çok uğraştım olmadı. Bu arada bizim okulda faz1 kapsamında fiber bağlantı var ve laboratuvar yok.

badem85' Alıntı:
Sumunu hocam nasıl yaptığınızı anlatır mısınız? Bugün çok uğraştım olmadı. Bu arada bizim okulda faz1 kapsamında fiber bağlantı var ve laboratuvar yok.
aslında bişey yapmadım. elimde eskiden kalma birkaç modem vardı. modemi fabrika ayarına getirdim. şifre koydum. kabloları taktım ve bitti. hatta şu an yazdığım bilgisayar airtes 4240 modeme bağlı. hat fiber

sumunu' Alıntı:
badem85' Alıntı:
aslında bişey yapmadım. elimde eskiden kalma birkaç modem vardı. modemi fabrika ayarına getirdim. şifre koydum. kabloları taktım ve bitti. hatta şu an yazdığım bilgisayar airtes 4240 modeme bağlı. hat fiber

bende aynı şekilde kullanıyordum ama cuma gününden beri çalışmıyor. ap yada switch farketmiyor. 1 kablo 1 ip olmuş :) sizin okula dokunmadılar demekki henüz :)

sadece kocaelindemi 1 kablo 1 ip ugulaması var? sumunu hocam sizin şehir hangisi?

ademola' Alıntı:
sumunu' Alıntı:
badem85' Alıntı:

bende aynı şekilde kullanıyordum ama cuma gününden beri çalışmıyor. ap yada switch farketmiyor. 1 kablo 1 ip olmuş :) sizin okula dokunmadılar demekki henüz :)
hocam teşekkür ederim. siz dokunmadılar dediniz ya bugün dokundular :D

Bahsettiğiniz modemi 1 ay önce bir okulda access point olacak şekilde ayarlamıştım. Cihazlar bağlanabilmişti ama çok iyi değildi sinyalleri. Şu an durum nedir bilmiyorum.

Geri