Kablosuz modemde sürekli Sınırlı Erişim veriyor

Kodla Büyü

botemlk

Aktif Üye
Sorunun nerden olduğunu bir türlü anlayamadık.
Kablosuz ana bir dağıtıcı modem var okulumuzda ve her katta da yine kablosuz modemler sanırım Acces Point mi deniyor.Onlardan var
Katlardaki modemlerden sürekli sınırlı erişim hatası veriyor ve internete girmiyor.Ama ana kablosuz modem yani dağıtıcıdan kablolu olarak dağıtılan bilgisayarlar
internete girebiliyor ama katlardaki dağıtıcılardan internete girilemiyor
Access pointlerde sorun var ama ne anlayamadım
Bilen var mı?

genel bişey mi acaba şüphe etmeye başladım :)
herkes bu sorunu yaşıyor :(
ama yardım ..
nasıl çözüme ulaşılır??

bu sistemden okuluma 2 tane kurdum. hem özel hat hemde meb hattı için. her ikisinde de şimdiye kadar bi sorun olmadı.
modemin ve acces pointlerin markası nedir?

Nasıl?
Ben öylebi ayar göremedim..
daha öncede böyle bişey yapmadığım için bilemiyorum..

arkadaşlar dosyayı ekte gönderiyorum kurulumunu güzel şekilde anlatıyor..
Ana modemin dhpc ' ni enable yapın. Hangi ip aralığında ip dağıttığına dikkat edin. Acces pointinizede o ip aralığnda bi ip verin ve takın kabloyu bi sorun yoksa çalışacaktır. zaten ektede gayet anlaşılır anlatıyor. Yapamadığınızda da eğer tp link se ap ler teknik destek güzel bişekilde açıklıyor.

Ekli dosyalar

• AP Genel Kurulum.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 852
arkadaşın ekte gönderdiği pdf i okudum ama access point bağlantısının ayarlarına giremedim..
Okulun anlaşmalı çalıştığı bilgisayar teknik serivisi aradım sonunda, karşıdaki adam benim sabahtan beri yaptığım şeyi tekrar söyledi, fişten çekin biraz bekleyin ve takın ethernet kablolarını kontrol edin....
neyse dedim ben onu defalarca yaptım sonuç olmadı diye
telefonu kapatıp tekrar hadi bi kapatayım açayım dedim Aa bi de ne görsem artık internet bağlantısı var :x
Ben de bu işten bişey anladıysam :|

bu sorun bizim öğretmenler odasında da var. Ama diğer bütün odalarda saat gibi çalışıyor. Öğretmenler odası da 2 gün öncesine kadar çalışıyordu. Garip durumlar bunlar :)

Geri