Kablosuz Modem (bağlantı) Şifresi Nasıl Kırılır? Bilgilendirir misiniz?

Kodla Büyü

muharrir

Site Gezgini
Tek başına küçük bir yerleşim biriminde görev yapıyorum. Bir arkadaşım var o da laptop. internet bağlantısına baktığımda kablosuz bağlantılar buluyor fakat şifre istiyor. internette biraz araştırma yaptım.ancak yaızlan konuların dilini anlamada güçlük çektim. bazı noktalarda takılıyorum... program vs kurulması gerekiyor sanırım.

bu noktada anlayabileceğim bir dilde anlatma imkanı olan var mı.

sevgi ile kalınız.

başka bir kullanıcının şifrelediği kablosuz ağa o kişinin izni olmadan niye girmek istiyorsunuz? konuyu açar mısınız?

hocam veri dinleme yazılımları var. wep şifresi kısa sürede kırılabiliyor ama wpa ve wpa2 çok zor. haftalar hatta aylar sürebilir kırması. hiç de kırılamayabilir. bilgisayarınız sürekli açık olmalı ve sürekli dinleme yapıp veri paketi toplamalısınız.

muharrem77' Alıntı:
başka bir kullanıcının şifrelediği kablosuz ağa o kişinin izni olmadan niye girmek istiyorsunuz? konuyu açar mısınız?

sadece kullanmak için. araştırmadım sanmayın kime ait olduğunu. soruyorum etrafa kimsenin bilgisi yok. ama bir yerde kablosuz bağlantı var. gidip iş yerlerine soruyorum. bilgilerinin olmadığını söylüyorlar. vs.

bence kiramazsiniz cunku ben denedim olmadi :)

msn sifresi gibi dünün kolaymi kirmak hayir birde izinsiz giremezsiniz

muharrem77' Alıntı:
Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum. Bi de gayet normal bişeymiş gibi sorulmuş.

mystreous' Alıntı:
muharrem77' Alıntı:
Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum. Bi de gayet normal bişeymiş gibi sorulmuş.

Şifre koyanın bir bildiği var değil mi?

bencede al internet evde kendin kullan...adamın gibi sınırlı bağlantısı varsa çok ayıp olur vede küfür versin:)

muharrir' Alıntı:
böyle düşünüleceğini biliyordum:)

Alemsin hocam nasıl düşünülebilir ki. Şimdi benim evimde kablosuz var ve sınırlı biri kırıp sömürse hoşuma gidermi gitmez. O yüzden nasıl düşünülebilir ki....

Re: Kablosuz Modem (bağlantı) Şifresi Nasıl Kırılır? Bilgilendir

varsayalım adam bu işten para kazanıyor ve aylık para karşılığı veriyor şifreleri bende bu adama gıcığım ve bu adama gıcıklık yapmam lazım ne yapmalıyım.

serdar boz' Alıntı:
varsayalım adam bu işten para kazanıyor ve aylık para karşılığı veriyor şifreleri bende bu adama gıcığım ve bu adama gıcıklık yapmam lazım ne yapmalıyım.

enteresan...
haram mal kapsamına giriyor. gıcığınızı kötülük için kullanmayın bence...

serdar boz' Alıntı:

ttnet e şikayet et. gıcıklık olsun diye değil, sorumlu bir vatandaşın yapması gerektiği gibi.en doğrusu bu bence.

durumu masumlaştırmaya veya size yardımcı olmaya gerek olmadığını düşünüyorum, sonuç itibarıyla hırsızlıktır bu.. abartısız!

agazi' Alıntı:
serdar boz' Alıntı:

ttnet e şikayet et. gıcıklık olsun diye değil, sorumlu bir vatandaşın yapması gerektiği gibi.en doğrusu bu bence.
:alkis: :+1: :roll:

serdar boz' Alıntı:
Arkadaş konuyu 6 yıl sonra hortlatmayı nasıl başardın , ne ararken buldun hele bi anlat yaww :?

Geri