Kablosuz bilgisarları görme

Kodla Büyü

Teknik-el

Üye
Okulda kablolu bilgisayardan kablosuz tahtaları göremiyorum. Kablolu ip 192.168.1.xxx kablosuz 192.68.0.xxx çıkış yapıyor. Aynı ip adresi havuzunda olmadığı için göremiyorum. Kablosuz tahtaların ip değiştirince internete girmiyor. Tahtaları nasıl bağlanabilirim

Wireless Network Watcher gibi bir program kullanabilirsiniz... istediğiniz ip aralığını belirleyip arama yaptırabilirsiniz... Fatih altyapısında idare, kablosuz ve bt grubu ip aralıkları belirli diye biliyorum..

Fatih altyapısı yok. Bt sınıfı kablolu bağlantı ve tahtalar Access pointlere bağlı. Ben tahtalara bağlanmak istiyorum. Ama nasıl

Soruyu yanlış anladığımı farkettim.

Farklı ip grupları kullanmak her zaman sıkıntı verir. Teknik olarak 2 tane ağınız var. . Ağ geçitlerinden dolayı sıkıntı olur. Fatih altyapsında aynı okuldaki ağı sizin yaptığınız gibi yaparak birbirini görmesini engelliyorlar.. Mümkünse aynı gruba alın. 250 cihaza kadar sorun yaşamassınız.

Fatih öncesinde ip çakışmasını önlemek için modemde ip dağıtım aralığını 192.168.2.100-19.168.2.200 yapıyordum. 1-100 arasını bt sınıfı , idare, ip değiştirmeyen cihazlara ayırıyordum. Mümkün olduğunca sınıflardaki bilgisayar-tahtalara sabit ip veriyordum.. Otomatik alanlar 100'den başladığı için sıkıntı

Adresteki bilgileri inceleyerek, Alt Ağ Adresi ve Alt Ağ Maskesi ayarları yaparak sorunu çözebilirsiniz..

Son düzenleme:
Okulda, Fatih projesi ağında 3 farklı alt ağ maskesi kullanılıyor.
192.168 ile başlayan iki farklı adres var. Birisi idare grubu diğeri idare dışındaki kablolu ağlar ve birde kablosuz ağlar (10.0.*.*) grubu var.

Bunlar alt ağ maskesi farklı olduğu için ağ komşusu gibi göremezsiniz, ancak uzak masaüstü bağlantısıyla herhangi birine bağlanabilirsiniz.

Ayrıca, ihtiyacınıza göre çözüm üretilebilir.
Ben sistem odasına bir bilgisayar koyup iki ethernet kartıyla iki farklı ağa aynı anda bağlı bir bilgisayar yapmıştım.
Bu bilgisayar üzerinden idare grubu bilgisayarlarıyla, laboratuvardaki bilgisayar arasında dosya transferi yapabiliyordum.

Geri