kablo.net iyi midir?

Kodla Büyü
Re: Ynt: kablo.net iyi midir?

Genel yada Bölgesel Kesilme olduğunda, müşteri hizmetleri cevap vermiyor vede telefonda meşgule düşüyorsun.
Mahalli arızalarda ise, ekip gece saat 10 da bile gelip kontrol ediyor iyi biliyorum.
AYRICA;
Taahhüt edilen hızın % 80 ı nı kesin bulursun.Diğer operatörleri bilmem.

yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum, 24 ay taahhütlü 25 mbit-25 gb lık tarifesini kullanıyorum 37 tl. aylık ödemesi var tvpaketide dahildi onu hiç kullanmadım, şartları vardı cezai durum vb. modem ücreti kesintisi vardı 24 aydan önce cıkma durumlarında.yogun kullanımda , 25 gb Kota cabuk doluyor ama fiyata göre iyi
gayet iyi bence.

telekom altyapsını kullanan-kiralayan firmalara hiç bulaşmayın derim, çok çektim onlardan, bir arıza oldu mu ? çözüm konusunda çok sıkıntı yaşadım, bir ev taşıma durumunda da çok sıkıntı yaşadım bu firmalardan, hizmetimiz var yok diye neredeyse telefonda saatlerce konuş konuş-sinirlen :verymad:
hele bir arıza durumunda ilgileniyoruz-telekoma bildirdik vb. gırla oyalamaca deli ediyolar,öyle eski müşterisin filanda bir önemi de yok
+ bildigimiz büyük firmalarınkinide kullandım-firmanın bir kalite farkı olur vb. hiç alakası yok maalesef. bir sorun oldugunda durum kötü, telekom bu firmaların arızalarıyla hiç ugrasmıyor-aralarında bu şekilde bir sıkıntı var maalesef,

ismi ne olursa olsun, kendi altyapısı olmayan firmalara bulaşmayın, kampanya-indirim-hız-kota vb ne hiç aldanmayaın,
mahalledeki santral yandı dediler,10-15 gün internet yok, aynı binada oturan komşularda telekom var bizde yok, gelmedi internet baska firmaya geçtim, kullanmadıgım 15 günlük internetin ücretini bile aldılar.

Daha önce metronet, Telekom, D-Smart , türknet kullandım. Bunlardan daha iyi. Hizmet ilgi vb fiyat gayet iyi. Kayıt atma derdi yok.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İki yıldır kullanıyorum arıza için bir kere bile müşteri hizmetlerini aramadım. Fiyat olarakta diğerlerinden uygun.

on numara git durma hemen al bir haftalık serüvenim şu şekilde.

ev taşındığı için kablo netimi kapattırdım taşındığım yerde altyapıları yoktu . altyapı yoksa ceza ödemeden kapattırabiliyorsun.
türk.net'e abone oluyum taahhüt yok nasıl olsa beğenmezsem kapattırıyım dedim.
1 haftadır aboneyim maalesef daha dsl ışığım yanmadı arkadaşın dediği gibi telekom ekipleri türk.netin arızasıyla ilgilenmiyor.

Çevrede çok fazla kullanan yoksa tıkır tıkır çalışıyor Kablonet. Babamların evi Konya'nın kenar mahallesinde, Kablonet var 15 senedir falan, neredeyse hiç bir sıkıntı olmadı. Olduğunda da arıyorsun gece 10'da bile geliyor adamlar. Abim Ankara'nın merkezinde 1 sene dayanamadı ama sürekli kopuyordu. ADSL'e geçti kurtuldu. Online oyun oynuyorsanız süper yalnız Kablonet. 128KBit hız varken bile Online oyunlarda pingler inanılmaz düşüktü. Hala öyle. ADSL'de pingler hep yüksek. Tracert komutuyla 35-40 yerden dolaşıp gittiğini görüyorum ADSL'de. Kablonet'te 8-10 yerden dolaşıp gidiyor. Fiyat olarak da daha uygun Kablonet.

hocam iyi güzelde yan odadan internet biraz az çekiyor.Sağlık bakanlığıyla yaptıkları anlaşma gereği dbi kısılmış.Çekim sorunu yaşıyorum dediğimde eve access point koymamı söylediler.

Bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösteriyor. Ben 25Mb/s birebir alıyorum hatta downloadda geçtiğim bile oluyor. Hiç arıza başıma gelmedi. Teledünyasını da kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok. Eskiden verdikleri kablo modemler sıkıntılıydı şu an verilenler sıkıntısız. Yalnız modemin kablosuz ve kablolu performansları arasında dünya kadar fark var; kablosuzda bazen istekler yavaş iletilip alınırken kablosuzda sanki intranetten çalışıyormuşsunuz gibi hızlı olabiliyor. Ankarada Turkcell kullanan abim Kablonete geçti rahat etti. ama diğer arkadaşların da dediği gibi bölgesel farklılıklar gösterebiliyor.

bende netmaster docsis 3.0 kablosuz modemi var, bağlantı hızı ile ilgili bir ara sıkıntılar oluyordu, bu sıkıntılar düzeldi
laptop a kablolu bağlanıyorum modeme yakın oldugu için, bir ara kablosuzda bağlantı hızı düşük gibi gelmişti, bu dediğim olalı 7-8 ay önceydi.

Az önce gelip bağladılar.15 dakika sonra hem internet hem de kanallar açıldı.İlk intiba süper .Böyle bir internet hızı hayatımda hiç görmedim.Müthiş hızlı.Örnek olarak filmleri tıklar tıklamaz açıyo.Harddikte kayıtlı olsa bu kadar hızlı açmaz.Filmin 110. dakikasına geçiyorum.Ekranda yükleniyor simgesi bile çıkmıyor.Sanki diskte kayıtlıymış gibi seyrediliyor.Müthiş.Tv 'nin görüntüsü bile daha netleşti.

rainman' Alıntı:
Az önce gelip bağladılar.15 dakika sonra hem internet hem de kanallar açıldı.İlk intiba süper .Böyle bir internet hızı hayatımda hiç görmedim.Müthiş hızlı.Örnek olarak filmleri tıklar tıklamaz açıyo.Harddikte kayıtlı olsa bu kadar hızlı açmaz.Filmin 110. dakikasına geçiyorum.Ekranda yükleniyor simgesi bile çıkmıyor.Sanki diskte kayıtlıymış gibi seyrediliyor.Müthiş.Tv 'nin görüntüsü bile daha netleşti.
18 ay önceki ben :mrgreen:

COBOL' Alıntı:
rainman' Alıntı:
18 ay önceki ben :mrgreen:
:D :D :D

Yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum. Hizmet kalitesi süper. Webmaster'ların tabiri ile uptime oranı %99.99 :) 25 Mbps hız +Tüm Uydu Kanalları var bende. Ayda sadece 29,99 TL ödüyorum.

Geri