Kızkalesi tarafında pansiyon arıyorum

Kodla Büyü

mkaratas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
malum yaz geldi. Tatil de lazım. bütçeyede uygun olmasını istiyoruz. o yüzden hem yakın hemde uygun fiyat olması ile mersin kızkalesi tarafında uygun pansiyon arıyoruz. daha önce gittiğiniz uygun temiz olan, memnun kaldığınız pansiyon, apart ... giden arkadaşların fikir ve önerinizi alabilirsem çok mutlu olurum arkadaşlar.

mersinliyim ama orada bir sürü pansiyon var, bilmemiz zor :S indiğin an bakarsın bence. genelde öyle yapıyorlar. uzun kalacaksan internetten ara ya da gidip önceden ayarla hocam. güzel yerdir kız kalesi :)

geçen yıl öyle yaptım hocam. internetten buldum aradım 5 gün kalacam dedim. tamam dediler bir gittim kızkalesine uzaklığı 4-5 km. kendi koyu vardı ama ertesi gün terkettim o pansiyonu. kızkalesinde de yer bulamadım tatilimizi yarıda bırakıp geldim. Şimdiki pişmanlığım oradaki pansiyonların numarasını aldığım telefonumu başkasına vermem.

Malesef Mersin'de deniz olmasına rağmen turizmin hiç gelişmediği bir yer. Önceki yıllarda da ben böyle bir gaflette bulunup biryer ayarlamıştım. Web sitelerinde gayet güzel anlatmışlar, gidip gördüğümde (anlatması uzun sürer) ben burada kalamam dedim. Başka boş yer bulamadım, küçük çocuğum da dolaşmaktan helak oldu bu arada. Bari Erdemli öğretmen evinde bir gece kalalım sonra bişeyler düşünelim dedik, kalmaz olaydık. Erdemli öğretmen evi de pislik içindeydi. artık çocuğumuz için 1 gece kaldık sonra Alanya tarafına geçtik te rahat ettik. Yakın, ucuz diye aldanmayın birazcık daha ilerleyin Alanya taraflarında çok daha güzel ve neredeyse aynı fiyatlı yerler var. Tatiliniz eziyet olmasın. Sahil otellerinde "tam pansiyon, herşey dahil" olan yer bile yok, hep "yarım pansiyon". Pansiyonlarda da özellikle temizlik arama....

senjizu' Alıntı:
Malesef Mersin'de deniz olmasına rağmen turizmin hiç gelişmediği bir yer. Önceki yıllarda da ben böyle bir gaflette bulunup biryer ayarlamıştım. Web sitelerinde gayet güzel anlatmışlar, gidip gördüğümde (anlatması uzun sürer) ben burada kalamam dedim. Başka boş yer bulamadım, küçük çocuğum da dolaşmaktan helak oldu bu arada. Bari Erdemli öğretmen evinde bir gece kalalım sonra bişeyler düşünelim dedik, kalmaz olaydık. Erdemli öğretmen evi de pislik içindeydi. artık çocuğumuz için 1 gece kaldık sonra Alanya tarafına geçtik te rahat ettik. Yakın, ucuz diye aldanmayın birazcık daha ilerleyin Alanya taraflarında çok daha güzel ve neredeyse aynı fiyatlı yerler var. Tatiliniz eziyet olmasın. Sahil otellerinde "tam pansiyon, herşey dahil" olan yer bile yok, hep "yarım pansiyon". Pansiyonlarda da özellikle temizlik arama....

hocam zaten kızkalesi kasabası bize 3,5 saat uzaklıkta. Eşim yıllık iznini tam kullanamıyor. 1 hafta kullanacak onu da yollarda geçirmek istemiyoruz. otele gitmek tam pansiyon yapmak mantıklı ama tek gitmeyeceğiz. arkadaş grubu ile gideceğiz. onlarda uygun olsun diyorlar. ondan dolayı bizde orayı seçtik. daha önceki yıllarda da pansiyonda kaldık ama dediğim gibi bu sefer pansiyonu iyi seçmek istiyorum.

iyi bir otelde kişi başı 100-150 tl. 5 gün *2 kişi ortalama 1200-1500 arası oluyor. ama pansiyonda bu hesap yemek dahil 500 geçmiyor. Tatilide yalnız gidince tadı çıkmıyor. sıkılıyorsun belli süreden sonra. o yüzden anlaşacağın kişilerle gitmek çok önemli. onlarda pansiyon diyor işte....

Rahat edeyim çoluk çocuk rezil olmayalım ben cefa çekeceğime paramla sefa sürerim bir hafta adam gibi bir tatil yapayım diyorsan otel olbios var ayaş tarafında kızkalesine varmadan tam pansiyon güzel nezih bir yer ama ben macera arıyorum ne yediğimiz ve nerede kaldığımız önemli değil kalabalıkla takılır gideriz diyorsan hiç yer felan ayarlama atla git kız kalesine otelde var pansiyonda apartta ne ararsan var ama sana taysiyem kız kalesinde beklentilerini yüksek tutma.Bu arada sakın reklam yapıyorum sanmayın bende tatil için her ikisinide denedim.Ama daha ileri gideyim dersen anamur tarafı çok daha temiz otelleri rahat.

kız kalesini geçtikten sonra az ilerde(antalya yönünde) Atakent/Susanoğlu'nda Hotel TOLYA okulumuzdaki öğretmen arkadaşımızın dayısınınmış.güzel bi yermiş

gismoil' Alıntı:
Rahat edeyim çoluk çocuk rezil olmayalım ben cefa çekeceğime paramla sefa sürerim bir hafta adam gibi bir tatil yapayım diyorsan otel olbios var ayaş tarafında kızkalesine varmadan tam pansiyon güzel nezih bir yer ama ben macera arıyorum ne yediğimiz ve nerede kaldığımız önemli değil kalabalıkla takılır gideriz diyorsan hiç yer felan ayarlama atla git kız kalesine otelde var pansiyonda apartta ne ararsan var ama sana taysiyem kız kalesinde beklentilerini yüksek tutma.Bu arada sakın reklam yapıyorum sanmayın bende tatil için her ikisinide denedim.Ama daha ileri gideyim dersen anamur tarafı çok daha temiz otelleri rahat.
Olbios'u bende araştırmıştım. Hatta arkadaşlarım gidip kaldılar. Güzel biryer özellikle bahçesi ve plajı... Ama bir düzeltme yapayım. Tam pansiyonları yok. Bu seneyi bilmiyorum ama büyük ihtimalle bu sene de yoktur. Ancak Olbios'un parasıyla, bu bölgeye en yakın olan Alanya'da aynı kalitede ama herşey dahil otellerde kalınır. Verilecek yol parasını da herşey dahildeki yiyecek içecekler karşılar, daha rahat edilir....

geçen yaz Mersin e arkadaş grubumuzla gittik(5 kişi)
internetten bir tel bulduk gittik aradık bulduk
adam evi gösterdi 5 kişi kalacaz dedik
günlüğü 100 den veririm dedi 80 e anlaştık
ev eşyalı ve klimalı idi(gece gündüz demedik klimayı çalıştırık :D) 2 dk da denize iniyorduk
kız kalesine de çok yakındı
sonuca gelirsek :idea: bence sabahtan orda olacak şekilde git yer bulursun hocam sıkıntı olmaz

Bence de Susanoğlu tarafını tercih et. Aile ile gidiyorsanız apart daha iyi olur. Solunuzda Yapraklı koy, sağınızda Susanoğlu kumsalı arada da bi sürü apart. Ben pralarda kumda da yattım, şezlongda da, apartta da. Hepsi de bir birinden güzeldi. Kız kalesinin deniz&kum kalitesi iyi değil bence ve kalabalık..

tcoalngsau' Alıntı:
en güzel tatil spontane olandır..bin aracına in kız kalesinde..gerisi gelir 8)

kesinlikle katılıyorum hocam. 2 yıl otellerde tatil yaptım. çok kalabalık oluyor. yemek saati falan belli oluyor. oteli bırakıp gezesin gelmiyor. otelden ayrılınca atele verilen paranın araya gittiğini düşünüyorum. Düşünsenize 120 tl kişi başı veriyorsun 2 kişi 240 tl oluyor. araya gidiyor gibi geliyor bana.

1 defa pansiyona gittim. zaten en fazla 20 oda oluyor fazla kalabalık olmuyor. git gez istediğini yap. kafana göre takılabiliyorsun. Otele göre çok dezavantajı var ama olsun. ortam farklı oluyor. gerçi onun içinde 3-4 kişi gitmek gerekir. neyse Kızkalesinin yanında AKKUM da güzel pansiyonlar buldum. onlarda siz gelin sizi açıkta bırakmayız dediler (Rezervasyon yapamıyorlar daha sanırım. odalarını büyütünce yaparlar artık :D )

Arkadaşlar ben Kızkalesine 2-3 saat uzaklıkda Tarsus'da oturuyorum. Kızkalesine Tatil'e gelecek olan arkadaşlar var ise ve hafta sonu gelecekler ise biraz erken gelmenizde tavsiyem olur. Saat 9'da orada olursanız boş pansiyon bulmakta zorluk çekersiniz. Yine bulursunuz fakat elbet bir eksiği vardır. Bütceye uygun pansiyon istiyorsanız Apartman tipli evlere gidin. Böyle 1-2 katlı evler çok iyi değildir. Apartmanlarda genellikle klimali oluyor ve oldukça ucuz...

Not: Pansiyonda kalacak olan arkadaşlar verilen fiyata biraz tepki verin, deyin ankaradan geldik öğrenciyiz vs.vs. 15-20'de öyle düşerler...Ortalama Pansiyon fiyatları Günlük 60-70 TL..

TarsusLu^istagoZ... İyi TatiLLer...

Eğer Günü birlik pansiyon istiyorsanız Kızkalesinde Cami'nin yan tarafında Star pansiyon die bir yer var.

Hocam ben Kızkalesinin denizini tavsiye etmem.Mersinde en güzel deniz yakın olarak susanoğlu ve taşucu incekum dadır.Susanoğlunda bir çok apartta mevcutttur.Hatta flamingo 7-10 var.Oralarda dairelerini günlük kiralayanlar bile var içinde havuz da dahil.Temiz,nezih mekan..Telefon numaralarını araştırıp sorarsanız bilgi edinebilirsiniz.İyi tatiller

aslında kız kalesi deniz olarak güzeldir, dibi kumdur ve hafta içi temiz olur. fakat aile ile pek gidilecek biryer değil, çok defa bende yakın ve ucuz olur diye gittim her seferinde de pişman oldum. Bi kere ucuz değil ve genelde erkek grupları ile gelenler çok (açıkcası kro tabir ettiğimiz kesimden bolca var :) ). biraz daha ilerde susanoğlu hatta göztepe veya alanya'da aynı fiyata daha şahane tatil yapılır.

arkadaşlar yarın bende mersine gidiyorum eşimle ama okuduğum yorumlar pek iç açıcı değil. susanoğlu denilen yeri arkadaşlar baya övmüşler inşallah sıkıntı olmaz

Mersin bu gönderinin ardından geçen 4 yıl sonra :) oldukça gelişti. Özellikle akkum,yemişkumu,kızkalesi tatil pansiyonu konusunda oldukça geliştirdi diyebilirim. Tabii ki susanoğlu pansiyonlarını da bunlara eklemem lazım. Tatil için bu beldeleri tercih edebilirsiniz. Eğer biraz daha sakin bir yerler olsanız kesinlikle biraz daha ilerlere anamur taraflarına gitmeniz gerekiyor bir de erken rezervasyon yaparsanız sizin için çok iyi olacaktır... Fiyat olarak da çok uygun diyebilirim. Şimdiden bence rezerv yaptırmanızda fayda var :)

Geri