Kızıma isim önerileriniz...

Kodla Büyü

sencal

Aktif Üye
Merhabalar arkadaşlar eşimle düşünüyoruz düşünüyoruz bir türlü bir isimde hem fikir olamadık sizlerin isim önerilerini duymak güzel olacak :)

Allah bağışlasın hocam bizde heycanla bekliyoruz dünyaya gelmesini :) İsmiyle yaşasın inş.

Büyük Kızım --> Ceren Ecrin
Küçük Kızım --> Ebrar Zehra

benim ve çevremizdekilerin çoooook huşuna gidiyor...

hocam ben de kızama berru adını koydum anlamı(allahın berr sıfatından tureme...iyiliği bol olan)

Kızım olursa Ayşe Tulû ismini düşünüyordum. Duyduğumda çok beğenmiştim. Ancak oğlum oldu bu isim çok güzel sen tak hocam:)

Öneriler için tşkler arkadaşlar... hepsi güzel bekliyorum yeni öneriler... :) zihninize sağlık

İnşallah yaza doğarsa kızıma şu isimlerden birini koymayı düşünüyorum... Ama herşeyden önce sağlıklı ve hayırlı olurlar inşallah...

EBRAR: (Ar.) Er. 1. Hayır sahipleri. 2. İyiler, dindarlar, özü sözü doğru olanlar. Şeş Ebrar: Altı hayır sahibi, Hz. Ebu Bekir, Hz. Ömer, Hz. Osman, Hz. Ali, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin.
AFRA: Ayin 13.Gecesi, afra binti ubeyde;sahabe hanımlarından
BERRA: (Ar.). - Doğru sözlü, hayır işleyen kimse. - Erkek ve kadın adı olarak kullanılır.
ESLEM: Allah'a tesim olmak anlamında canım.değerlendirebilirsin.(hem kız hem erkek için olabiliyo
İREM: (Ar.) 1. Cennet bahçesi. 2. Ok veya kurşun atılan nişan tahtası. 3. Cenk denilen musiki aleti ve bunu icad edenin adı. 4. Ad kavmi zamanında, Şeddad tarafından cennete benzetilme amacıyla yapılan bahçe olup, Şam'da veya Yemen'de bulunduğu söylenir. - Erkek ve kadın adı olarak kullanılır
MİNA: Liman
NİSA: Kuranı kerimin 4. suresi anlamı kadın
SENA: (Ar.) 1. Övgü ile ilgili. 2. Şimşek parıltısı 3.Şükretme
SEVDE: (Ar.) Ka. Siyah, esmer, esmer güzeli. Mü'minlerin annelerinden birisi Hz. sevde.
ESLEMNUR : Allah’ın askerleri, islam hakikat doğru
SERRA : Genişlik, kolaylık
NEVA : Ses, şada, makam, ahenk, name. 2. Refah, zenginlik. Güç, kudret. 3. Doğu müziğinde bir makam.
MİHRİMAH : Güneş ile ay
ALYA : 1. Yüksek yer, yükseklik. 2. Gök, sema.
ESİLA : Esila kuran da geçen arapça bir kelimedir ve geçtiği yer ile anlamı şöyledir: "vezkur isme Rabbike bukreten ve esîla - Rabbinin adını sabah akşam an." buyurulmaktadır. Burada geçen "bukra" Arapça’da sabah demektir. "esila" ise zeval vaktinden gurup vaktine kadar demektir. Bu, öğle namazı ile ikindi namazını kapsar. Ondan sonraki "Geceleyin ona secde et" buyurulmaktadır. Yani gurûb’tan başlayarak gece vaktinde secde etmesi istenmektedir. Bu da akşam ve yatsı namazını kapsar. Hemen peşinde de "Onu geceleri uzun uzun tesbih edin" denilmiştir. Bundan da teheccüt namazına atıfta bulunulmuştur. (İnsan suresi 25. ayet)

Benim duyar duymaz çok hoşuma giden bir ad "HUZUR" . Ayrıca Duru, Tanem, İrem, Özüm de çok beğendiğim adlardan.

Allah sağlıkla kucağınıza almanızı nasip etsin hocam..

Geri