Kısayol virüsü dosyaları da siliyor

Kodla Büyü

zfrkaya

Aktif Üye
Bir tahtada kısayol virüsü var. Önce kısayol yapıyor sonra da dosyaları siliyor. Ayrıca flash güvenlikli ve yazma korumalı iken böyle. Çözümü olan varmı gören bilen var mıdır?

dosyalar silinmez gizler sadece showusb programı var onu indir iş görür framework 3.0 istiyor ama

Ekli dosyalar

• usbshow3.0.rar
    453.5 KB · Görüntüleme: 140
dosyalar silinmez gizler sadece showusb programı var onu indir iş görür framework 3.0 istiyor ama
Hocam doğru söylüyor, dosyalar siliniyor, kurtarma programı ile kurtarmak gerekiyor, hiçbirşey fayda etmiyor, benimde başıma geldi recuva ile kurtardım çok dikkat etmek gerek, sadece dosyaları gizlese öpcem başıma koycam ama nasıl oluyorsa gizli dosyaları göstersende herhangi bir program ile kayıtlı dosyalar görünmüyor.

Tamamen siliyor ve değişik harf ve rakamlardan oluşan bir dosya bırakıyor. Flash diske yazma koruması da artık işimize yaramıyor olacak bizimde yeni yol bulmamız gerek :confused::mad:

benimde başıma geldi
dosyayı gizli klasöre taşıyamazsa siliyor direk
galiba eğer taşıyacağı dosya çok büyükse, yazma koruması varsa taşıyamıyor ve siliyor

Bu elbet bir yerde karşımıza çıkacaktır, çok önemli verilerimizi bir kaç farklı ortamda yedek almak zorundayız.

NTFS dosya sisteminde ki korumadan mı bahsediyorsunuz. Onu kaldırması çok ilginç.

NTFS dosya sisteminde ki korumadan mı bahsediyorsunuz. Onu kaldırması çok ilginç.
evet yazma izinlerini kaldırdığımız klasörleri taşıyamayınca eski halinde de bırakmıyor siliyor. ben öyle anladım. ilkin şok olup ne olduğunu anlayamadım ama bi kaç defa tokat yeyince insanın gözü açılıyor :D

Bugün bir öğretmenimizin başına da geldi aynı durum. Konunun takipçisiyim...

flasha üzerine hiç dosya yazmadan recuva ile verilerimi kurtarmıştım tabi düzenlemesi zaman alıyo

DeviceConfigManager isminde bir kısayol bulaştı tüm bilgisayara şimdi sistem bile açılmıyor acaba bundan nasıl kurtulabilirim

Bende geçen ay rastladım. İdare bilgisayarlarında bu virüs var.
Sonuçta flash bellek takma olayı bitti.

Son düzenleme:
Benimde korumaliydi USB, 6-7 sn sürdü hepsi bı anda uçtu, tam da 6 larda zararlı yazılımlardan bahsetcektik, çok güzel örnek oldu :)) drive imdadimiza yetişti. Direk tahtayı yeniden kurdum, bakalım şimdilik kurtulduk.

Kısayol virüsünün gelişmiş hali. Ben de karşılaştım maalesef dosyaları tamamen siliyor

Bu virüse bir çare bulan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi?
Recuva ile geri getirmek mümkün ama klasör ve dosyaları düzenlemek zaman alıyor!!!

takip flash belleğe önemli dosyalarımı atmama kararı aldım istediği kadar bulaşsın

Geri