Kısa dönem ne kadar askerlik yapıyor?

Kodla Büyü
bilal47' Alıntı:
arkadaşlar çamaşırların yıkanması nasıl oluyor rahat mı?

Herşey gideceğin yere bağlı ve herkes gittiği yere göre yorum yapar hocam. Acemilikte duş olsun, çamaşır yıkama olsun, hatta onu bırak kantinden birşey almak olsun işkencedir, ama ustalıkta rahat olursunuz zannımca..

parssan' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:
makron' Alıntı:
şimdiden usta birliği belli olmaz en azından 2 sene önce öyleydi.Acemiliğn son günlerinde usta birliği ve sınıfın belli olur kazancı-katip vbg Temel eğitim Artvin diyo o zaman KTM gibi olabilir kastamonu da toplanıp Artvine acemi eğitimine gidersin fakat bu genelde terör olan bölgeler için güvenlik önlemi adına yapılır askerlik şubesine sorun kolay gelsin.

Hocam artık acemilik ve ustalık aynı anda belli oluyor, sadece havacılar hariç. Havacılar önce Kütahya'da acemiliklerini yaptıktan sonra orda belli oluyor nerelere gidecekleri, zaten o da sınırlı sayıda ili kapsıyor.

bizimkide belli olsaydı iyi olacaktı off neler yaşıyacağız orada kim bilir sabah 7 ye kadar ekşi sözlükten kütahya havacılığı okudum siz de orada yapmışsınız galiba hocam

Acemiliğin son günleri belli olur ki herkeste heyecan hat safhadadır, ağlayanları görürsünüz yerler belli olunca. Kütahya'da acemilik bitince herkes sanki terhis olmuş gibi seviniyordu ben de dahil. Sürekli sıraya gireceksiniz, aşırı bir kalabalık var çünkü havacılar için acemiliğin yapıldığı tek yer burası. Sıra olayı o kadar kötüydü ki inanın rüyamda bile kuyruk bekliyordum. Ordaki çavuşların sistemleri kötü, on kişi aynı anda isim okuyor, hangisine bakacağınızı şaşırıyorsunuz. Havasını duymuşsunuzdur zaten, sabah buz öğlen cehennem... Allah kolaylık versin nasılsa bitecek..

bilal47' Alıntı:
sağolasın hemşo:) ben yine 10-15 çamaşır alayım

Acemilikte kantinlerden eşya temini zor, zor derken yok değil herşey var ama alması sıkıntı. O yüzden çoğu şeyi yanınızda götürün. Çünkü tek başınıza sizi kantine dahi göndermezler, birikirsiniz sonra bir çavuş 20-25 adamı alır sayar, götürür, getirir ve tekrar sayar :)

süre hiç önemli değil, ha 3 ay ha 5 ay..1 hafta bile çok koyuyor valla..ilkokul bile okuyamamış adamlarla aynı yerlerde yatıp kalkıyorsun ve size çok kıl oluyorlar..

bilal47' Alıntı:
Eğitim fanilayla değil üstüne kamuflajı giyiyoruz değil mi? bugün 10 atlet 10 fanila aldım?

Hocam geçen sene aynı sıkıntıyı ben de çekmiştim, şimdiden hayırlı tezkereler. Biz bayram dolayısıyla iki hafta acemilik yapmıştık, sonra usta birliğine geçmiştik. Atletleri boşa aldın sadece fanilaya(uzun kollu iç çamaşırı) izin veriyorlar, onun da rengi haki olmak zorunda.

Geri