KİM HAKLI?MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MÜ? EĞİTEK Mİ?

Kodla Büyü
FORMATÖRLERE, BİLGİSAYARA, TEKNOLOJİYE İNANMAYAN; EĞİTİMİ SADECE ÖĞRETMENİN SINIFTA OLMASI OLARAK ANLAYAN;ÖĞRENCİLER İNTERNET CAFELERDE TÜM TEHLİKELERE AÇIKKEN "BTS SINIFLARIMIZ HALKA AÇIK" DEYİP BT SINIFLARINI KAPALI TUTAN, KEYFİNE GÖRE HAREKET EDİP "DÖNEM ORTASINDA ÖĞRETMEN AÇIĞIM VAR" DEYİP MİLLİ EĞİTİM BAKANINI TAKMAYAN ÇOK İŞ BİLEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ Mİ HAKLI;
XYZ TEKNİSYENİ YETİŞTİRECEM DEYİP XYZ FİRMASININ TEKNİSYENİNİN ÇÖZEMEDİĞİ PROBLEMLERİ SORUP, DÖNEM ORTASINDA 3 AYLIK GÖREVLENDİRME YAPMAYA KALKIŞAN;MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİNİN İŞGÜZARLIĞINA EYVALLAH DEYİP EĞİTİCİLERİNE SAHİP ÇIKMAYAN, DEVLETİN MİLYON DOLARLARINI( ADOBE CS 3 YAZILIMLAR, İNTEL PROJESİ, V.S) OKULLARIN TOZLU RAFLARINA GÖNDEREN VE ASLINDA NE YAPTIĞINI BİLMEYEN EĞİTEK Mİ HAKLI SİZCE ARKADAŞAR;

cimenwd' Alıntı:
Bu arada gönderdikleri Adobe CS3'lerin çok küçük bir kısmı bilgisayarlara kuruldu...
Tek lisans için EĞİTEK'in ortalama ödediği para US$1,599 Amerika'daki fiyatı... 2227$ Türkiye'deki ortalama fiyatı. Yazık ki ne yazık

Toplu alım için indirip yapılmış olsa bile 1000$ bir lisansı ki ADOBE'un eğitimcileri Eğitici Formatörlerimize kurs veriyor bir de o eğiticiler için eğitim anlaşması var glba:x

Halen eğitimi sınıfta hiçbir teknolojik imkan kullanılmadan Kara Tahta üzerinde yapılan eğitim olarak sınıflandıran öğretmenler MEB bünyesinde ortalama %50-60 civarında bulunuyor...

Müdürüm geçen yıl dersime girdiğinde "Ali hocam tahtayı kullan, tahtaya yazılmayan şey kalıcı olmaz. Eğitimci tahtayı kullanmalıdır" demişti ben ise Projeksiyon Aleti ve saydamlarımla anlatıyordum dersi :shock:

BOTE mezunu olarak; Üniversitede niye Uzaktan Eğitim, Internet Tabanlı Eğitim gibi dersler aldım? ve Teknolojiyi etkin bir şekilde sınıf içinde neden kullanıyorum kendime, MEB'e, EĞİTEK'e bir anlam veremiyorum halen.

egitimci_13' Alıntı:
FORMATÖRLERE, BİLGİSAYARA, TEKNOLOJİYE İNANMAYAN; EĞİTİMİ SADECE ÖĞRETMENİN SINIFTA OLMASI OLARAK ANLAYAN;ÖĞRENCİLER İNTERNET CAFELERDE TÜM TEHLİKELERE AÇIKKEN "BTS SINIFLARIMIZ HALKA AÇIK" DEYİP BT SINIFLARINI KAPALI TUTAN, KEYFİNE GÖRE HAREKET EDİP "DÖNEM ORTASINDA ÖĞRETMEN AÇIĞIM VAR" DEYİP MİLLİ EĞİTİM BAKANINI TAKMAYAN ÇOK İŞ BİLEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ Mİ HAKLI;
XYZ TEKNİSYENİ YETİŞTİRECEM DEYİP XYZ FİRMASININ TEKNİSYENİNİN ÇÖZEMEDİĞİ PROBLEMLERİ SORUP, DÖNEM ORTASINDA 3 AYLIK GÖREVLENDİRME YAPMAYA KALKIŞAN;MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİNİN İŞGÜZARLIĞINA EYVALLAH DEYİP EĞİTİCİLERİNE SAHİP ÇIKMAYAN, DEVLETİN MİLYON DOLARLARINI( ADOBE CS 3 YAZILIMLAR, İNTEL PROJESİ, V.S) OKULLARIN TOZLU RAFLARINA GÖNDEREN VE ASLINDA NE YAPTIĞINI BİLMEYEN EĞİTEK Mİ HAKLI SİZCE ARKADAŞAR;
bilimin işlemediği bir dünyada haklı arıyoruz ya da haksız.neye göre ayrıcağız bunu bilimsel bir ölçü yok ki.O zaman şunu demek kalıyor geride bireylerin kokuşmuş egoları kalıyor ne zaman nerde ortaya çıkacağı belli olmayan egoları...
Saygılarımla

bence yorum yapmayıp beklemek ve hiç cevap vermemek bile bir cevap olabiliyor arkadaşlar. :p :p :p :p :p :p :p :p :lol: :lol: :lol: 8) 8) :+1:

Cevap hiçbirisi :? Maalesef hiçbirisi haklı değil...bizim okula gelen yazarlık yazılımlarından yeni haberim oldu...Ve hangi projede ne amaçla kullanılacağı konusunda kimsenin en ufak bir bilgisi bile yok...

Ben Bakanlığın verdiği CS3 kursunu alan Formatörlerdenim benim gibi epeyi kişide var. görev yerime gelir gelmez ilk işim planlama yapıp kurs açma girişimi oldu ama 2 aydır cevap bile alamadık. Bakanlık yazsa göndersede dağıtsa da bu işleyiş düzeninde fazla birşey yapılamıyor.

cimenwd' Alıntı:
Hocam bu ülkede 4. yılını bitiren PARDUS proçesine başlandı fakat herkes kendini tanıttıktan bir rant sahibi olduktan sonra birden herşey durgunlaştı...

Acaba EĞİTEK, Adobe, Intel gibi firmalarla anlaşırken kaç kişi kaymak yedi? Boşver hocam...

:+1: :+1: :+1:

Geri