Küçük Köy Okulu- Büyük işler Yardım Lütfen ...

Kodla Büyü

formator_55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar ,ben bir köy okulunda çalışıyorum. Köy okulu ama inanın yaptığı işler çok büyük. Bizler Konakören ilköğretim okulu öğretmenleri olarak elimizden gelebilecek olanın çok daha fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Comenius projesi kapsamında bir projeye kabul edildik. Mayıs ayında Almanya,İspanya,Portekiz,Romanya,Çek Cumhuriyeti ve İngiltere'den yaklaşık 40 kişilik bir grup okulumuza gelecek. Buraya kadar her şey çok güzel ; fakat okulumuzun imkanları kısıtlı.Fotokopi makinemiz dahi bozuk tamiri için en az 1500 TL isteniyor.Tek eksikte bu değil tabi ki. Okulumuzu, ülkemizi bu okullara karşı iyi bir şekilde temsil edebilmek için maddi manevi her türlü desteğe ya da yardım alabileceğimiz yerler hakkındaki bilgi ve görüşlerinize ihtiyacımız var. Lütfen bildiğiniz önceden yardım etme örneği olan her yeri bana yazın.Bizler elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz... Bir fotokopi makinesi (en acil olan bu) ya da başka şeylere yardım edebilecek bildiğiniz neresi olursa yazarsanız sevinirim...Teşekkürler...

hocam öncelikle çok tebrik ederim. comenius gibi bir projeye kabul edilme başarısı göstermişsiniz. bir devlet okulu olarak, hemde belirttiğiniz üzere imkansızlıklar içinde.
öncelikle okulunuz hangi ilde? okulun web sitesi varmı? fotokopi makinanız dışında ihtiyacınız olan şeyleri yazarmısınız. net olarak. giysi, kitap, kırtasiye, vs.. öğrencilerin öğretmenlerin ve okulun ihtiyaçlarını daha net belirtirseniz ona göre yardım kuruluşlarını size yönlendirme hususunda daha yardımcı olabiliriz. yada okulumuzda sizler için bir kampanya düzenleyebiliriz.

böyle bir çalışma tebrik ederim hocam,

peki siz bu durumunuzu ilçe mem ve kaymakamlığa hatta ve hatta valiliğe bildirdiniz mi? herhalde onlar daha çabuk yardım edecektir.

arkadaşlar il samsun . okul bir köy okulu . kaymakam ,belediye başkanı bir yere kadar yardım ediyor zaten ama il milli eğitme ya da valiye gitmemize ilçe mem izin vermiyor. soruşturma açarım diyor. özel kuruluşlara gidin dediler. biz de elimizden geldiğince yardım aramaya başladık. sbs hazırlık kitapları olabilir öğrencilerimizin durumu iyi değil ,şu an en acili fotokopi makinası bozuldu yaklaşık 1,5 milyar tamir parası . o kadar para olsa yenisini alırız zaten.okulumuzun bahçesinin etrafı çevrili değil tahta kazıklarla yapılmaya çalışıldı ama o da sadece tek bir köşesi. çöplük okulun arkasında açık duruyor. inşaat malzemeleri türünde şeylere çok ihtiyaç var okul boyanmalı v.b.anladığınız üzere ihtiyaç çok ne olursa kabul. ilginiz için teşekkürler...

bakanlığın ayırdığı ödenek ülkelere gezi sırasında harcanacak para okula yardım yok. b büyük ülkeler büyük okullar çok büyük bizimki biraz garip oldu. bizi nasıl kabul ettiler anlayamıyoruz zaten.ingilizce öğretmeni başvurmuş oldu...

Geri