KÜÇÜK BAHANELER İYİLİKLERE ENGEL OLMASIN

Kodla Büyü
Büyükçekmece Ömer Gültekin Yavuz Selim ilkokulu, Kızılay kan merkezi ile işbirliğiyle okulda kan bağışı kampanyası yaptı. Türkiye Kızılay Derneği ile milli eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Gönüllü Kan Bağışı Eğitimi ve Kazanım Faaliyetlerin Yürütülmesi Protokolü kapsamında; okullarda gönüllü, düzenli, bilinçli kan bağışçıları edinilmesi ve Kızılay’ın faaliyetleri konusunda bilinçlenme amacıyla eğitimler planlamak ve veli, öğretmen, okul personeli, 18 yaşını doldurmuş kan vermeye gönüllü bireylerden kan bağışı almak üzere kan bağışı kampanyaları gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.
Okul müdürü Saffet Karayama ile düzenli kan bağışçısı olan Müdür yardımcısı Yücel Akçay’ın talebi ile gezici kan bağış kabul aracı gün boyu velilerden, okul personeli ve çevreden kan bağışı kabul edildi. Kampanya 15 gün önce velilere duyuruldu. Okul bünyesinde konu ile ilgili Kızılay yetkilisi Duygu Özkan tarafından seminerler verildi. Büyükçekmece havacılık kulübü başkanı Ümit Keskin de gün boyu etkinliğe destek verdi. Kızılay yetkilileri organizasyondan dolayı müdür Saffet Karayama’ya teşekkür ederek katılımdan dolayı memnuniyetlerini aktardılar.

Dünya Sağlık Örgütünün bildirdiği üzere ‘’gönüllü kan bağışçıları’’ güvenli kanın ilk adımını oluşturmakta. Bu amaçla ülkemizde ve dünyada birçok faaliyetler, organizasyonlar ve eğitim çalışmaları gerçekleştirilmesi gerekiyor. En başta çocuklarımıza bu bilincin verilmesi gerektiği belirtiliyor.

http://www.yerelhaberim.net/istanbul-il ... 28599.html

peki Kızılayın maden suyundaki TÜRK kelimesinin çıkarılmasına ne diyeceğiz.

Ekli dosyalar

• kzly.jpg
    kzly.jpg
    26.5 KB · Görüntüleme: 574
Re: Ynt: KÜÇÜK BAHANELER İYİLİKLERE ENGEL OLMASIN

Ülke normalleşiyor.

Re: Ynt: KÜÇÜK BAHANELER İYİLİKLERE ENGEL OLMASIN

xodeda' Alıntı:
Ülke normalleşiyor.

Türk bayrağındaki Türk'ü de kaldırın, istiklal marşınada gerek yok, türk kahvesinede ak kahve yazın, türk halk müziğinide dinlemezsiniz, tarih kitaplarınıda türk olan bölümleride sil, mehter marşınıda dinlemezsiniz o zaman tam bir normal olursun... kime şirinlik yapma çalışıyosunuz normalleşerek, dün orduyu hapse atarak, referandum yapıp yargıyı ele geçirerek normalleşiyoz diyordunuz bugün döneklik yapıyorsunuz. sizin normalleşmeniz menfaatiniz bitene kadardır.

toker42' Alıntı:
Hakkaten hocam yaa gerçekten çok ayıp. Ben şimdiye kadar defalarca kan verdim. Kimlere hizmet ettim acaba diye düşünüyorum. Bu kızılay maden suyu muhabbetinin photoshop olmasını yalan olmasını istiyorum. Kürdistan bilmem ne partisi diye parti kuruyormuş adamlar bu genel seçim öncesi, TÜRK ibaresi ise sağda solda kaldırılıyor. Nasıl bir anlayış bu ülkeye hakim oldu acep?

yasarsahbaz' Alıntı:
toker42' Alıntı:
Hakkaten hocam yaa gerçekten çok ayıp. Ben şimdiye kadar defalarca kan verdim. Kimlere hizmet ettim acaba diye düşünüyorum. Bu kızılay maden suyu muhabbetinin photoshop olmasını yalan olmasını istiyorum. Kürdistan bilmem ne partisi diye parti kuruyormuş adamlar bu genel seçim öncesi, TÜRK ibaresi ise sağda solda kaldırılıyor. Nasıl bir anlayış bu ülkeye hakim oldu acep?

bu işler yavaş yavaş olur ki kimse fazla ses etmesin diye... ders kitaplardan arif nihat asya nın byarak şiri çıkarıldı, sonra bayramlar sadeleştirildi, sonra tc ler çıkarıldı, bankalardan bakanlıklardan, cumhurbaşkanıda bunlardan geri durmadı o da develet nişanından tc ve atatürk'ü çıkardı. tabi bunları gören kızılayda yardım çadırını kurmuş. türklüğe savaş açılmış, eee... savaş olurda kızılay boş durur mu? yarın daha çok şey olacak. milli değerlerimize saldırılar bitmeyecek. milli değerlerimizi yerden yere vuranlar birde milli iradeden bahsetmez mi?

Geri