Joomlada 2.5 kullanmak mantıklı mı?

Kodla Büyü

bucepholus

Aktif Üye
joomlada yeniyim ve joomla ile okulumun sitesini yapmak istiyorum türkçe eklenti konusunda bu versiyonda sıkıntı yaşar mıyım Joomla üstadlarına sual ederim....

tabiki yeni olanı mantıklı. Biraz da sabırlı iseniz harikalar yaratabilirsiniz. ama çok sabrım yok uğraşamam derseniz eklenti çeşitliliği açısından 1.5 derim.

Siz eklentilerinizi seçin sonra buradan çeviri çağrısı yapın herkes bi cümle çevirse 1 günde biter. sonra bedavaya kullandığımız eklentileri yapan adamlara da gönderirirz ki bizim de bu camia ya bir katkımız olmuş olur.

teşekkürler...bazı dil dosyalarını kendim çevirdim ama özellik olarak bu versiyonlar arasındaki farkların ne olduğunu bilmiyorum bi de genel olarak bir okul sitesi için 2.5 versiyonunun çok fazla yenilik getirdiğini düşünmüyorum..

ben şimdiye kadar 1 okul sitemde joomla 2.5 kullandım o da istediğim gibi olmadı
joomla-f70/ilk-yaptigim-joomla-2-5-okul-sitesi-t82531.html

Bulduğunuz temanın header bölümü dikdörtgen şeklinde ve aşağı açılır menüleri de varsa joomla 2.5 a giriş yapabilirsiniz.
gavick in ücretsiz verdiği news pro gk 4 modülü ile joomla works un ücretsiz modüllerini kullanarak çok güzel okul siteleri yapabilirsiniz.

joomla, hazır içerik yönetim sistemi olduğu için bir istediğiniz her konuda web sitesi yapabilirsiniz. bu sebeple bu tür hazır içerik sitelerinde güvenlik ön plana çıkıyor. joomla nın 2.5 versiyonu eski versiyonlarına göre daha güvenlidir. joomla nın eski sürümlerinde sitenin bazı yerlerini yönetemeyebiliyordunuz ( seçtiğiniz tema ve eklentilere göre değişir :D ) fakat 2.5 versiyonu ile sitenin tamamı yönetilebiliyor. isterseniz her sayfada farklı temalar bile kullanabilirsiniz. ( bu belkide en basit özelliği :) )

Eklenti konusuna gelince, joomla'nın 2.5 versiyonuna ait eklentiler, joomla 2.5'da daha stabil çalışıyor. Ancak eski sürümlerin eklentileri de çalışmaktadır. Bazı eklentilerde eski sürümde yaptığınız özellikleri, 2.5 da yapamayabiliyorsunuz. Ancak bedava hazır tema kullanacaksanız 2.5 tavsiye ederim. çünkü eski versiyonlarına göre daha gösterişlidir.
buda benim okulumun sitesi: http://www.bagcilarfatihioo.k12.tr
joomla versiyon: 2.5.4 Türkçe :++:

BU arada güvenlik konusunda şunu da söyliyim. güvenlik sadece site kodlarına bağlı değildir. kullandığınız host firmasının güvenliği de çok önemlidir. Piyasada çok ucuz fiyata yüksek alan satan firmalar mevcuttur. onların güvenlikleri konusunda benim şüphelerim vardır. ucuz etin suyu bol olur hesabı... :p

Geri