joomla sitemin yedeğini yükleyemiyorum

Kodla Büyü

muzo696

Seçkin Üye
Seçkin Üye
joomla sitemin yedeğini yükleyemiyorum
arkadaşlar sitemin yedeğini aldım ftp den sonra bir süre sonra sitemi sildim ve yenidin atayım diyorum çalışmıyor neden acaba bilen varmı...

site yedeği ftp den alınmaz ki.
geçmiş olsun
site yedeği 2 şekilde alınır 1. si cpanel üzerinden (veya hangi paneli kullanıyorsan )
2. si site yedekleme programı kullanarak (örnek akeebe backup)

yukarıdaki 2 seçenektwn birisini yapmadıysan tüm emeklerin boşa gitmiştir

sadece ftp mi aldın ?

sql yedeği nide aldınız mı ?

Yoksa cpanelden mi aldınız ?

muzo696' Alıntı:
site yedeğini almak, bilgisayardaki dosyalarda olduğu gibi kopyala - yapıştır yapmaya benzemez.
ftp den yedeğini aldıktan sonra panelinden sql yedeğini de alsaydın o zaman işe yarardı

sitemi sildim derken
cpanelden bir müdahale varmı yok mu yani ftp den dosyalarımı sildin?
eğer dediğim gibiyse hiçbişiyin gittiği yok rahat ol dosyaları almışşın zaten biden phpmyadminden sql yedek alırsın olur biter

Hocam eğer Joomlanın yüklü olduğu MySQL database dosyasını panelden silmediysen muhtemelen duruyordur ve attığında çalışması lazım.Normalde ftpden dosyaalrı bilgisayarına indirip mysql yedeğinide alıp sonradan yüklediğinde çalışıyor sıkıntı olmadan fakat MySQL yedeğini almadıysanız ve mysql databseinide sildiyseniz geçmiş olsun demekten başka bişey yok gitmiştir.. Ama bir ihtimal hosting firmalarıda yedek alıyor eğer laınmış ise ordan yeniden yükletebilirsiniz. Bir arkadaşımızın başına aynı olay gelmişti ve firma tarafından alınan yedekler yüklenerek site düzeltilmişti.

firmanızı arayın size yardımcı olacaktır ellerinde muhakkak yedek vardır

Metehan' Alıntı:
Hocam eğer Joomlanın yüklü olduğu MySQL database dosyasını panelden silmediysen muhtemelen duruyordur ve attığında çalışması lazım.Normalde ftpden dosyaalrı bilgisayarına indirip mysql yedeğinide alıp sonradan yüklediğinde çalışıyor sıkıntı olmadan fakat MySQL yedeğini almadıysanız ve mysql databseinide sildiyseniz geçmiş olsun demekten başka bişey yok gitmiştir.. Ama bir ihtimal hosting firmalarıda yedek alıyor eğer laınmış ise ordan yeniden yükletebilirsiniz. Bir arkadaşımızın başına aynı olay gelmişti ve firma tarafından alınan yedekler yüklenerek site düzeltilmişti.

joomla sitenin ftp den dün yedek alıp başka alana taşıdım, fakat arkadaşın dediği gibi site cpanel, directadmin hangisi varsa ordan mysql vt dosyasını yedeğini al çalışır siten...

Geri