Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

joomla ile meb.k12.tr

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında ahmet_icel tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ahmet_icel

ahmet_icel Üye

joomla kullanarak meb bakanlıgının bedava vermiş olduğu meb.k12.tr adreslerinde web sayfası yapılabilirmi?

2. .Kaf-Kef.

.Kaf-Kef. Süper Üye Süper Üye

kullanamazsın hocam server taraflı bir dil desteği yok

3. Gezgin-®

Gezgin-® Seçkin Üye Seçkin Üye

sql yetkin olmadığı için jomla kuramazsın

4. gizemkar

gizemkar Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlara katılıyorum PHP, SQL desteyi yok sadece html destekli bi alan

5. Lainn

Lainn Aktif Üye

MEB'e yazı yazmıstım bu konuda, destek vermediklerini söylemişleri şuan için. dolayısı ile kuramayacagız.

6. hasan

hasan Süper Üye Süper Üye

ahmet_icel hocam,

www.meb.k12.tr adresine girdiğin zaman gösterdikleri tabloda göreceksin;

Disk Kotası 50mb -->joomla için kendi başına en az 11,2 mb yer kaplar ve bu 12 mb ilk yüklediğin şey olacak. DEvamında yükleyeceğin resim, yazı, dosya, bileşen, modül vs hariç

MySQL, MSSQL , ORACLE, Access, vb yok.---> bunlar yoksa veritabanlı-kullanıcı girişli bir sayfa yapamassın

ASP,PHP,.NET yok. ---> üsttekinin aynısı

Hizmet Bedeli =ücretsiz. Okullara göre burayı cazip kılan özellik...

7. bilimle

bilimle Aktif Üye

MEB.K12.TR

ARKADAŞLAR BİLSANIN DESTEĞİYLE JOOMLA SİTESİ YAPTIK OKULA FAKAT MEB.K12.TR DESTEK VERMEDİĞİ İÇİN JOOMLAYA BİZDE YAPAMDIK.
    BURADA ÖNEMLİ OLAN SORUN GERÇEKTEN SİTELERİMİZDE MEB.K12.TR UZANTISI OLMASI ŞART MI? LÜTFEN YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM AYRICA BİLSADAN HOST ALMAYI TASNİV ETMİYORUM ÇOK KISITLI AYRICA BAŞKA EK HOST ALMAMIZI İZİN VERMİYOR BİLDİĞİM KADARIYLA BUNLARLA İLGİLİ BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARIMIZ VARSA YAZMALARINI İSTERİM ÇOK TEŞEKKÜRLER.

8. a_gulsekerci

a_gulsekerci Üye

hocam, k12.tr ya da meb.k12.tr uzantılı alan adı olması zorunlu. com, net gibi uzantılar kabul edilmiyor.

bir de güvenlik probleminden dolayı joomla gibi tasarım şablonları kullanmamamız istendi bizden.

9. ayhangunes

ayhangunes Seçkin Üye Seçkin Üye

10. hakoteknik

hakoteknik Seçkin Üye Seçkin Üye

çok doğru hocam önemli olan yönlendirilen yer ve uygulanan şablon özellikleri

11. Metehan

Metehan Süper Üye Süper Üye

Evet arkadaşalr k12.tr adreslerinde asp ve php desteği yok. Ama şunu yapabilirsiniz özel bir hosting şirketinden nic.tr adresine www.okulsimi.k12.tr ismini kayıt ettireceğinize dair bir belgeyi okul müdürüne imzalatınız ve anllaştığınız hosting firmasına veriniz. Alan adı tescilinizi ODTÜ tarafından hosting şirketinin dns kayıtlarına işlenecektir ve sizde o şirketten istediğiniz şekilde asp yada php destekli hostingler alıp kullanabilirsiniz. benimle irtibata geçerseniz size yardımcı olabilirim. Ben bu şekilde kullanıyorum. Hosting firması konusundada yardımcı olabilirim isteyen olursa..

Saygılar kolay gelsin

12. hasan

sonunda illaki k12.tr olması gerekiyor.
    Hocam, siz okuladi.k12.tr alırsınız. Çalışmalarınızı yaparsınız. Unutmamanız gereken şey www.meb.k12.tr adresine okul koduu ve şifresi ile girip link bölümüne okulun adresini girmeniz gerekiyor.

şifre ve okul kodu ile girdiğiniz zaman karşınıza 6 tane menü çıkar. Link yayınla bölümünden istediğiniz adresi yazın. böylece http://www.meb.gov.tr/baglantilar/okullar/index.asp (Bu sayfaya www.meb.gov.tr adresinde link var.) adresinde okul adınızın görünmesini sağlarsınız.

illa joomla vs kullancağım diyor ve domain'e para vermicem derseniz www.okuladi.meb.k12.tr adresini alıp anasayfaya yönlendirme yaparsınız.

13. ayhangunes

ayhangunes Seçkin Üye Seçkin Üye

Kadının bir tanesine demişler senin kocan ne kadar kötü diye o da demiş olsun önceden hiç yoktu :)

arkadaşlar önceden böyle bir şey hiç yoktu. Meb in bağlantılar kısmına kaydolmak için fax çekiyorduk. Bu kadar da hor görmeyin.

14. bilimle

bilimle Aktif Üye

meb.k12.tr

ARKADAŞLAR K12.TR UZANTILI MAALESEF BİLSADAN ALINAN OKUL SİTESİ VAR FAKAT MEB.K12.TR UZANTILI OLMASI GEREKLİ Mİ ?
    ÖĞRENDİĞİM KADARIYLA MEB.K12.TR UZANTILI JOOMLA DESTEĞİ SAĞLAMIYORMUŞ..

15. oguz-han

oguz-han Süper Üye Süper Üye

Hocam MEB serverlarında php desteği yok ve joomla tamamen php içerikli bir yazılım
    Yani olmassssssss :mrgreen:

16. bilimle

bilimle Aktif Üye

MEB.K12.TR

ANLADIM DA OKULUMUZUN SİTESİ ZATEN UZANTISI K12.TR DİR. MEB.K12.TR OLMASI ZORUNLU MU OLMASA DA OLUR MU?

17. byvector

byvector Seçkin Üye Seçkin Üye

kesinlikle

18. hasan

Re: meb.k12.tr

hocam meb.k12.tr kendine yer alamayan okullar için milli eğitimin çıkarttığı bir kolaylık. Zorunlu değil.

Ama yapmanız gereken kendi sitenizi yaptıktan sonra www.meb.k12.tr adresine okul kodu ve ilsis şifresi ile girip link yayınkla bölümünde adresinizi okuladı.k12.tr olarak yayınlıyorsunuz, amacı ise Milli eğitimin okullar sayfasında görünmek. Yasni MEBe diyorsunuz ki bak benim adresim bu, siteyi yaptım. linkimi yayınla.

Bir çok okul bu şeilde yapıyor.

19. .Kaf-Kef.

.Kaf-Kef. Süper Üye Süper Üye

hocam nerden biliyon o kadar güvenilir olmadığını bilmediğimiz bişey mi oldu . Hack olayı fallan

20. gökalp

gökalp Seçkin Üye Seçkin Üye

ayhan hocama katılıyorum. 1 yıldır okula hazırladığım siteyi maddi nedenlerle açamıyorduk. meb böyle bir imkan tanıyınca balıklama daldık. tabii Asp haber sistemimizi iptal edip manuale çevirdik :) ama mutluyuz. çünkü bir sitemiz var. Önceden hiç yoktu ama şimdi haber, yorum sitemi olmasada var.

21. bilimle

bilimle Aktif Üye

teşekkürler Hasan Hocam

22. Gezgin-®

Gezgin-® Seçkin Üye Seçkin Üye

Milli Eğitimin bize sunmuş olduğu 50 mb lık alan sadece html destekliyor. Bize mdb ve sql yetkisi vermediği için hiç bir hazır sistem kullanamayız.

Smf, joomla, wb, nuke gibi..

Konu kapanmıştır.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal