joomla ile meb.k12.tr

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
MEB'e yazı yazmıstım bu konuda, destek vermediklerini söylemişleri şuan için. dolayısı ile kuramayacagız.

ahmet_icel hocam,

www.meb.k12.tr adresine girdiğin zaman gösterdikleri tabloda göreceksin;

Disk Kotası 50mb -->joomla için kendi başına en az 11,2 mb yer kaplar ve bu 12 mb ilk yüklediğin şey olacak. DEvamında yükleyeceğin resim, yazı, dosya, bileşen, modül vs hariç

MySQL, MSSQL , ORACLE, Access, vb yok.---> bunlar yoksa veritabanlı-kullanıcı girişli bir sayfa yapamassın

ASP,PHP,.NET yok. ---> üsttekinin aynısı

Hizmet Bedeli =ücretsiz. Okullara göre burayı cazip kılan özellik...

MEB.K12.TR

ARKADAŞLAR BİLSANIN DESTEĞİYLE JOOMLA SİTESİ YAPTIK OKULA FAKAT MEB.K12.TR DESTEK VERMEDİĞİ İÇİN JOOMLAYA BİZDE YAPAMDIK.
BURADA ÖNEMLİ OLAN SORUN GERÇEKTEN SİTELERİMİZDE MEB.K12.TR UZANTISI OLMASI ŞART MI? LÜTFEN YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM AYRICA BİLSADAN HOST ALMAYI TASNİV ETMİYORUM ÇOK KISITLI AYRICA BAŞKA EK HOST ALMAMIZI İZİN VERMİYOR BİLDİĞİM KADARIYLA BUNLARLA İLGİLİ BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARIMIZ VARSA YAZMALARINI İSTERİM ÇOK TEŞEKKÜRLER.

hocam, k12.tr ya da meb.k12.tr uzantılı alan adı olması zorunlu. com, net gibi uzantılar kabul edilmiyor.

bir de güvenlik probleminden dolayı joomla gibi tasarım şablonları kullanmamamız istendi bizden.

ayhangunes' Alıntı:
a_gulsekerci' Alıntı:
hocam, k12.tr ya da meb.k12.tr uzantılı alan adı olması zorunlu. com, net gibi uzantılar kabul edilmiyor.

bir de güvenlik probleminden dolayı joomla gibi tasarım şablonları kullanmamamız istendi bizden.

http://www.ahatandican.com
http://www.ahatandican.k12.tr
http://www.ahatandican.meb.k12.tr

hepsi mevcut :)

Demem o ki adres önemli değil önemli olan yönlendirdiğin yer :)

çok doğru hocam önemli olan yönlendirilen yer ve uygulanan şablon özellikleri

Evet arkadaşalr k12.tr adreslerinde asp ve php desteği yok. Ama şunu yapabilirsiniz özel bir hosting şirketinden nic.tr adresine www.okulsimi.k12.tr ismini kayıt ettireceğinize dair bir belgeyi okul müdürüne imzalatınız ve anllaştığınız hosting firmasına veriniz. Alan adı tescilinizi ODTÜ tarafından hosting şirketinin dns kayıtlarına işlenecektir ve sizde o şirketten istediğiniz şekilde asp yada php destekli hostingler alıp kullanabilirsiniz. benimle irtibata geçerseniz size yardımcı olabilirim. Ben bu şekilde kullanıyorum. Hosting firması konusundada yardımcı olabilirim isteyen olursa..

Saygılar kolay gelsin

sonunda illaki k12.tr olması gerekiyor.
Hocam, siz okuladi.k12.tr alırsınız. Çalışmalarınızı yaparsınız. Unutmamanız gereken şey www.meb.k12.tr adresine okul koduu ve şifresi ile girip link bölümüne okulun adresini girmeniz gerekiyor.

şifre ve okul kodu ile girdiğiniz zaman karşınıza 6 tane menü çıkar. Link yayınla bölümünden istediğiniz adresi yazın. böylece http://www.meb.gov.tr/baglantilar/okullar/index.asp (Bu sayfaya www.meb.gov.tr adresinde link var.) adresinde okul adınızın görünmesini sağlarsınız.

illa joomla vs kullancağım diyor ve domain'e para vermicem derseniz www.okuladi.meb.k12.tr adresini alıp anasayfaya yönlendirme yaparsınız.

cimenwd' Alıntı:
kardeş sonuç şu. Milli eğitim bakanlığı bu iş için uyduruk bir server ayırdı ve joomla gibi bir CMS kurarsanız bu server çalışamayacak hale gelecek. Bilgisayar öğretmenlerine de bu konuda güvenmiyor çünkü yaptığımız siteler ortada. Ya sayfaya avatar oalrak bir resim koyarız 3000*2000 çözünürlüklü 3mb'lık resmi sitemizden millet indirmeye çalışır birsürü şey. Ben çözümü Meb.k12.tr'ye frame koyarak çözdüm. Sayfa benim sitem aldıntan açılıyor. Yönlendirme de yapabilirsiniz tabii ki.

Açıkçası meb.k12.tr'nin php desteği olsa benim deneme tahtam olurdu... İlsis bile güvenilir bir sistem değilken

Kadının bir tanesine demişler senin kocan ne kadar kötü diye o da demiş olsun önceden hiç yoktu :)

arkadaşlar önceden böyle bir şey hiç yoktu. Meb in bağlantılar kısmına kaydolmak için fax çekiyorduk. Bu kadar da hor görmeyin.

meb.k12.tr

ARKADAŞLAR K12.TR UZANTILI MAALESEF BİLSADAN ALINAN OKUL SİTESİ VAR FAKAT MEB.K12.TR UZANTILI OLMASI GEREKLİ Mİ ?
ÖĞRENDİĞİM KADARIYLA MEB.K12.TR UZANTILI JOOMLA DESTEĞİ SAĞLAMIYORMUŞ..

Hocam MEB serverlarında php desteği yok ve joomla tamamen php içerikli bir yazılım
Yani olmassssssss :mrgreen:

MEB.K12.TR

ANLADIM DA OKULUMUZUN SİTESİ ZATEN UZANTISI K12.TR DİR. MEB.K12.TR OLMASI ZORUNLU MU OLMASA DA OLUR MU?

Re: meb.k12.tr

bilimle' Alıntı:
ARKADAŞLAR K12.TR UZANTILI MAALESEF BİLSADAN ALINAN OKUL SİTESİ VAR FAKAT MEB.K12.TR UZANTILI OLMASI GEREKLİ Mİ ?
ÖĞRENDİĞİM KADARIYLA MEB.K12.TR UZANTILI JOOMLA DESTEĞİ SAĞLAMIYORMUŞ..

hocam meb.k12.tr kendine yer alamayan okullar için milli eğitimin çıkarttığı bir kolaylık. Zorunlu değil.

Ama yapmanız gereken kendi sitenizi yaptıktan sonra www.meb.k12.tr adresine okul kodu ve ilsis şifresi ile girip link yayınkla bölümünde adresinizi okuladı.k12.tr olarak yayınlıyorsunuz, amacı ise Milli eğitimin okullar sayfasında görünmek. Yasni MEBe diyorsunuz ki bak benim adresim bu, siteyi yaptım. linkimi yayınla.

Bir çok okul bu şeilde yapıyor.

cimenwd' Alıntı:
kardeş sonuç şu. Milli eğitim bakanlığı bu iş için uyduruk bir server ayırdı ve joomla gibi bir CMS kurarsanız bu server çalışamayacak hale gelecek. Bilgisayar öğretmenlerine de bu konuda güvenmiyor çünkü yaptığımız siteler ortada. Ya sayfaya avatar oalrak bir resim koyarız 3000*2000 çözünürlüklü 3mb'lık resmi sitemizden millet indirmeye çalışır birsürü şey. Ben çözümü Meb.k12.tr'ye frame koyarak çözdüm. Sayfa benim sitem aldıntan açılıyor. Yönlendirme de yapabilirsiniz tabii ki.

Açıkçası meb.k12.tr'nin php desteği olsa benim deneme tahtam olurdu... İlsis bile güvenilir bir sistem değilken

hocam nerden biliyon o kadar güvenilir olmadığını bilmediğimiz bişey mi oldu . Hack olayı fallan

ayhangunes' Alıntı:
cimenwd' Alıntı:

Kadının bir tanesine demişler senin kocan ne kadar kötü diye o da demiş olsun önceden hiç yoktu :)

arkadaşlar önceden böyle bir şey hiç yoktu. Meb in bağlantılar kısmına kaydolmak için fax çekiyorduk. Bu kadar da hor görmeyin.

ayhan hocama katılıyorum. 1 yıldır okula hazırladığım siteyi maddi nedenlerle açamıyorduk. meb böyle bir imkan tanıyınca balıklama daldık. tabii Asp haber sistemimizi iptal edip manuale çevirdik :) ama mutluyuz. çünkü bir sitemiz var. Önceden hiç yoktu ama şimdi haber, yorum sitemi olmasada var.

Milli Eğitimin bize sunmuş olduğu 50 mb lık alan sadece html destekliyor. Bize mdb ve sql yetkisi vermediği için hiç bir hazır sistem kullanamayız.

Smf, joomla, wb, nuke gibi..

Konu kapanmıştır.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri